Loading

Ubytovanie v okrese Michalovce

(19 objektov)

Chata Fénix

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri lese /...
Ubytovanie blízko Zemplínskej Šíravy!

Chata Zuzana

Hôrka - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode (MI 7,6 km vzdušne)
Príjemná chata na Zemplínskej Šírave!

Penzión Biela labuť

Michalovce, na okraji obce / mesta (MI 0,3 km vzdušne)
S reštauráciou a parkoviskom pre kamióny

Penzión Hôrka

Hôrka - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode (MI 7,2 km vzdušne)
Ubytovanie 180 metrov od upravenej pláže
1 - 19 / 19

Okres Michalovce

Okres Michalovce - na hranici rieky a masívnych vrchov

Okres Košického kraja, ktorého hranice vymedzujú Vihorlatské vrchy aj rieka Latorica sa môže pochváliť nedotknutou prírodou aj historickými zaujímavosťami. Bez ohľadu na to, či sa sem vyberiete na víkend alebo dlhšiu dovolenku, nudiť sa jednoznačne nebudete.

Chránená krajinná oblasť Vihorlat, zasahujúca do územia okresu, je jedným z najmenších veľkoplošných chránených území na Slovensku, ktoré je domovom tisícov rôznych živočíšnych druhov. Bukové pralesy, v ktorých rastú aj viac než 200 ročné exempláre, môžete obdivovať vo Vihorlatskom pralese, ktorý je vyhlásený za lokalitu Svetového prírodného dedičstva UNESCO. Pri potulkách Vihorlatskými vrchmi si nenechajte ujsť výhľad až na Vysoké Tatry.

Nájdite si ubytovanie a užite atrakcie okresu Michalovce

Príjemnými klimatickými podmienkami je územie michalovského okresu ako stvorené na letnú dovolenku. Tú môžete tráviť nielen turistikou, ale aj relaxom a vodnými športami na miestnych vodných nádržiach. Obľúbenou turistickou lokalitou je Vinianske jazero. Jeho pôvodným účelom na konci 19. storočia bol chov rýb. Dnes sa v jazere môžete príjemné osviežiť počas horúcich letných dní a užívať si dovolenku v štýlových chatách na brehu.

Aj cesta k Vinianskemu jazeru môže byť príjemnou turistickou aktivitou. Absolvujete ju po žltom alebo po zelenom turistickom chodníku zo Zemplínskej Šíravy alebo z obce Trnava pri Laborci cez Viniansky hrad. Táto zrúcanina pôvodne gotického hradu z 13. storočia stojí pri obci Vinné, kde strážil obchodnú cestu do Poľska. Areál hradu je voľne dostupný verejnosti. Dnes v rámci prehliadky tejto národnej kultúrnej pamiatky môžete obdivovať pozostatky budov, veží aj hradného opevnenia, ktoré sú postupne rekonštruované. Príjemným ukončením prechádzky na hradný vrch je výhľad na mesto Michalovce aj Zemplínsku Šíravu.

Čo sa prírodných krás týka, zahanbiť sa nedá ani povodie rieky Latorica, ktorá preteká rovnomennou chránenou krajinnou oblasťou lužných lesov a močaristých lúk. Jej územie je domovom množstva vodných vtákov, teplomilných plazov a obojživelníkov, z ktorých najvzácnejšia je korytnačka močiarna.

Azda najznámejšou a turisticky najobľúbenejšou časťou okresu je vodná nádrž Zemplínska Šírava, ktorá je malým východoslovenským morom. Môžete si pri nej naplno vychutnať letnú dovolenku v jednom zo siedmych rekreačných stredísk, medzi ktoré patrí Klokočov, Kaluža, Vinné, Kamenec, Hôrka, Paľkov, Medvedia hora, Biela hora. Rozsiahla vodná hladina, príjemné ubytovanie, kvalitné služby, pestrá paleta vodných športov a slnečné lúče Vás určite naladia na správnu dovolenkovú vlnu.

Východná časť priehrady je zarastená tŕstím vďaka čomu sa teší veľkej obľube vodného vtáctva. Práve preto tu vznikol Chránený areál Zemplínska Šírava. Celoročnú zábavu a plávanie si dokonele užijete aj v Thermalparku Šírava, ktorý vyrástol priamo pri vodnej nádrži. Ubytovnie v tejto lokalite si návštevnici obľúbili najmä v chatách, penziónoch a apartmánoch situovaných v katastri Zemplínskej Šíravy.

Okres Michalovce a jeho zaujímavosti

Po pobyte v prírode možno zatúžite aj po mestskom ruchu. V tom prípade neváhajte navštíviť centrum okresu, mesto Michalovce. Desiatky kultúrnych pamiatok, ktoré sa tu nachádzajú sa Vám postarajú o pestrý program. Prezrieť si môžete viacero historických budov, kostolov, pomníkov aj vojnových hrobov. Najnavštevovanejšou pamiatkou je kaštieľ, stojaci na brehu rieky Latorica, na mieste starého vodného hradu. Pôvodne gotická stavba sa postupnými prestavbami menila až do svojej súčasnej klasicistickej podoby. Kaštieľ je sídlom Zemplínskeho múzea, v ktorom uvidíte exponáty dokumentujúce vývoj oblasti od bronzovej doby.

V priľahlom parku si môžete pozrieť rotundu a kamennú platňu, ktoré patria medzi záhady slovenskej archeológie. Dodnes sa totiž nepodarilo zistiť jej vek. Pri prechádzke mestom Vašu pozornosť upúta aj budova starého súdu z polovice 18. storočia, budova Groszovho paláca postavená v 19. storočí na bažinách, Banková budova, v ktorej sídlila najstaršia michalovská banka aj dnešné regionálne kultúrne stredisko a meštiansky dom s nezameniteľnou architektúrou. Mesto Michalovce sú určite miestom pre viacdňovú dovolenku, preto si vopred zarezervujte ubytovanie napríklad v hoteli, penzióne či cenovo prístupnejšej ubytovni.

Letná dovolenka pri východoslovenskom „mori“, príjemné prechádzky v prírode, či turistika spestrená spoznávaním histórie. To všetko reprezentuje okres Michalovce.