Loading

Ubytovanie v Krupinskej planine

(11 objektov)

EKO Penzión a Kemping LEO

Dudince, na okraji obce / mesta, pri kúpalisku
Blízko kúpeľov s reštauráciou a barom!

Villa Dudinka

Dudince, na okraji obce / mesta, v chatovej osade
Štýlová villa s nádherným výhľadom!

Chata Husín

Hontianske Nemce, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraj...
Chatka s krbom v pokojnom prostredí

Penzión Chateau Hunting

Hontianske Nemce, na okraji obce / mesta
Luxusné izby, wellness a kvalitné jedlo

Prosredná pivnica

Sebechleby, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Krásne tiché prostredie, dokonalý pokoj

Chata na Viniciach

Hontianske Nemce, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Chata so štýlovou vínnou pivnicou

Chata Anka

Kráľovce - Krnišov, na okraji obce / mesta, pri lese / na o...
Príjemná dovolenka pre rodiny s deťmi

Chata pod lipami

Sebechleby, mimo obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Luxusná chata, bazén, sauna a vírivka

Chata Sebechleby

Sebechleby, v obci / v meste
Chata vhodná pre skupiny

Chata Biele dráhy

Ladzany, na okraji obce / mesta
Luxusnú chata - vírivka, sauna, bazén
1 - 11 / 11

Krupinská planina

Krupinská planina sa rozprestiera na juhu stredného Slovenska. Leží okresoch Veľký Krtíš, Krupina, Zvolen, Detva a Levice. Najvyšší vrch v tejto oblasti je Kopaný závoz. Vďaka riekam sa tu vytvorili hlboké kaňonové doliny. Najznámejšie sú Litava a Malá Litava. Všetky povrchové toky v tejto oblasti patria do povodia Ipľa. Nachádza sa tu vojenský výcvikový priestor Lešť, ktorý je neprístupný pre verejnosť a zasahuje Javorie a Ostrôžky. Krupinská planina patrí medzi najznámejšie výcvikové priestory strednej Európy.

Ústredným miestom tohto regiónu je Krupina. Bola to banská obec na starej zvolenskej ceste. V roku 1244 sa stala slobodným kráľovským mestom. Obyvateľstvo tohto regiónu sa venovalo remeslám a ovocinárstvu. K najznámejším kultúrnym pamiatkam Krupiny patrí rímsko-katolícky kostol s opevnením zo začiatku 13. storočia i zrúcanina stredovekej románskej kaplnky v lese Bebrava. Známa je aj protiturecká pozorovacia veža Vartovka. Tento kraj je aj rodiskom významných osobností, ako bol Karol Braxatoris, Elena Maróthy-Šoltésová či Andrej Sládkovič.

Jedným z najznámejších miest v okolí je historické mesto Banská Štiavnica. Okolie Štiavnických vrchov ponúka nespočetné možnosti turistických i cykloturistických vychádzok. Tajchy v tejto oblasti zasa poskytnú bohaté možnosti na kúpanie. Približne 40 kilometrov od Banskej Štiavnice leží kúpeľné mestečko Dudince. Kúpele sa tu zameriavajú na liečenie ochorení pohybového aparátu, srdcovo-cievneho a nervového systému. Na kúpanie tu možno využiť termálne kúpalisko Dudinka. V tomto regióne je významná cykloturistika. Sú tu cyklotrasy s výraznými prevýšeniami, ktoré sú náročnejšie, samozrejme nájdeme tu aj kratšie technicky nenáročné trasy. Všetky tieto trasy sú navzájom veľmi dobre kombinovateľné a prepojiteľné. V lete je obľúbeným miestom termálne kúpalisko Dudince. Dá sa tu osviežiť v štyroch bazénoch. V detskom, bazéne s vodnými atrakciami, rekreačnom a minerálnom bazéne s teplotou vody od 28 do 38 stupňov. Príjemným osviežením v lete je aj kúpalisko Tepličky. V jeho areáli sa nachádza detský a plavecký bazén. Je tu možnosť zahrať si plážový volejbal. Počas horúcich letných dní sú krásnym a pôvabným miestom pre oddych a osvieženie Štiavnické tajchy. Sú to umelo vybudované vodné nádrže. Kedysi bolo v tejto oblasti 60 tajchov. V súčasnosti je však zachovaných iba 24 tajchov.  V okolí nájdete i zaujímavé zrúcaniny, je to protiturecká pevnosť Bzovík a zrúcanina hradu Čabraď, ktorý je známy aj pod názvom Litava.

V zimných mesiacoch môžete využiť služby lyžiarskeho strediska Salamander Resort. Leží uprostred Štiavnických vrchov v blízkosti Banskej Štiavnice. Ponúka ideálne športové využitie na stredne náročnej zjazdovke v jedinečnom prostredí. Je to najjužnejšie stredisko Slovenska. Stredisko je atraktívne svojou modernou štvorsedačkovou lanovkou s bublinami ale tiež moderným zasnežovacím systémom. Údolná stanica leží vo výške 379 metrov a horná stanica lanovky vo výške 850 metrov. K dispozícii je tu skiservis, športový obchod, požičovňa lyžiarskeho a snowboardového vybavenia, lyžiarska škola, občerstvenie a tiež lyžiarska záchranná služba.

V tejto oblasti sú široké možnosti ubytovania. Či už sa jedná o ubytovanie v chatách, penziónoch alebo hoteloch. Táto turisticky zaujímavá oblasť je pre návštevníkov lákavá v každom ročnom období a to pre všetky vekové kategórie návštevníkov.

Názory a odporúčania

Marek Babiak a Lenka Babiak (ubytovateľ) 23.11.2018
Región Hont sa nachádza v južnej časti stredného Slovenska na území bývalej Hontianskej župy. Približne pätina bývalej Hontianskej župy leží na maďarskom území. Hranice Hontianskeho regiónu tvoria na severe Štiavnické vrchy, ktoré smerom na juh prechádzajú do Krupinskej planiny a Ipeľskej kotliny. Región na juhu zasahuje až do Podunajskej nížiny. Na západe ho ohraničuje rieka Hron, na východe riečka Krtíš a na juhu rieka Ipeľ, ktorá je prirodzenou hranicou medzi slovenskou a maďarskou časťou Hontu. BRHLOVCE (cca 15 min.) - obec je známa svojimi skalnými obydliami. Sopečný tuf umožnil obyvateľom obce vysekať si do mäkkej skaly svoje nielen hospodárske ale aj obytné priestory. HRUŠOV (cca 25 min.) - v obci sa každoročne usporadúva folklórny festival pod názvom Hontianska paráda. Je to prehliadka folklórnych vystúpení slovenských i zahraničných interpretov, starodávnych roľníckych prác na hrušovských lazoch a remeselníkov zo Slovenska. SEBECHLEBY (cca 15 min.) - nachádza sa tu pamiatková rezervácia ľudovej architektúry Stará Hora. Podľa tradícií pivnice vznikali v l6. storočí ako úkryty pred Turkami. S pestovaním hrozna sa začalo už v l7. storočí. Nachádza sa tu aj Kaplnka sv. Urbana, postavená v roku 1732. Stará Hora je jedinečným priestorom pre kultúrne aktivity obce, ako sviatok svätého Urbana. KRUPINA (cca 25 min.) - Krupina patrí medzi najstaršie mestá na Slovensku. Krupina predstavovala v 16. – 17. storočí významnú pevnosť, ktorá zabezpečovala obranu stredoslovenských banských miest. Obrane slúžila strážna veža – Vartovka. SVÄTÝ ANTON (cca 30 min.) - na juhu od Banskej Štiavnice sa nachádza barokovo-klasicistický kaštieľ vo Sv. Antone, ktorý je spomínaný už v 15. storočí. Súčasťou areálu kaštieľa je aj nádherný historický park. BANSKÁ ŠTIAVNICA (cca 40 min.) - Banská Štiavnica patrí k historicky najzaujímavejším mestám na Slovensku. V roku 1993 bolo historické jadro mesta spolu s technickými pamiatkami v okolí zapísané do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Nachádza sa tu mnoho historických pamiatok ako Kalvária, Námestie sv. Trojice a súsošie sv. Trojice, Nový a Starý zámok, Klopačka, historická Radnica a múzeá. V blízkosti sa nachádza lyžiarske stredisko SALAMANDRA. DUDINCE (cca 25min.) - Kúpele Dudince a Dudinská minerálna voda patria medzi najvzácnejšie vody na svete. Ich "prdľavka" - ako ju zvyčajne domáci Dudinčania nazývajú, je vysoko mineralizovaná liečivá voda. Ojedinelá kombinácia oxidu uhličitého a sírovodíka umožňuje liečbu rôznych ochorení súčasne. Vodu podobného zloženia nájdete v Európe už len vo Vichy (Francúzsko). Liečia sa tu ochorenia pohybového aparátu, kardiovaskulárne ochorenia, neurologické ochorenia, choroby profesionálneho preťaženia a venujú sa prevencii proti týmto ochoreniam.
Petr Kunetka (rodina s malými deťmi - návštevník) 22.8.2018
Do hodiny autom zopár zaujímavých miest - Štúrove (veľký akvapark), neďaleko Banská Štiavnica.
Jana Lukačková (ubytovateľ) 16.3.2018
Rozmanitosť okolitých lesov poskytuje ideálne podmienky pre tradičnú poľovačku. Ponúkame Vám ohromujúcich 16,312 Ha lesa, v ktorých je možnosť lovu trofejovej aj netrofejovej zvery.
Renata (rodina s malými deťmi - návštevník) 14.5.2017
Region krasny.
Dominika Turanova (mladý pár - návštevník) 30.1.2017
termalna voda
Jozef (rodina s malými deťmi - návštevník) 22.9.2015
Hont je prijemna lokalita
Marcel Stehlík (skupina - návštevník) 20.7.2015
Región je fajn ale ... ak ste autom tak bacha, policajti sú tu maximálne, ako to slušne povedať, zákerní? Cesta sa prerábala, teda len jej okraj, takže oba pruhy volné, samozrejme Slovenský štandard 30 a ako inač, merali tak pol kilometra od nej. Ešte dodám, že tá tridsiatka nebola na úseku pár metrov ale niekoľko km k najbližšej dedine. Slušne sa ďalej ani nedá pokračovať, fakt bacha, inteligencia sa tu nerozdávala. PS: s týmto som sa ešte nikde na Slovensku nestretol len tu.
Norbert (skupina - návštevník) 22.5.2015
Región s prekrásnou prírodou navychádzky a hodnotné výlety - Antol, B. Štiavnica, Krupina...
Denisa Sedmakova (skupina - návštevník) 24.1.2015
križovatka - Banská Štiavnica, Dudince, Krupina, Zvolen, Levice.. boli sme pozrieť architektúru v Sebechleboch (stará hora) mali sme čo pozerať..
Tomáš (skupina - návštevník) 21.1.2015
kedže sme tu boli cez leto skôr sme si užívali prírodu, krásny výhľad a kľud. Raz sme sa išli okúpať do neďalekej vodnej nádrže. Od domácich sme zachytili že sú v okolí aj kúpaliská no nevyužili sme ich.