Loading

Ubytovanie v Krupinskej planine

(6 objektov)

Chata pod lipami

Sebechleby, mimo obce / mesta, pri lese / na okraji lesa (K...
Luxusná chata, bazén, sauna a vírivka

Villa Dudinka

Dudince, na okraji obce / mesta, v chatovej osade (KA 24,8 k...
Štýlová villa s nádherným výhľadom!

Chata Husín

Hontianske Nemce, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraj...
Chatka s krbom v pokojnom prostredí

Prosredná pivnica

Sebechleby, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji le...
Krásne tiché prostredie, dokonalý pokoj
1 - 6 / 6

Krupinská planina

Krupinská planina sa rozprestiera na juhu stredného Slovenska. Leží okresoch Veľký Krtíš, Krupina, Zvolen, Detva a Levice. Najvyšší vrch v tejto oblasti je Kopaný závoz. Vďaka riekam sa tu vytvorili hlboké kaňonové doliny. Najznámejšie sú Litava a Malá Litava. Všetky povrchové toky v tejto oblasti patria do povodia Ipľa. Nachádza sa tu vojenský výcvikový priestor Lešť, ktorý je neprístupný pre verejnosť a zasahuje Javorie a Ostrôžky. Krupinská planina patrí medzi najznámejšie výcvikové priestory strednej Európy.

Ústredným miestom tohto regiónu je Krupina. Bola to banská obec na starej zvolenskej ceste. V roku 1244 sa stala slobodným kráľovským mestom. Obyvateľstvo tohto regiónu sa venovalo remeslám a ovocinárstvu. K najznámejším kultúrnym pamiatkam Krupiny patrí rímsko-katolícky kostol s opevnením zo začiatku 13. storočia i zrúcanina stredovekej románskej kaplnky v lese Bebrava. Známa je aj protiturecká pozorovacia veža Vartovka. Tento kraj je aj rodiskom významných osobností, ako bol Karol Braxatoris, Elena Maróthy-Šoltésová či Andrej Sládkovič.

Jedným z najznámejších miest v okolí je historické mesto Banská Štiavnica. Okolie Štiavnických vrchov ponúka nespočetné možnosti turistických i cykloturistických vychádzok. Tajchy v tejto oblasti zasa poskytnú bohaté možnosti na kúpanie. Približne 40 kilometrov od Banskej Štiavnice leží kúpeľné mestečko Dudince. Kúpele sa tu zameriavajú na liečenie ochorení pohybového aparátu, srdcovo-cievneho a nervového systému. Na kúpanie tu možno využiť termálne kúpalisko Dudinka. V tomto regióne je významná cykloturistika. Sú tu cyklotrasy s výraznými prevýšeniami, ktoré sú náročnejšie, samozrejme nájdeme tu aj kratšie technicky nenáročné trasy. Všetky tieto trasy sú navzájom veľmi dobre kombinovateľné a prepojiteľné. V lete je obľúbeným miestom termálne kúpalisko Dudince. Dá sa tu osviežiť v štyroch bazénoch. V detskom, bazéne s vodnými atrakciami, rekreačnom a minerálnom bazéne s teplotou vody od 28 do 38 stupňov. Príjemným osviežením v lete je aj kúpalisko Tepličky. V jeho areáli sa nachádza detský a plavecký bazén. Je tu možnosť zahrať si plážový volejbal. Počas horúcich letných dní sú krásnym a pôvabným miestom pre oddych a osvieženie Štiavnické tajchy. Sú to umelo vybudované vodné nádrže. Kedysi bolo v tejto oblasti 60 tajchov. V súčasnosti je však zachovaných iba 24 tajchov.  V okolí nájdete i zaujímavé zrúcaniny, je to protiturecká pevnosť Bzovík a zrúcanina hradu Čabraď, ktorý je známy aj pod názvom Litava.

V zimných mesiacoch môžete využiť služby lyžiarskeho strediska Salamander Resort. Leží uprostred Štiavnických vrchov v blízkosti Banskej Štiavnice. Ponúka ideálne športové využitie na stredne náročnej zjazdovke v jedinečnom prostredí. Je to najjužnejšie stredisko Slovenska. Stredisko je atraktívne svojou modernou štvorsedačkovou lanovkou s bublinami ale tiež moderným zasnežovacím systémom. Údolná stanica leží vo výške 379 metrov a horná stanica lanovky vo výške 850 metrov. K dispozícii je tu skiservis, športový obchod, požičovňa lyžiarskeho a snowboardového vybavenia, lyžiarska škola, občerstvenie a tiež lyžiarska záchranná služba.

V tejto oblasti sú široké možnosti ubytovania. Či už sa jedná o ubytovanie v chatách, penziónoch alebo hoteloch. Táto turisticky zaujímavá oblasť je pre návštevníkov lákavá v každom ročnom období a to pre všetky vekové kategórie návštevníkov.