Chata so saunou, krbovou pieckou, grilom

Skvelá atmosféra, krásne prostredie.


Prijmite naše vrúcne pozvanie na pokojnú dovolenku v kruhu rodiny a známych do Chalupy pod lipou, ktorá sa nachádza na samote, v katastri obce Hodruša – Hámre. Necelých 200 m od nášho ubytovania sa môžete okúpať, zaplávať si alebo uloviť ryby na banskom tajchu Moderštôlňa. Po aktívnom dni si zas dobre oddýchnete v našej saune.

Na chvíľku spomaliť, vypnúť od každodenných starostí a užívať si prírodu v západnej časti chránenej krajinnej oblasti Štiavnických vrchov v Hodrušskej doline. Okolie ponúka tiež možnosti na turistiku či zber plodov lesa. Obľúbená je rovnako cyklistika - sme v bezprostrednej blízkosti mnoho cyklotrás Bajkom k tajchom. Počas leta sú na kúpanie využívané blízke tajchy a jazerá. Históriu tejto baníckej oblasti môžete poznávať v Banskej Štiavnici, Svätom Antone či Novej Bani. Dobre padne aj kúpanie vo Vodnom raji Vyhne aj na Termálnom kúpalisku Sklené Teplice. V zime si doprajte zimné športy na upravovaných svahoch Salamandra Ski Resort a Ski Blanc Ostrý Grúň – Kollárová.

Chalupa pod lipou s kapacitou pre maximálne 12 hostí je Vám prístupná počas celého roka. V jej prízemí si príjemné chvíle užijete v spoločenskej miestnosti s krbom, CD prehrávačom, rádiom, spoločenskými hrami a sedením. Výborné špeciality si môžete pripraviť v jednej z dvoch kuchýň. Každú tvorí mikrovlnná rúra, rýchlovarná kanvica a chladnička. V menšej je el. dvojplatnička, vo väčšej navyše el. sporák s rúrou, mraznička a jedálenské posedenie. V rámci ubytovania sme zaistili celkovo tri kúpeľne - dve so sprchovacími kútmi a toaletami, jedna s vaňou a toaletou.

Pokiaľ si radi doprajete spánok, môžete tak urobiť v jednej zo štyroch spální. Na prízemí poslúžia dve 2-lôžkové, bezbariérové, každá s manželskou posteľou. V jednej je navyše zelená kachľová pec. Na poschodí sú umiestnené dve 4-lôžkové so štyrmi samostatnými lôžkami v každej. V spálňach je navyše televízor.

Chalupa je postavená za obcou Kopanice, na 3,5 hektárovej horskej súkromnej lúke, 660 m n. m., ohraničenej stromoradím, z jednej strany lesom. Lúka slúži aj na hru futbalu, v zime je zas vhodná na sánkovanie či prvý kontakt detí s lyžami. Odtiaľto sa dá pozorovať nočná obloha, pretože je tu nízka miera svetelného znečistenia. Z posedenia z prestrešenej terasy je úžasný výhľad na tajch. K dispozícii máme taktiež gril, kotlík, ohnisko, vonkajší krb. Výborné vzpruženie je možné v našej fínskej saune. Máme priestory na odloženie bicyklov a lyží. Parkovanie vozidiel sme zabezpečili priamo pri chalupe.

Ak Vás naše pozvanie oslovilo, budeme radi, keď prídete prežívať pekné chvíle do našej chalupy. Už teraz sa na Vás tešíme! Majitelia Chalupy pod lipou.


Preferujeme: Rodiny s deťmi