Loading

Ubytovanie Nový zámok - Banská Štiavnica

(96 objektov v okolí 25 km)
Nový zámok - Banská Štiavnica

Nový zámok - Banská Štiavnica

Banská Štiavnica

Poďte s nami do kraja bájneho podzemia, pokladov a permoníkov. Zavítajte pod zemský povrch, ku krištáľovo čistým jazerám uprostred zelených lesov, príďte do raja. Kde ho nájdete? V Banskej Štiavnici.

Je len málo miest, v ktorých sa nachádza krásny zámok. A ešte menej, kde sa nachádzajú rovno dva. Banská Štiavnica taká je. Okrem Starého zámku tu nájdete aj Nový zámok, hrdo sa týčiaci nad mestom.

Renesančná budova pôvodne slúžila ako obranná veža. A je skutočne majestátna, nie len tak pre nič za nič sa volá zámkom. Jej úlohou bolo odrážať turecké nájazdy. S výstavbou sa začalo v roku 1564 a o 7 rokov bola hotová. Mohutná veža nad centrom mesta mala až 6 podlaží a na jej rohoch boli 4 obranné bašty. Po neskoršej prestavbe sa počet podlaží znížil zo 6 na súčasné 4.

Vysoko na kopci mal Nový zámok významnú úlohu. Počas obdobia ohrozenia bola súčasťou signalizačného systému o pohybe nepriateľov od obce Pukanec až po obec Ľubietová. Okrem toho bol zámok užitočný aj pre bežné obyvateľstvo. Funkciou veže bolo oznamovať čas. Každú štvrť hodinu trúbením a každú hodinu údermi o zvon.

Úloha zámku po doznení tureckých vpádov vymizla. Napriek tomu sa tu ešte dlho skladoval pušný prach potrebný na razenie banských štôlní. Nový zámok vynikal silnou obranou, okolo neho sa nachádzalo až 21 bojaschopných diel.

Aká je súčasná funkcia zámku? Je to jeden z najvyhľadávanejších turistických objektov v okolí. Majiteľom je Slovenské banské múzeum, ktoré má neďaleko svoju expozíciu priamo v priestoroch bane. V zámku nájdete exponáty zamerané práve na obranu Banskej Štiavnice pred Turkami. V útrobách Nového zámku sa o vtedajšej situácií dozviete všetko, čo chcete. A čaká na Vás aj odmena. Nezabudnuteľný výhľad z vrchu veže na rozprávkovú Banskú Štiavnicu.

Keď sa vrátite z Nového zámku, môžete si odskočiť aj do toho Starého. Nevynechajte ani prechádzku po historickom centre mesta so strmými úzkymi uličkami. Klenotom je tunajší morový stĺp na námestí. Milovníci prírody si prídu na svoje. Po blízkych horách vedie dostatok chodníčkov, ktoré Vám ukážu aj krásy tajchov. Kedysi technické vodné nádrže sú vyhľadávaným rekreačným cieľom. Pestrý svet rastlín nájdete v botanickej záhrade a ducha si vyčistíte prechádzkou na Kalváriu.

Nájdite si v stredovekom mestečku štýlové ubytovanie. S nami to bude hračka. Ponúkame Vám penzióny v historických meštiackych domoch, ale aj cenovo dostupné priváty alebo chatky v blízkom okolí. Nový zámok budete mať zaručene za oknami, je totiž neprehliadnuteľný.

... zobraziť viac

Apartmány Dária a Diana

0,2 km od Nový zámok - Banská Štiavnica, Banská Štiavnica, v obci / v meste, v centr...
Krásny apartmánik pre páriky, v centre

Boutique Apartments & Trotuar Cafe

0,3 km od Nový zámok - Banská Štiavnica, Banská Štiavnica, v obci / v meste, v centr...
Ubytovanie priamo v historickom centre

Apartmán 206

0,3 km od Nový zámok - Banská Štiavnica, Banská Štiavnica, v...
Apartmán v Banskej Štiavnici

Ubytovanie Tatiana

0,4 km od Nový zámok - Banská Štiavnica, Banská Štiavnica, v...
Útulné ubytovanie v historickom centre

Penzión Tomino

0,4 km od Nový zámok - Banská Štiavnica, Banská Štiavnica, v...
Komfortné ubytovanie v centre mesta!

Domček na Staromestskej

0,6 km od Nový zámok - Banská Štiavnica, Banská Štiavnica, v...
Plne vybavený domček blízko centra .

Ružová Vila

1,6 km od Nový zámok - Banská Štiavnica, Štiavnické Bane, na...
Banská Štiavnica a ubytovanie v prirode

Chalupa Burg nad Banskou Štiavnicou

1,8 km od Nový zámok - Banská Štiavnica, Štiavnické Bane, na...
REKREAČNÉ POUKAZY ❤❤❤

Apartmánový dom Pod Sitnom

2,0 km od Nový zámok - Banská Štiavnica, Banská Štiavnica, na...
Pohodlne apartmany v krasnom prostredi

Chatky Malá Farma

2,5 km od Nový zámok - Banská Štiavnica, Banská Štiavnica, na...
Útulné chatky na samote, pri zvieratkách