Loading

Ubytovanie v Bátovciach

(1 objekt + 40 objektov v okolí 25 km)

Chata Janka

Bátovce, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa (L...
Komfort, výhodná cena, pri jazere!

Chata Pukanec

Pukanec (Bátovce 6,8 km vzdušne), mimo obce / mesta, pri les...
Chata s krbom v krásnom tichom prostredí

Rekreačný dom Hause

Podlužany BN (Bátovce 11,0 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta (BN 57,5 km vzdušne)
Deti do 6 rokov zadarmo!

Chata Biele dráhy

Ladzany (Bátovce 12,0 km vzdušne), na okraji obce / mesta (K...
Luxusnú chata - vírivka, sauna, bazén
1 - 41 / 41

Bátovce

Slovensko je krajinou s mimoriadne pestrou históriou. Tvorili ho župy a mnohé rázovité regióny. Jedným z nich je aj TekovHont. Na ich hranici sa na juhu Slovenska nachádza aj dedinka Bátovce. Ide o jedno z miest, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť.

Bátovce sú neveľkou obcou len pár kilometrov východne od Nitry. Obec je písomne doložená od roku 1320. Počiatkom roku 1388 bola zemepanským mestečkom a naberala na význame i sile. Od roku 1560 disponovala aj jarmočným právom. O polstoročie neskôr sa v Bátovciach začali rozširovať najrôznejšie cechy a z dedinky sa stalo významné stredisko celého okolia. Obec sa rozrastala a v roku 1968 bola pri nej vybudovaná známa vodná nádrž Lipovina.

Bátovce sa tešia obľube turistov aj vďaka divokej a nepoznanej prírode v okolí. Neďaleko sa nachádzajú Štiavnické vrchy, ktoré sú najväčším a najvyšším pohorím v celom okolí. Nachádza sa v ňom mnoho zaujímavých miest a zákutí. Charakteristickými pre Štiavnické vrchytajchy. Ide o umelo vytvorené banské jazerá, ktoré sa kedysi využívali pri ťažbe, no dnes je z nich obľúbený cieľ rekreácie. Sú ich desiatky, z najvýznamnejších spomenieme Vindšachtské či Evičkino jazero. Odporučiť môžeme aj túru na vrchol Sitno. Štiavnické vrchy si obľúbi skutočne každý návštevník, túlať sa po miestnych lesoch má čosi do seba.

Bátovce sa nachádzajú v kultúrne nesmierne bohatom regióne. V okolí niekdajšej banskej dediny nenájdete len staré štôlne. Slovenským unikátom sú skalné obydlia v neďalekých Brhlovciach. Ide o domy vytesané do skaly, ktoré boli kedysi ochranou proti Turkom a neskôr ich obývalo poddanstvo. Mnoho zaujímavostí ukrývajú aj blízke Levice. Dominantou mesta je jednoznačne Levický hrad a zaujímavosťou je aj kostol v blízkom Kalinčiakove z 12. storočia. Ak sa vydáte viac do hôr, do Banskej Štiavnice, nezabudnite navštíviť Nový zámok, Kalváriu či kaštieľ v Svätom Antone.

Nudiť sa v okolí istotne ani nebudete mať kedy. Okolím Bátoviec prechádza náučný chodník. Celý Tekov ukrýva mnoho rančov a fariem, kde uvidíte tradičný spôsob života a chovu zvierat. No a nedá sa nám nespomenúť Banské múzeum v spomínanej Banskej Štiavnici, ktoré stojí taktiež určite za navštívenie.

Ak navštívite Bátovce počas letných mesiacov, hneď v dedine budete mať zabezpečené prvotriedne vodné radovánky. Nachádza sa tu vodná nádrž Lipovina, ktorá je obľúbeným rekreačným strediskom v celom okolí. Môžete tu plávať, len tak sa opaľovať či skúsiť najrôznejšie vodné športy. Príjemné kúpalisko Margita - Ilona nájdete aj v blízkych Leviciach a mnoho turistov sa vyberie práve na spomenuté tajchy. Nuž a ak chcete urobiť čosi aj pre svoje zdravie, kúpele Dudince budete mať hneď v susedstve. Chybu nespravíte ani v prípade dovolenky počas zimných mesiacov. Lyžiarske stredisko Salamandra Ski Resort pri Banskej Štiavnici bude vyhovovať aj skúsenejším lyžiarom.

Bátovce sú neveľkou dedinkou uprostred kraja s mnohými zaujímavosťami. Predstavujú ideálnu dovolenkovú destináciu pre tých, ktorí radi objavujú a spoznávajú. Na všetky takéto dobrodružstvá je potrebné ešte čosi, vhodné ubytovanie. V Bátovciach si nájdete miesto v penzióne, na priváte, prípadne si prenajmete celú chalupu kdesi pri lese. Voľba je len na Vás, no vedzte, že návštevou Bátoviec určite nepochybíte.