Loading

Ubytovanie v Čergove

(13 objektov)

Apartmán Leyla a Štúdio Šuťak

Bardejov, v obci / v meste, v centre mesta
Moderné ubytovanie v centre mesta

Chalupa pod lesom

Hendrichovce, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Ticho a pokoj pod lesom

Privát Stano

Bardejov, v obci / v meste
Komfortné ubytovanie za výbornú cenu

Chata Drienica

Drienica, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
500 m od lyžiar. strediska Ski Drienica!

Turistická ubytovňa pri Hotelovej akadémii

Bardejov, v obci / v meste, pri vode
Lacné ubytovanie

Penzión Ivana

Bardejov, v obci / v meste, v centre mesta
Len 200 metrov od centra mesta

Chata Pohoda

Vyšná Voľa, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Tiché miesto obklopené lesom a jazierkom

Hotel & Wellness centrum Javorná

Drienica, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Wellness na horách s bohatými aktivitami

Apartmány Šariš

Prešov, v obci / v meste, v centre mesta
Luxusné apartmány v centre mesta!

Rekreačný dom White House

Drienica, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
LASTMINUTE -Vonkajší krb, vírivka, sauna
1 - 13 / 13

Čergov

Čergov 1

Pýcha Šariša, nachádzajúca sa na severozápade od mesta Prešov. Pohorie Čergov je ohraničené z východu mestom Bardejov, na juhu mestom Sabinov a trojuholník na západe uzatvára mesto Stará Ľubovňa. Čergov je dominantou Východných Beskýd, ktoré tvoria neodmysliteľnú súčasť Vonkajších Západných Karpát. Susedmi tohto pohoria sú Spišsko-šarišské medzihorie, Ľubovianska a Ondavská vrchovina. Názov si pohorie nesie po jednom zo svojich vrchov a  je radené medzi flyšové pohoria. Na území Čergova sú zmiešané lesy no prevahu majú listnaté stromy. Zaujímavosťou týchto lesov sú chránené storočné stromy, ktorých tu môžeme nájsť niekoľko. Nachádzajú sa tu aj viaceré chránené živočíchy a rastliny. Aj napriek týmto pozoruhodnostiam sa pohorie nezaraďuje medzi chránené krajinné oblasti ale za spomenutie stojí viacero prírodných rezervácií.

V prípade, že ste sa rozhodli navštíviť tieto hory nesmiete vynechať Hradovú horu, ktorá bola zaradená medzi národnú prírodnú rezerváciu v roku 1981. Navštíviť by ste mali aj prírodnú rezerváciu Čergovský Minčol, ktorá je bohatá na rôzne chránené druhy rastlín. Pochutiť si môžete aj na brusniciach a čučoriedkach, ktorými sú tieto lúky obsypané. Livovská jelšina je ďalšou prírodnou rezerváciou, ktorá sa nachádza v blízkosti rieky Topľa. Prechádzku si môžete urobiť aj na Kapušiansky hradný vrch nazývaný tiež Zámčisko, kde si môžete obzrieť zrúcaniny hradu, ktorý bol postavený v prvej polovici 14.storočia. Nádhernú prechádzku malebnou prírodou Vám ponúkajú Fintické svahy, ktoré sú výnimočné najmä z botanického hľadiska. Na východnom Slovensku sú Fintické svahy jednou z najvýznamnejších chránených lokalít vzácnej flóry a od roku 1980 sú vyhlásené za prírodnú rezerváciu. Územím Čergova tečú dve významné rieky Poprad a rieka Torysa, ktoré tvoria hlavné európske rozvodie. Pri potulkách týmto pohorím môžete natrafiť na niektoré z divo žijúcich zvierat na medveďa, rysa alebo vlka.

Čergov 2

Rozhodli ste sa spoznať kultúru a pamiatky Čergova? Na výber máte hneď niekoľko. Nemali by ste si nechať ujsť návštevu drevených kostolov. Prvým z nich je Kostol sv. Františka z Assisi, ktorý je ukrytý v obci Hervartov a nachádzame v ňom prvky gotiky. Postavený bol z červeného smreka v roku 1500. Časom prešiel kostolík viacerými úpravami, no svoje pôvodné čaro si zanechal až doteraz. Druhým z drevených kostolov nachádzajúcich sa na území Čergova je Gréckokatolícky kostol sv. Lukáša v obci Krivé. Obec sa pýši týmto kostolíkom už od roku 1826. Po niekoľkých úpravách si zachoval jednoduchú sedlovú strechu a vežu s dvoma zvonmi.

Ak milujete turistiku a radi si vychutnávate krásy prírody osamote, pohorie Čergov je pre Vás ideálnym miestom na nezabudnuteľne strávenú dovolenku. Pri túre v lese a horách nestretávate veľké množstvo turistov ale môžete si naplno užiť zvuk šepkajúcich stromov a spev vtákov. Je tu množstvo turistických a náučných chodníkov v prírodných rezerváciách, ktoré sa na území Čergova nachádzajú. Veľkou výhodou turistiky v tejto lokalite je jej rozmanitosť. Vybrať si môžete z množstva turistických trás aj podľa náročnosti. Každá z týchto trás Vás dovedie na niektorí z vrchov ako je Lysá, Bukový vrch, Veľká Javorina, Solisko, Čergov alebo najvyšší vrch Minčol, odkiaľ sa Vám naskytne čarovný výhľad na región Šariš.

Čergov 3

Nielen v teplých mesiacoch je Čergov ideálny na dovolenku ale ja v zime tu nájdete množstvo zaujímavých atrakcii. Jednou z nich je jednoznačne lyžovanie. Vybrať si môžete lyžiarske stredisko Čergov, Fričkovce, stredisko Drienica – Lysá, Relax center Plejsy v obci Krompachy a mnoho iných s náročnými aj menej náročnými zjazdovkami.

Ubytovanie v tejto lokalite Vám ponúka široká škála hotelov, penziónov a chát, ktoré zabezpečujú pre svojich zákazníkov maximálnu spokojnosť a pohodlie.

Lesy, hory ale aj polia a lúky, jazerá a rieky sú neodmysliteľnou súčasťou pohoria Čergov. Dovolenka strávená v tomto pohorí je príjemným balzamom na dušu. Čerstvý vzduch, ktorý tu je nepôsobí priaznivo len na naše zdravie ale aj myseľ. Dovolenka v tomto malebnom prostredí Vás nabije novou energiou a budete plný sily vrátiť sa späť do zabehnutého pracovného života.

Názory a odporúčania

Dušan Marinko (ubytovateľ) 20.7.2019
Bardejov - Radničné námestie, Bazilika sv. Egidia, hradby metského opevnenia, radnica. Bardejovské kúpele - liečivá voda, možnosť objednania liečivých procedúr, možnosť ísť za zábavou do nočných podnikov.
Jozef Závadský (sólo hosť - návštevník) 12.7.2019
super
Zuzana Serafinová (rodina s malými deťmi - návštevník) 2.7.2019
Carokrasny kraj
Sára Zemanová (sólo hosť - návštevník) 20.6.2019
Krásny.
Renata Jaňáková (sólo hosť - návštevník) 13.6.2019
Rozhodne centrum mesta a kúpele.
Mária Jarošová (skupina - návštevník) 12.5.2019
Bardejovské kúpele, hrad Zborov, Hervartov
Vladimír Valach (rodina so staršími deťmi - návštevník) 28.4.2019
V poriadku - boli sme služobne...
Martin Sabol (rodina so staršími deťmi - návštevník) 21.7.2016
Nadhera
Jozef (skupina - návštevník) 17.5.2016
priroda ,traily...