Ubytovanie v okrese Rimavská Sobota

(2 objekty)

Rekreačné stredisko KROKAVA

Krokava, mimo obce / mesta, pri lese / na okraji lesa (RS 26,8 km vzdušne)
Výhodné ubytovanie s veľkým areálom.

Turistická ubytovňa

Rimavská Sobota, v obci / v meste (RS 1,3 km vzdušne)
Pekné, čisté a lacné ubytovanie v RS
1 - 2 / 2

Okres Rimavská Sobota

Okres Rimavská Sobota − sused Maďarska

Okres Banskobystrického kraja leží medzi okresmi Revúca, Brezno, PoltárLučenec. Z južnej strany hraničí s Maďarskom.

Okresné mesto Rimavská Sobota je nielen sídlom administratívnych inštitúcií, ale aj viacerých kultúrnych pamiatok a ubytovacích zariadení. To je výborný predpoklad pre plnohodnotné trávenie voľného času. Či už sa sem vyberiete s rodinou alebo priateľmi, nudiť sa nebudete.

V lete sú obľúbeným dovolenkovým cieľom umelé vodné nádrže Teplý VrchKurinec - Zelená voda. Názov prvej menovanej vystihuje teplotu vody v nádrži. Tá sa zohrieva až na 28°C, čo nepochybne ocenia rodiny s deťmi. V areáli Termálneho kúpaliska Kurinec - Zelená voda si prídu na svoje deti aj dospelí. Kúpať sa tu totiž môžete nielen v jazere, ale aj v bazénoch s čírou aj termálnou vodou. V blízkostí vodných nádrží si vyberiete z pestrej palety ubytovacích zariadení, od stanov až po penzióny v celom okrese. Vďaka tomu Vám už nič nebráni stráviť pohodovú dovolenku na ich brehu.

Hlavné mesto okresu Rimavská Sobota a jeho pamiatky

Ak dáte prednosť ubytovaniu priamo v meste Rimavská Sobota, pravdepodobne nevynecháte prechádzku jeho uličkami. Narazíte tu na viacero sakrálnych stavieb. Patrí medzi ne Rímskokatolícky kostol sv. Jána Krstiteľa, neogotický evanjelický kostol i klasicistický reformovaný kostol. Všetky tri kostoly pochádzajú z 18. storočia.

Zbierky z archeológie, histórie, výtvarného umenia, etnológie i prírodných vied si môžete prezrieť v Gemersko-malohontskom múzeu. Lákadlom múzea je predovšetkým jedna z piatich múmií na Slovensku. K hviezdnej oblohe vzhliadnete nielen z terasy Vášho penziónu, ale ja vo hvezdárni v časti Tomášová. Na námestí Štefana Marka Daxnera nájdete viacero búst a sôch, ktoré miestnym obyvateľom aj návštevníkom pripomínajú slávne osobnosti regiónu. Patrí medzi ne Ivan Krasko, Terézia Vansová či Ján Botto.

V neďalekých Ožďanoch si môžete pozrieť kaštieľ zo 17. storočia. Pôvodne stál na jeho mieste hrad zo 14. storočia. Kaštieľ ani priľahlý park sa dnes nepoužívajú. Možno Vás ale zaujme informácia, ktorá hovorí, že v parku je pochovaná Levočská biela pani. V obci si môžete pozrieť evanjelický kostol z 19. storočia aj rímskokatolícky kostol z 18. storočia.

Okres Rimavská Sobota sa môže pochváliť aj krásnou prírodou. Jej hlavným reprezentantom ja Chránená krajinná oblasť Cerová vrchovina. Táto oblasť na juhu Slovenska je unikátna predovšetkým tým, že je to krajina vyhasnutých sopiek. Čaro neživej prírody je koncentrované v tzv. geologickom skanzene.

Cerová vrchovina sa však môže pochváliť aj pestrou živou prírodou. Potešíte sa tak pohľadom predovšetkým na teplomilné listnaté dreviny a stovky ďalších rastlinných druhov. Nenáročný výlet Vás čaká, ak sa vyberiete po Náučnom chodníku Šomoška. Okrem prírodných krás Vaše oko poteší zrúcanina hradu Šomoška. Malá pevnosť z 13. storočia bola postavená na vrchole bývalej sopky.

Užite si výlety do prírody i komfortné ubytovanie

V severnej časti okresu sa rozprestiera Národný park Muránska Planina, Stolické Veporské vrchy. Vďaka tomu je oblasť výbornou dovolenkovou destináciou pre tých, ktorí trávia voľný čas radi aktívne. Pešia turistika, cykloturistika aj lyžovanie tu majú vytvorené vhodné podmienky.

Podzemnú krásu Vám odkryje neďaleká najväčšia jaskyňa Slovenského krasu, jaskyňa Domica. S maďarskou jaskyňou Baradla vytvára jeden jaskynný systém. Očarí Vás pestrou a bohatou kvapľovou výzdobou. Nezabudnuteľnou sa pre Vás stane aj plavba po podzemnej riečke Styx.

Príjemné ubytovanie v blízkosti oceníte, hlavne ak sa na výlet vyberiete spolu s deťmi. Určite Vás poteší široká paleta hotelov a penziónov v okresnom meste, alebo chaty a dreveničky na okolí. Prírodné krásy nad zemnou aj po jej povrchom, pestré možnosti aktívneho trávenia voľného času pre všetky vekové kategórie. To všetko sa spája v okrese Rimavská Sobota.