Loading

Ubytovanie v Zamarovciach

(0 objektov + 19 objektov v okolí 25 km)

Penzión Jasminka

Trenčín (Zamarovce 1,2 km vzdušne), v obci / v meste
Príjemný penzión s výhľadom na hrad!

Penzión Magnólia

Trenčín (Zamarovce 1,9 km vzdušne), v obci / v meste
Penzión prevádzkovaný rodinou

Apartmány Vinohrady

Trenčín (Zamarovce 2,3 km vzdušne), v obci / v meste
Príjemné ubytovanie v nových apartmánoch

Apartmán Zlatovská

Trenčín (Zamarovce 2,6 km vzdušne), v obci / v meste
Priestranný apartmán blízko centra!

Apartmány Noviny

Trenčín (Zamarovce 3,3 km vzdušne), v obci / v meste, pri rieke
Novopostavené apartmány v Trenčíne

Rekreačné zariadenie a chaty Kubrica

Trenčín (Zamarovce 6,7 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pr...
V súčasnej dobe vhodne pre tur ubytovan

Domov Speváckeho zboru slovenských učiteľov

Trenčianske Teplice (Zamarovce 8,4 km vzdušne), v obci / v m...
Ubytovanie s nízkymi cenami za izby...

Apartmán Maxim

Trenčianske Teplice (Zamarovce 8,5 km vzdušne), v obci / v m...
Ubytovanie priamo v kúpeľnom centre!

Apartmán Mary

Trenčianske Teplice (Zamarovce 8,7 km vzdušne), v obci / v meste, pri lese / na ok...
Apartmán v kúpeľnom meste za super cenu!

Kúpeľný pobyt - Trenčianske Teplice

Trenčianske Teplice (Zamarovce 8,8 km vzdušne), v obci / v m...
od 2.1.2019 hotel KRYM**** zľava 25 %
1 - 19 / 19

Zamarovce

Zamarovce 1

Obec Zamarovce je situovaná v severnej časti západného Slovenska na Strednom Považí pri Trenčíne zväčša na pravej strane rieky Váh. Terajší názov nesú Zamarovce od roku 1927, pričom od roku 1972 do 1990 tvorili časť Trenčína. Prvá písomná zmienka o nich je z roku 1208 pod názvom Villa Samar. Obec patrila rodine Zamarovských, ktorá patrila k najstarším a najvplyvnejším rodom v bývalej Trenčianskej župe ako aj v Uhorsku. Do tejto rodiny patril aj svetoznámy spisovateľ Vojtech Zamarovský, ktorý tu prežil časť svojho detstva. Pamiatkou na túto rodinu je klasicistický kaštieľ z 1. polovice 19. storočia, ako aj zrúcaniny staršieho kaštieľa na hornom konci. Starší kaštieľ bol poškodený počas povstania Františka II. Rákociho proti Habsburgovcom a napokon bola kúria zničená na príkaz cisárskeho generála. Na spôsob kaplnky bola na cintoríne v Zamarovciach vybudovaná hrobka rodiny Zamarovských na prelome 19. a 20. storočia. V obci nájdete aj pozostatky tehelní, kde sa v 19. storočí ručne vyrábala tehla a škridly.

Medzi pamiatky sa radia dve kaplnky. Na hornom konci stála neskorobaroková kaplnka, ktorej zvon z roku 1500 doteraz slúži. Keďže kaplnku zničil paradoxne náraz voza ťahaného splašenými koňmi, bola postavená nová kaplnka so zvonicou k úcte Božskému Srdcu Ježišovmu. Kaplnka na dolnom konci bola postavená počas bojov s Turkami v 16. storočí. Napokon bola pri stavbe hrádze Váhu postavená v 60. rokoch minulého storočia nová kaplnka Sedembolestnej Panny Márie. Na dvore miestnej Materskej školy stojí pomník tým, ktorí padli počas l. svetovej vojny. Na hranici Zamaroviec a Skalky nad Váhom stojí hraničný kríž, ktorý býva často cieľom prechádzok.

Zamarovce 2

V okolí Zamaroviec určite nevynechajte benediktínsky kláštor, pôvodne kostolík, postavený v roku 1224 nitrianskym biskupom Jakubom. Je to najstaršie pútnické miesto Slovenska. V roku 1664 bol zrekonštruovaný jezuitmi, ktorí tu postavili kaplnku sv. Andreja-Svorada a Beňadika. V kláštore je aj vchod do pôvodnej jaskyne pustovníkov. Bohužiaľ, potom, ako bol jezuitský rád zrušený, začal kláštor pustnúť. Momentálne je zveľadené nádvorie kláštora Veľkej Skalky. Pri zrúcanine kláštora si všimnite veľký otvor v skale, ktorý je vstupom do voľne prístupnej Opatovskej jaskyne. Jej dĺžka je 60 metrov. Aj keď nemá krasovú výzdobu, určite si ju pozrite. Ak ju navštívite v zime, môžete tu nájsť ľadové cencúle, ktoré rastú zo zeme. Veľkú Skalku spája s Malou Skalou náučný chodník. Bralo Malej Skalky je často navštevované lezcami. Pozrieť si tu môžete dvojvežový kostolík sv. Svorada a Benedikta. Od blízkych Zamarovských jám je pekný pohľad na hlavnú dominantu Trenčína - Trenčiansky hrad.

Okrem samotného blízkeho Trenčína, je peknou lokalitou pre turistov napríklad Dolná Súča a nad ňou sa vypínajúci vápencový dvojvrchol Krasín. Je súčasťou bielokarpatského bradlového pásma. Je tu vskutku pekná časť prírody a zaujímavé skaly. Územie Krasína tvorí prírodnú rezerváciu 4. stupňa ochrany. Je tu množstvo skamenelín a tunajšie vápence obľubuje aj teplomilná flóra. Obdivovať tu môžete aj ruiny stredovekého Súčanského hradu. Na hrad vedie z Krasína náučný chodník, ktorý má celkovo 8 zastavení. Tento výlet zvládnu všetci, vrátane detí, je to nenáročná prechádzka.

Zamarovce 3

Ak vyrazíte z Trenčína pešo, do týchto miest Vás zavedie z časti Orechové modrá turistická značka. Zo sedla nad Juríkovcami vedú do Súče lúčnatým terénom neznačené cesty. Z lúk sú pekné výhľady na celý masív a okolie. Deti určite potešíte koníkmi a zvieratkami na gazdovstve Uhliská nad Nemšovou - Trenčianska Závadka. Okrem gazdovstva, kde sa môžete najesť pri peknom pohľade na Strážovské vrchy, neváhajte a vyšlapte na malý kopček nad gazdovstvom, kde Vás privíta turistická rozhľadňa na Malom Jelenci. Je to malebné miesto, obľúbené aj cyklistami.

Pre cyklistov je určite zaujímavá aj Vážska magistrála. Aj Zamarovcami prechádza cyklotrasa, ktorá vedie cez Skalku nad Váhom, Nemšovú, Pruské, Lednické Rovne do Púchova a ešte ďalej. Bicyklovať môžete aj na druhej strane Váhu napríklad až po Dubnicu nad Váhom. Možností je tu naozaj veľa, na bicykli sa dá zavítať od Váhu aj do mnohých bočných dolín. Ak do tohto regiónu zavítate v zime, navštíviť môžete Skipark Kálnica pri Novom Meste nad Váhom, či stredisko Homôlka pri obci Valaská BeláStrážovských vrchoch. V Javorníkoch sa nabáda Ski Čertov. V Bielych Karpatoch je pri Holubyho chate lyžiarske stredisko Veľká Javorina.

Zamarovce si môžete zvoliť pre spoznávanie Považia. V blízkom okolí nájdete veľa kultúrnych pamiatok, cyklistických trás ako aj hodnotných turistických cieľov. Stačí si len vybrať ubytovanie v tunajších hoteloch či penziónoch. Prajeme Vám pekné zážitky pri potulkách Považím.