Loading

Ubytovanie v okrese Prešov

(6 objektov)

Chalupa pod lesom

Hendrichovce, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa (PO 17,6 km vzdušne)
Pohoda a ticho lesa

Ubytovňa Daniela

Šarišské Bohdanovce, v obci / v meste (PO 17,7 km vzdušne)
Lacné ubytovanie blízko Prešova aj Košíc

Villa Bella

Prešov, v obci / v meste (PO 2,8 km vzdušne)
Prijemné ubytovanie v Prešove

Rekreačné zariadenie Zelený Breh

Kokošovce, mimo obce / mesta, pri vleku (PO 9,8 km vzdušne)
50 m od vleku a 100 m od kúpaliska
1 - 6 / 6

Okres Prešov

Oblasť preslávená ťažbou soli - okres Prešov

Zaujíma Vás, ako sa ťažila kamenná soľ? Alebo chcete vedieť, odkiaľ pochádza najväčší opál na svete? Túžite spoznať, čo skrýva podzemie aj nočná obloha? Stačí navštíviť okres Prešov a odkrývať všetky jeho zaujímavosti, pekne jednu po druhej.

Priamo z najvyššej časti mesta Prešov môžete za jasných nocí pozorovať hviezdy. Hvezdáreň a planetárium rado privíta všetkých, ktorý majú záujem o netradičný pohľad na oblohu a vesmír. Množstvo zaujímavostí Vás čaká nielen pri ďalekohľade, ale aj počas prednášok, výstav a videoprojekcií.

V Solivare, mestskej časti Prešova, na Vašu návštevu čaká európsky unikát v podobe technických pamiatok mapujúcich ťažbu a spracovanie kamennej soli v tomto regióne.

Historické pamiatky, turistické atrakcie a komfortné ubytovanie v okrese Prešov

Pokiaľ máte radi prechádzky prírodou a históriu zároveň, vyberte sa objavovať zrúcaninu Kapušianskeho hradu. Hrad od 13. storočia stojí na skalnom výbežku vrchu Zámčisko. Dodnes sú v jeho múroch dobre viditeľné pozostatky strieľní, okien a na niektorých miestach aj omietok. Okrem hradu samotného si pri tomto výlete užijete neopakovateľnú krásu Slanských vrchov ako aj možnosť turistiky na Šarišský hrad. Pohorie Slanských vrchov vulkanického pôvodu ponúka príjemné miesta a výhľady predovšetkým pre tých turistov, ktorí majú radi pokoj a ticho. Pohorie nie je navštevované masovo. Práve vďaka tomu tu Vaša duša nájde neopakovateľný relax. Máte radi výzvy? Zdolajte najvyšší vrchol, Šimonka, ktorej vrcholová časť patrí do národnej prírodnej rezervácie Šimonka. Naskytne sa Vám nielen panoramatický pohľad na okolie, ale aj výhľad na Kráľovu hoľu či Vysoké Tatry.

Ak Vás fascinujú netopiere, nevynechajte chránený areál Dubnické bane, neďaleko obce Červenica. Lokalita je zimoviskom až 16 druhov netopierov a je využívaná na vedecké účely.

Od roku 2015 je podzemie opálových baní sprístupnené verejnosti. Pokiaľ chcete na vlastné oči vidieť drahý opál z Dubníka, navštívte expozíciu Neživá príroda v Krajskom múzeu Prešov.

V spoznávaní podzemia môžete pokračovať prehliadkou jedinej sprístupnenej jaskyne Prešovského kraja, jaskyne Zlá diera. Nakoľko nie je elektricky osvetlená, na cestu si posvietite jaskyniarskymi lampami. Jej zákutia budete spoznávať s prilbou na hlave približne 40 minút. V lokalite nájdete aj príjemné ubytovanie v Lipovciach alebo Hendrichovciach.Počas horúceho leta padne vhod možnosť ochladiť sa vo vode. Plavci, neplavci aj malí dobrodruhovia si prídu na svoje v prešovskom exotickom letnom kúpalisku Plaza Beach Solivar. Plavecké bazény aj bazén plný atrakcií pre deti obsahujú slanú vodu. Vodné delá, šmýkačky, skalný hrad aj maják dotvárajú tú správnu exotickú atmosféru. Bazény, vírivky, tobogany, šmýkačky, vodné atrakcie aj wellness centrum sú počas celého roka k dispozícii v Aquaparku Delňa Prešov. Ak sa rozhodnete pre dovolenku priamo v okresnom meste, komfort Vám zaručia hotely, penzióny a ubytovne v Prešove.

V okrese Prešov si zalyžujete a užijete prírodné krásy

Neďaleko Prešovského okresu sa rozprestiera prvý národný park na Slovenku, Tatranský národný park. Práve tu nájdete nenáročné turistické chodníky pre rodiny aj trasy pre skúsených horských vlkov. Desiatky tatranských plies zrkadlia krásu okolitých končiarov na svojej hladine.

V zimných mesiacoch sa preháňate na zjazdovkách alebo po upravených bežeckých lyžiarskych stopách. Po náročnom dni zaspávate pri pohľade na Gerlachovský či Lomnický štít. Môže byť niečo krajšie? Stačí si vybrať komfortný hotel, či čarovnú chatu v Tatrách a Vaša rozprávková dovolenka v slovenských veľhorách sa môže začať. V okrese si zalyžujete aj v lyžiarskom stredisku Renčišov - Búče, v blízkosti ktorého sa ubytujete vo Veľkom Šariši

Hory, lesy, voda, slnko, pokoj, podzemné krásy aj neopakovateľné výhľady sa stanú súčasťou albumu Vašich spomienok po návšteve okresu Prešov v Prešovskom kraji.