Loading

Ubytovanie na Šariši

(18 objektov)

Chata Evička

Kapišová, na okraji obce / mesta
Chatka v peknom prostredí

Chalupa pod lesom

Hendrichovce, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Pohoda a ticho lesa

Rekreačný dom White House

Drienica, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
LASTMINUTE -Vonkajší krb, vírivka, sauna

Privát Stano

Bardejov, v obci / v meste, v centre mesta
Komfortné ubytovanie za výbornú cenu

Penzión Ivana

Bardejov, v obci / v meste, v centre mesta
Len 200 metrov od centra mesta

Chata Marica

Margecany, na samote, v lese
Voľný termín - 28.-30.9.2018 cena 500 €

Turistická ubytovňa pri Hotelovej akadémii

Bardejov, v obci / v meste, pri vode
Lacné ubytovanie

Hotel & Wellness centrum Javorná

Drienica, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Wellness na horách s bohatými aktivitami

Ubytovňa Daniela

Šarišské Bohdanovce, v obci / v meste
Lacné ubytovanie blízko Prešova aj Košíc

Villa Bella

Prešov, v obci / v meste
Prijemné ubytovanie v Prešove
1 - 18 / 18

Šariš

Región Šariš leží na východnom Slovensku pod Šarišskou vrchovinou. Susedí so Zemplínom, Spišom a na severe hraničí s Poľskom. V minulosti bola oblasť uhorskou župou a jej centrom bol Šarišský hrad. Súčasným centrom Šariša je mesto Prešov. Turisti však najviac navštevujú mesto Bardejov, ktoré je zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Bohatú históriu tejto časti Slovenska si možno všimnúť aj z množstva hradov, ktoré tu kedysi stáli a dodnes sa zachovali ruiny pripomínajúce vtedajšiu slávu.

Najrozsiahlejším hradom celého Slovenska bol Šarišský hrad, vystavaný na Šarišskom kopci. Tento vrch je dnes prírodnou rezerváciou a na ruiny hradu vedie náučný chodník aj cyklotrasa. Z vrcholu je panoramatický výhľad na Vysoké Tatry, Slanské vrchy a tiež uvidíte ďalšie zrúcaniny - pomerne zachovalý Kapušiansky hrad, na vrchu Zámčisko a Kamenický hrad. V okrese Stará Ľubovňa sa nachádza zrúcanina hradu Plaveč, v minulosti bol hrad pohraničnou pevnosťou. Rozsiahly zoznam hradov doplňuje ešte Zbojnícky a Zborovský hrad.

Oblasť Šariša je rozdelená na niekoľko okresov podľa významných miest: Bardejov, Prešov, Sabinov, Stropkov a Svidník. Už spomínaný Bardejov je turistickým centrom najmä kvôli historickým pamiatkam i kúpeľom. Najdôležitejšou stavbou stredoveku, ktorá sa tu zachovala, je gotická bazilika svätého Egídia. Centrom mesta je radničné námestie s goticko - renesančnou radnicou zo 16.storočia. Významné postavenie má Bardejov aj ako kúpeľné mesto, v Bardejovských kúpeľoch je sprístupnených 10 prameňov termálnej vody.

Najväčšie mesto Šariša je Prešov, je významným kultúrnym centrom. Z historických stavieb sa oplatí navštíviť Kostol sv. Jozefa, pôvodné mestské domy, katedrálny Chrám sv. kniežaťa Alexandra Nevského alebo sa vydať na cestu po Kalvárii, ktorú tvorí 16 kaplniek a Kostolík sv. Kríža. V Prešove je výrazná hudobná scéna a mnoho súčasných hudobníkov pochádza práve odtiaľto, napríklad Peter Lipa, skupiny IMT Smile a Peha. V lete sa tu konajú festivaly ako Dobrý festival, ImROCK FEST, Jazz Prešov a rôzne iné.

Ak Vás na cestách Slovenskom zaujíma skôr príroda, navštívte vodnú nádrž Domaša na rieke OndavaV blízkosti sa nachádza viacero rekreačných stredísk, kde sa môžete ubytovať a užívať si v lete veľkú vodnú plochu. Celý región je tvarovaný povodiami riek Torysa, Topľa a Ondava. Pre turistov sa v regióne skrýva Lačnovský kaňon, vyhĺbený do vápencov, a je považovaný za najkrajšiu prírodnú atrakciu oblasti. Turistické trasy Vás dovedú aj do Dubovických žliabkov a Doliny Svinky.

V zimnom období sa otvárajú pre nadšencov zimných športov lyžiarske strediskáDrienici, v Regetovke a v Stebníckej Hute. V okolí je známych aj niekoľko bežeckých tratí.

Ubytovanie pre turistov poskytujú mnohé hotely, penzióny, apartmány, chalupy, vily a tiež rekreačné strediská, všetkých cenových kategórií. Stačí si vybrať, ktoré miesto chcete práve navštíviť.

Ak ste sa rozhodli pre cestu na východ Slovenska, navštívte Šarišský región s krásnou prírodou, bohatou históriou, mnohými hudobnými podujatiami a prívetivými ľuďmi a nezabudnite ochutnať aj tradičné slovenské pivo Šariš.

Názory a odporúčania

Dana (starší pár - návštevník) 21.8.2018
Región veľmi sympatický, nie veľmi turistami objavený, kľudné prostredie, až na cestu Svidník -Dukla, tej sa treba vyhnúť, najma ked ste na bicykloch. Lúky, cesty vykosené. Chýbajú MTB cyklocesty, dajú sa využiť cesty 2.-3. triedy... Problém je naplánovať cyklookruh, stále sme sa z dolín museli vracať na križovatku. Chýbajú otvorené krčmy po dedinách... V Mikovej nie je označená studňa, ktorú využívali rodičia Andyho Warhola, pritom tam existuje spolok Andy, ktorý chce uchovať jeho pamiatku...
Dušan Marinko (ubytovateľ) 2.8.2018
Bardejov - Radničné námestie, Bazilika sv. Egidia, hradby metského opevnenia, radnica. Bardejovské kúpele - liečivá voda, možnosť objednania liečivých procedúr, možnosť ísť za zábavou do nočných podnikov.
Elena Ďurčeková (skupina - návštevník) 6.8.2016
Krásne prostredie vela aktivít v okolí hlavne turistika
Martin Sabol (rodina so staršími deťmi - návštevník) 21.7.2016
Nadhera
Jozef (skupina - návštevník) 17.5.2016
priroda ,traily...
slavka rimska (rodina s malými deťmi - návštevník) 4.8.2015
1*