Útulná chata v Štiavnických vrchoch

Chata Richňava je situovaná na okraji obce Štiavnické Bane, v príjemnej tichej lokalite na okraji lesa, v obklopení krásnej prírody Štiavnických vrchov. Táto oblasť je známa veľkým počtom jazier, ktoré boli umelo vytvorené banskou činnosťou. V dnešných časoch ponúkajú tieto vodné plochy bohaté možnosti na vychutnávanie si množstva vodných športov, kúpania či rybárčenia. Veľkým lákadlom je aj nespočetné množstvo turistických trás a chodníkov v okolitých horách, ktoré sa počas zimy zmenia na veľké lákadlo pre milovníkov bežkárskych trás. Blízke lyžiarske strediská SALAMANDRA Resort alebo Ski Blanc Ostrý Grúň - Kollárová Vám ponúknu kvalitne upravené zjazdovky rôznej náročnosti.

Našim hosťom ponúkame príjemné ubytovanie v Chate Richňava s celkovou kapacitou 8 lôžok (vrátanie prísteliek). Chata predstavuje výbornú voľbu predovšetkým pre rodiny s deťmi ako aj skupinky priateľov a známych, ktorí túžia po odpočinku v krásnom pokojnom prostredí.

Na prízemí chaty sa nachádza spoločenská miestnosť, kde si môžete odpočinúť pri televízore so satelitným príjmom, rádiu alebo len tak relaxovať pri počúvaní praskajúceho dreva v kachľovej peci. Rozkladací gauč, ktorý sa tu nachádza, môžete využiť ako prístelku. So spoločenskou miestnosťou je prepojená aj plne vybavená kuchyňa, kde Vám bude pri príprave jedál k dispozícii keramická varná doska, mikrovlnná rúra, rýchlovarná kanvica, hriankovač a chladnička s mrazničkou. Súčasťou prízemia je taktiež kúpeľňa s masážnym sprchovým kútom a toaletou. Na poschodí chaty je umiestnená jedna 3-lôžková a jedna 4-lôžková spálňa ako aj samostatná toaleta.

Keď sa budete chcieť nadýchať čerstvého vzduchu určite oceníte vonkajšiu terasu alebo posedenie pri ohnisku, kde je možné grilovať, opekať, či uvariť si chutný kotlíkový guláš. Parkovanie Vašich áut je zabezpečené priamo pri chate.

Štiavnické vrchy a tunajšie tajchy sú vyhľadávanou lokalitou mnohých návštevníkov nielen zo Slovenska, ale aj okolitých krajín. Využite aj Vy jedinečnú príležitosť spoznania tohto nezameniteľného prostredia a príďte k nám za príjemnými zážitkami aj Vy.