Loading

Ubytovanie v Krupinskej planine

(12 objektov)

Hacienda Napoli

Sebechleby, na okraji obce / mesta
Čarovné ubytovanie na pokojnom mieste!

Penzión Chateau Hunting

Hontianske Nemce, na okraji obce / mesta
Luxusné izby, wellness a kvalitné jedlo

Chata Sebechleby

Sebechleby, v obci / v meste
Chata vhodná pre skupiny

Chata Trojpivnica

Sebechleby, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Bývajte priamo nad vínnou trojpivnicou..

Chata pod lipami

Sebechleby, mimo obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Luxusná chata, bazén, sauna a vírivka

Villa Dudinka

Dudince, na okraji obce / mesta, v chatovej osade
Víkendový domček pre celú rodinu!

Chata Anka

Kráľovce - Krnišov, na okraji obce / mesta, pri lese / na o...
Príjemná dovolenka pre rodiny s deťmi

EKO Penzión a Kemping LEO

Dudince, na okraji obce / mesta, pri kúpalisku
Blízko kúpeľov s reštauráciou a barom!

Prosredná pivnica

Sebechleby, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Krásne tiché prostredie, dokonalý pokoj

Chata Husín

Hontianske Nemce, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraj...
Chatka s krbom v pokojnom prostredí
1 - 12 / 12

Krupinská planina

Krupinská planina 1

Krupinská planina sa rozprestiera na juhu stredného Slovenska. Leží okresoch Veľký Krtíš, Krupina, Zvolen, Detva a Levice. Najvyšší vrch v tejto oblasti je Kopaný závoz. Vďaka riekam sa tu vytvorili hlboké kaňonové doliny. Najznámejšie sú Litava a Malá Litava. Všetky povrchové toky v tejto oblasti patria do povodia Ipľa. Nachádza sa tu vojenský výcvikový priestor Lešť, ktorý je neprístupný pre verejnosť a zasahuje Javorie a Ostrôžky. Krupinská planina patrí medzi najznámejšie výcvikové priestory strednej Európy.

Ústredným miestom tohto regiónu je Krupina. Bola to banská obec na starej zvolenskej ceste. V roku 1244 sa stala slobodným kráľovským mestom. Obyvateľstvo tohto regiónu sa venovalo remeslám a ovocinárstvu. K najznámejším kultúrnym pamiatkam Krupiny patrí rímsko-katolícky kostol s opevnením zo začiatku 13. storočia i zrúcanina stredovekej románskej kaplnky v lese Bebrava. Známa je aj protiturecká pozorovacia veža Vartovka. Tento kraj je aj rodiskom významných osobností, ako bol Karol Braxatoris, Elena Maróthy-Šoltésová či Andrej Sládkovič.

Krupinská planina 2

Jedným z najznámejších miest v okolí je historické mesto Banská Štiavnica. Okolie Štiavnických vrchov ponúka nespočetné možnosti turistických i cykloturistických vychádzok. Tajchy v tejto oblasti zasa poskytnú bohaté možnosti na kúpanie. Približne 40 kilometrov od Banskej Štiavnice leží kúpeľné mestečko Dudince. Kúpele sa tu zameriavajú na liečenie ochorení pohybového aparátu, srdcovo-cievneho a nervového systému. Na kúpanie tu možno využiť termálne kúpalisko Dudinka. V tomto regióne je významná cykloturistika. Sú tu cyklotrasy s výraznými prevýšeniami, ktoré sú náročnejšie, samozrejme nájdeme tu aj kratšie technicky nenáročné trasy. Všetky tieto trasy sú navzájom veľmi dobre kombinovateľné a prepojiteľné. V lete je obľúbeným miestom termálne kúpalisko Dudince. Dá sa tu osviežiť v štyroch bazénoch. V detskom, bazéne s vodnými atrakciami, rekreačnom a minerálnom bazéne s teplotou vody od 28 do 38 stupňov. Príjemným osviežením v lete je aj kúpalisko Tepličky. V jeho areáli sa nachádza detský a plavecký bazén. Je tu možnosť zahrať si plážový volejbal. Počas horúcich letných dní sú krásnym a pôvabným miestom pre oddych a osvieženie Štiavnické tajchy. Sú to umelo vybudované vodné nádrže. Kedysi bolo v tejto oblasti 60 tajchov. V súčasnosti je však zachovaných iba 24 tajchov.  V okolí nájdete i zaujímavé zrúcaniny, je to protiturecká pevnosť Bzovík a zrúcanina hradu Čabraď, ktorý je známy aj pod názvom Litava.

Krupinská planina 3

V zimných mesiacoch môžete využiť služby lyžiarskeho strediska Salamander Resort. Leží uprostred Štiavnických vrchov v blízkosti Banskej Štiavnice. Ponúka ideálne športové využitie na stredne náročnej zjazdovke v jedinečnom prostredí. Je to najjužnejšie stredisko Slovenska. Stredisko je atraktívne svojou modernou štvorsedačkovou lanovkou s bublinami ale tiež moderným zasnežovacím systémom. Údolná stanica leží vo výške 379 metrov a horná stanica lanovky vo výške 850 metrov. K dispozícii je tu skiservis, športový obchod, požičovňa lyžiarskeho a snowboardového vybavenia, lyžiarska škola, občerstvenie a tiež lyžiarska záchranná služba.

V tejto oblasti sú široké možnosti ubytovania. Či už sa jedná o ubytovanie v chatách, penziónoch alebo hoteloch. Táto turisticky zaujímavá oblasť je pre návštevníkov lákavá v každom ročnom období a to pre všetky vekové kategórie návštevníkov.

Názory a odporúčania

Martina (skupina - návštevník) 18.2.2020
Krásny región
richard sklar (skupina - návštevník) 8.1.2020
odporucame navstivit lyziarske stredisko Salamandra.Bolo skvele
Stefánia Lapšanská (rodina so staršími deťmi - návštevník) 12.11.2019
veľmi bohatý región na atrakcie, Bzovík, Senohrad, Banská Stiavnica... nestihli sme toho veľa tak sa plánujeme vrátiť.
Jana (skupina - návštevník) 23.10.2019
velmi prijemne :)
Peter (starší pár - návštevník) 15.9.2019
Modrý Mameň
marian (rodina s malými deťmi - návštevník) 4.9.2019
da sa vidiet vela po okoli
Natali (skupina - návštevník) 3.9.2019
jazerá v okolí a kúpele v Dudinciach
Viera Kamenická (mladý pár - návštevník) 24.7.2019
okolité hory. lesy, pasienky,
Lenka (rodina so staršími deťmi - návštevník) 11.7.2019
Bzovík - opevnený kláštor, hrad Čabraď, Vyhliadková veža - Krupina
Samuel Dávid (ubytovateľ) 5.6.2019
Rozmanitosť okolitých lesov poskytuje ideálne podmienky pre tradičnú poľovačku. Ponúkame Vám ohromujúcich 16,312 Ha lesa, v ktorých je možnosť lovu trofejovej aj netrofejovej zvery.
Petr Kunetka (rodina s malými deťmi - návštevník) 22.8.2018
Do hodiny autom zopár zaujímavých miest - Štúrove (veľký akvapark), neďaleko Banská Štiavnica.
Renata (rodina s malými deťmi - návštevník) 14.5.2017
Region krasny.
Dominika Turanova (mladý pár - návštevník) 30.1.2017
termalna voda
Jozef (rodina s malými deťmi - návštevník) 22.9.2015
Hont je prijemna lokalita
Marcel Stehlík (skupina - návštevník) 20.7.2015
Región je fajn ale ... ak ste autom tak bacha, policajti sú tu maximálne, ako to slušne povedať, zákerní? Cesta sa prerábala, teda len jej okraj, takže oba pruhy volné, samozrejme Slovenský štandard 30 a ako inač, merali tak pol kilometra od nej. Ešte dodám, že tá tridsiatka nebola na úseku pár metrov ale niekoľko km k najbližšej dedine. Slušne sa ďalej ani nedá pokračovať, fakt bacha, inteligencia sa tu nerozdávala. PS: s týmto som sa ešte nikde na Slovensku nestretol len tu.
Norbert (skupina - návštevník) 22.5.2015
Región s prekrásnou prírodou navychádzky a hodnotné výlety - Antol, B. Štiavnica, Krupina...
Denisa Sedmakova (skupina - návštevník) 24.1.2015
križovatka - Banská Štiavnica, Dudince, Krupina, Zvolen, Levice.. boli sme pozrieť architektúru v Sebechleboch (stará hora) mali sme čo pozerať..
Tomáš (skupina - návštevník) 21.1.2015
kedže sme tu boli cez leto skôr sme si užívali prírodu, krásny výhľad a kľud. Raz sme sa išli okúpať do neďalekej vodnej nádrže. Od domácich sme zachytili že sú v okolí aj kúpaliská no nevyužili sme ich.