Loading

Ubytovne v Košiciach

(7 objektov + 1 objekt v okolí 25 km)

Turistická ubytovňa K2

Košice - Staré Mesto, v obci / v meste, v centre mesta
V pokojnom areáli uprostred mesta

MEI Hostel

Košice - Západ, v obci / v meste, v centre mesta
Komfortné ubytovanie za výhodné ceny!

Ubytovňa Mestský Park 13

Košice - Staré Mesto, v obci / v meste, pri kúpalisku
Lacné ubytovanie v centre Košíc!

Turistická ubytovňa Strojár

Košice - Juh, v obci / v meste
Nové príjemné cenovo výhodné ubytovanie!

Hostel White Coral

Košice - Barca, v obci / v meste, v centre mesta
Príjemné ubytovanie v pokojnej časti

Turistiská ubytovňa Košice

Košice - Staré Mesto, v obci / v meste, v centre mesta
Ubytovňa blízko centra

Ubytovňa City

Košice - Šaca - Košice - Šaca, v obci / v meste
Kvalitné ubytovanie za atraktívne ceny!

Ubytovňa Daniela

Šarišské Bohdanovce (Košice 14,6 km vzdušne), v obci / v meste
Lacné ubytovanie blízko Prešova aj Košíc
1 - 8 / 8

Ubytovne Košice

Ubytovne Košice 1

Cestovanie je predovšetkým o spoznávaní nových miest a získavaní nových a jedinečných zážitkov. Je mnoho turistov, pre ktorých je synonymom cestovania len luxusný hotel. Čo je prednejšie Vám? Dokonale vybavený hotel alebo skôr spoznávanie toho miesta, ktoré ste prišli navštíviť?

Pokiaľ ste si vybrali tú druhú možnosť a ste dobrodružnejšej povahy, určite sú tým pravým pre Vás rôzne ubytovne. Nájdete ich aj v najväčšom meste východného Slovenska, v Košiciach.

Toto takmer 800 ročné mesto priťahuje turistov zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Nie nadarmo bolo v roku 2013 Európskym hlavným mestom kultúry. Je atraktívne predovšetkým z hľadiska kultúrneho bohatstva a má za sebou dlhú a slávnu históriu. Panovnícke rody ho zveľadili a mnoho pamätihodnosti môžete navštíviť aj dnes.

Čo by ste mali v Košiciach vidieť predovšetkým? Určite Dóm Sv. Alžbety, najväčšiu katedrálu na celom Slovensku. Dlhú históriu má aj košický maratón, ktorý je druhým najstarším na celom svete.

Ubytovne Košice 2

Pokiaľ preferujete niečo iné ako len pamiatky, určite zavítajte do košickej ZOO. Metropola východného Slovenska je známa aj na slovenské pomery prvotriednym hokejom. Okolie Košíc je mimoriadne krásne, blízka Jasovská jaskyňa alebo Zádielská tiesňava sú známe na celom Slovensku. Na svoje si tu teda prídu aj vášniví turisti.

Najpozoruhodnejším je však historické jadro mesta. Okrem Dómu Sv. Alžbety v ňom nájdete aj krásny Župný dom, mestskú radnicu či budovu Štátneho divadla. Charakteristickou atrakciou mesta je spievajúca fontána, ktorá bola v čase inštalácie jedinou svojho druhu na Slovensku.

Aj v samotnom centre nájdete niekoľko ubytovní. Čo od nich čakať? Predovšetkým jednoduché no účelné zariadenie, väčšinou spoločné sociálne zariadenie a nízke bezkonkurenčné ceny. Myslíte si, že nenájdete ubytovanie za cenu jednej pizze? Omyl! Vďaka ubytovniam v Košiciach ušetríte desiatky, ba až stovky eur.

Ubytovne Košice 3

Obľúbeným typom ubytovní sú v poslednej dobe aj hostely. Ponúkajú dobré ceny a funkčné ubytovanie. Ich výhodou býva poloha priamo v centre mesta. Nikam to nebudete mať ďaleko a peniaze Vám ostanú na príjemnejšie veci. Hostely uprednostňujú predovšetkým mladí cestovatelia.

Ďalšou kategóriou medzi ubytovňami v Košiciach sú turistické ubytovne. Ležia skôr na okraji mesta a ponúkajú ubytovania pre páry, celé rodiny ale aj skupiny kamarátov. Niektoré z nich majú aj vlastné stravovacie zariadenie, v ktorom sa môžete najesť doslova „za babku“.

Vyhľadávanými sú aj klasické robotnícke ubytovne. Ľuďom, ktorí prišli do Košíc za prácou poskytujú dlhodobé ubytovanie. Rovnako sa však v nich myslí na turistov, vďaka čomu tu nájdete lacné a účelné ubytovanie aj počas hlavnej letnej sezóny. Košice sú nádherným mestom, ktorého návšteva Vás môže vyjsť len na pár eur. A to nemyslíme obrazne, ale doslovne. Zavítajte do Košíc a vďaka ubytovniam v nich ušetríte viac, ako čakáte.

 

Názory a odporúčania

Nataša Šándorová (sólo hosť - návštevník) 5.7.2019
Celé centum,Nie je k dispozícii harmonogram mestskej hromadnej dopravy v brožúrovej forme ani skopírované,orientácia nedostatočná na zastávkach
Stanislav Zaludek (skupina - návštevník) 29.5.2019
Super
Stanislav Firek (skupina - návštevník) 23.5.2019
Kosice-centrum
Florian,Kamila Franekovi (rodina s malými deťmi - návštevník) 7.5.2017
Košice krásne historicke mesto určite sa sem ešte vrátime.
Ján Vojan (sólo hosť - návštevník) 1.7.2015
Tie recenzie z januára 2015 si asi písal sám ubytovateľ.
Miroslav Gombík (sólo hosť - návštevník) 29.4.2015
V Košiciach Vám : v nedeľu vodič MHD nepresná lístok, trafiky sú zamknuté, automaty na lístky nikde a sms lístok mi ba 1166 server zamietol, šofér to videl... linka č.16,rozkopane mesto žiadne orientačné systémy slečna v búdke pri stanici 2x nevedela poradiť.... zlatá Nitra !