Chata vhodná aj pre letné tábory!

Chata Lodiar, obklopená krásnou prírodou Štiavnických vrchov, sa nachádza iba 200 metrov od jazera Počúvadlo. Svojou výhodnou polohou je ideálnym miestom pre školské výlety, letné tábory, rybárov ale aj pobyty rodiniek s deťmi, skupinky priateľov či známych. V letnom období tu na Vás čaká veľa turistických chodníkov, trasy vhodné pre cyklistov ale aj krásne zákutia prírody, kde si môžete nazbierať lesné plody a huby.

Pre tých, ktorí majú radi históriu je návšteva blízkeho Hradu Sitno (4 km) a Kaštieľa Antol (6 km) zaručene to pravé. Okolité jazerá, Veľké Richňavské jazero (4 km) a Evičkino jazero (4 km), Vám poskytnú osvieženie v horúcich letných dňoch. V zimnom období si určite nenechajte ujsť ani skvelú lyžovačku na svahoch obľúbeného lyžiarskeho strediska Ski Dúbravy - Banská Štiavnica.

Rekreačná Chata Lodiar poskytuje svojim hosťom celoročne príjemné ubytovanie s celkovou kapacitou pre 110 osôb. V chate je Vám k dispozícii veľká jedáleň s bezplatným WiFi pripojením na internet a televízorom so satelitným príjmom, ktorá slúži v prípade potreby aj ako spoločenská miestnosť. Využiť ju je možné aj na usporiadanie školení.

Súčasťou chaty je 32 útulných spální. Pripravená je tu pre Vás 1-lôžková izba ako aj 2-lôžkové, 3-lôžkové, 4-lôžkové a 5-lôžkové izby. Chata disponuje spolu 12 kúpeľňami so sprchovými kútmi a 15 toaletami, umiestnenými buď na jednotlivých izbách alebo v spoločných priestoroch.

Relax a pohodu si určite vychutnáte aj pri opekačke alebo grilovačke s priateľmi vo veľkej záhrade chaty. Váš voľný čas si môžete spríjemniť aj hraním biliardu, stolného tenisu či volejbalu na vonkajšom volejbalovom ihrisku. Vaše deti sa vyhrajú na detskom ihrisku s pieskoviskom, hojdačkou a trampolínou. K dispozícii sú Vám aj služby recepcie a miestnosť na uschovanie bicyklov či lyží.

Parkovanie Vašich áut je zaistené na parkovisku pri chate. Tešíme sa na Vašu návštevu!