Loading

Ubytovanie na Šariši

(20 objektov)

Apartmán Leyla a Štúdio Šuťak

Bardejov, v obci / v meste, v centre mesta
Moderné ubytovanie v centre mesta

Chalupa pod lesom

Hendrichovce, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Ticho a pokoj pod lesom

Penzión Ivana

Bardejov, v obci / v meste, v centre mesta
Len 200 metrov od centra mesta

Rekreačný dom White House

Drienica, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
LASTMINUTE -Vonkajší krb, vírivka, sauna

Zlaté kopyto Kopytovská dolina

Lipovce, na samote, pri lese / na okraji lesa
Vhodné pre veľké skupiny

Slnečná usadlosť

Okrúhle, mimo obce / mesta, v lese
Chata, kde zažijete harmóniu s prírodou!

Turistická ubytovňa pri Hotelovej akadémii

Bardejov, v obci / v meste, pri vode
Lacné ubytovanie

Penzión Poľovníček

Stropkov, na okraji obce / mesta
Nezabudnuteľná dovolenka pri Domaši!

Privát Stano

Bardejov, v obci / v meste
Komfortné ubytovanie za výbornú cenu

Chata Hubert Domaša-Valkov

Bžany, v rekreačnej oblasti, pri vode
50% zľava pre deti do 3 rokov!
1 - 20 / 20

Šariš

Šariš 1

Región Šariš leží na východnom Slovensku pod Šarišskou vrchovinou. Susedí so Zemplínom, Spišom a na severe hraničí s Poľskom. V minulosti bola oblasť uhorskou župou a jej centrom bol Šarišský hrad. Súčasným centrom Šariša je mesto Prešov. Turisti však najviac navštevujú mesto Bardejov, ktoré je zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Bohatú históriu tejto časti Slovenska si možno všimnúť aj z množstva hradov, ktoré tu kedysi stáli a dodnes sa zachovali ruiny pripomínajúce vtedajšiu slávu.

Najrozsiahlejším hradom celého Slovenska bol Šarišský hrad, vystavaný na Šarišskom kopci. Tento vrch je dnes prírodnou rezerváciou a na ruiny hradu vedie náučný chodník aj cyklotrasa. Z vrcholu je panoramatický výhľad na Vysoké Tatry, Slanské vrchy a tiež uvidíte ďalšie zrúcaniny - pomerne zachovalý Kapušiansky hrad, na vrchu Zámčisko a Kamenický hrad. V okrese Stará Ľubovňa sa nachádza zrúcanina hradu Plaveč, v minulosti bol hrad pohraničnou pevnosťou. Rozsiahly zoznam hradov doplňuje ešte Zbojnícky a Zborovský hrad.

Šariš 2

Oblasť Šariša je rozdelená na niekoľko okresov podľa významných miest: Bardejov, Prešov, Sabinov, Stropkov a Svidník. Už spomínaný Bardejov je turistickým centrom najmä kvôli historickým pamiatkam i kúpeľom. Najdôležitejšou stavbou stredoveku, ktorá sa tu zachovala, je gotická bazilika svätého Egídia. Centrom mesta je radničné námestie s goticko - renesančnou radnicou zo 16.storočia. Významné postavenie má Bardejov aj ako kúpeľné mesto, v Bardejovských kúpeľoch je sprístupnených 10 prameňov termálnej vody.

Najväčšie mesto Šariša je Prešov, je významným kultúrnym centrom. Z historických stavieb sa oplatí navštíviť Kostol sv. Jozefa, pôvodné mestské domy, katedrálny Chrám sv. kniežaťa Alexandra Nevského alebo sa vydať na cestu po Kalvárii, ktorú tvorí 16 kaplniek a Kostolík sv. Kríža. V Prešove je výrazná hudobná scéna a mnoho súčasných hudobníkov pochádza práve odtiaľto, napríklad Peter Lipa, skupiny IMT Smile a Peha. V lete sa tu konajú festivaly ako Dobrý festival, ImROCK FEST, Jazz Prešov a rôzne iné.

Ak Vás na cestách Slovenskom zaujíma skôr príroda, navštívte vodnú nádrž Domaša na rieke OndavaŠariš 3V blízkosti sa nachádza viacero rekreačných stredísk, kde sa môžete ubytovať a užívať si v lete veľkú vodnú plochu. Celý región je tvarovaný povodiami riek Torysa, Topľa a Ondava. Pre turistov sa v regióne skrýva Lačnovský kaňon, vyhĺbený do vápencov, a je považovaný za najkrajšiu prírodnú atrakciu oblasti. Turistické trasy Vás dovedú aj do Dubovických žliabkov a Doliny Svinky.

V zimnom období sa otvárajú pre nadšencov zimných športov lyžiarske strediskáDrienici, v Regetovke a v Stebníckej Hute. V okolí je známych aj niekoľko bežeckých tratí.

Ubytovanie pre turistov poskytujú mnohé hotely, penzióny, apartmány, chalupy, vily a tiež rekreačné strediská, všetkých cenových kategórií. Stačí si vybrať, ktoré miesto chcete práve navštíviť.

Ak ste sa rozhodli pre cestu na východ Slovenska, navštívte Šarišský región s krásnou prírodou, bohatou históriou, mnohými hudobnými podujatiami a prívetivými ľuďmi a nezabudnite ochutnať aj tradičné slovenské pivo Šariš.

Názory a odporúčania

Dušan Marinko (ubytovateľ) 23.6.2019
Bardejov - Radničné námestie, Bazilika sv. Egidia, hradby metského opevnenia, radnica. Bardejovské kúpele - liečivá voda, možnosť objednania liečivých procedúr, možnosť ísť za zábavou do nočných podnikov.
Sára Zemanová (sólo hosť - návštevník) 20.6.2019
Krásny.
Renata Jaňáková (sólo hosť - návštevník) 13.6.2019
Rozhodne centrum mesta a kúpele.
Mária Kizeková (skupina - návštevník) 10.6.2019
krásne okolie
Lubomir Zial (skupina - návštevník) 17.5.2019
V danom.regione som pracoval(JRD Duplin,farma Stpcin ako zootecnik)
Mária Jarošová (skupina - návštevník) 12.5.2019
Bardejovské kúpele, hrad Zborov, Hervartov
Vladimír Valach (rodina so staršími deťmi - návštevník) 28.4.2019
V poriadku - boli sme služobne...
Dana (starší pár - návštevník) 21.8.2018
Región veľmi sympatický, nie veľmi turistami objavený, kľudné prostredie, až na cestu Svidník -Dukla, tej sa treba vyhnúť, najma ked ste na bicykloch. Lúky, cesty vykosené. Chýbajú MTB cyklocesty, dajú sa využiť cesty 2.-3. triedy... Problém je naplánovať cyklookruh, stále sme sa z dolín museli vracať na križovatku. Chýbajú otvorené krčmy po dedinách... V Mikovej nie je označená studňa, ktorú využívali rodičia Andyho Warhola, pritom tam existuje spolok Andy, ktorý chce uchovať jeho pamiatku...
Elena Ďurčeková (skupina - návštevník) 6.8.2016
Krásne prostredie vela aktivít v okolí hlavne turistika
Martin Sabol (rodina so staršími deťmi - návštevník) 21.7.2016
Nadhera
Jozef (skupina - návštevník) 17.5.2016
priroda ,traily...
Kocik (skupina - návštevník) 18.8.2015
Krásne prostredie, možnosť kúpania, rybolovu...
slavka rimska (rodina s malými deťmi - návštevník) 4.8.2015
1*