Izby v typickom sedliackom štýle!

Štýlový Penzión Starý Hostinec sa nachádza v rozprávkovom kraji Štiavnických vrchov, priamo v dedinke Svätý Anton, ktorá je situovaná len 4 km od kráľovského mesta Banská Štiavnica.

V tomto významnom meste Vám odporúčame navštíviť hrad Glanzenberg, Nový a Starý zámok i krásne historické námestie. V blízkom okolí sa nachádza viacero jazierok, kde je možné kúpanie, člnkovanie ako aj možnosť rybolovu. Len 12 km od Banskej Štiavnice sa zrelaxujete a oddýchnete si v termálnom aquaparku Vodný raj Vyhne. V zime si tu bežkári užijú až 40 kilometrov bežkárskych tratí a lyžiari si radi zalyžujú v lyžiarskom stredisku Salamanda Ski Resort.

Ubytovanie v penzióne je Vám k dispozícii celoročne v celkovej kapacite pre 50 osôb. Pre hostí sme pripravili 16 izieb v nasledovnom zložení:

- jedna bezbariérová 2-lôžková izba so samostatným vchodom z dvora,
- dve 2-lôžkové izby,
- päť 2-lôžkových izieb s možnosťou využitia prístelky,
- päť 3-lôžkových izieb s možnosťou využitia prístelky,
- jedna 4-lôžková izba s možnosťou využitia prístelky,
- jedna rodinná izba pozostávajúca z dvoch 2-lôžkových izieb.

Izby zariadené v sedliackom štýle sú vybavené televízorom, rádiom s CD prehrávačom, chladničkou a rýchlovarnou kanvicou. Rovnako v každej z nich využijete kúpeľňu so sprchovacím kútom a toaletou. Rodinná izba je vybavená jednou kúpeľňou pre obe izby. V rámci celého ubytovanie je zabezpečené bezplatné WiFi pripojenie na internet.

Našim hosťom ponúkame možnosť vychutnať si v reštaurácii tradičné slovenské jedlá pripravené z lokálnych surovín. Ako jediné ubytovacie a reštauračné zariadenie regiónu Hont máme pridelenú regionálnu značku kvality "Regionálny produkt Hont". Príjemne si posedíte v menšej reštaurácii s barom, ktorý slúži aj ako recepcia. K dispozícii je tu rovnako veľká reštaurácia/kongresová miestnosť s kapacitou pre 80 osôb, je tu tiež možnosť zahrať si šípky. Radi Vám tu usporiadame svadby, oslavy či firemné akcie. Veľkú reštauráciu Vám vieme prispôsobiť a oddeliť ju na dve miestnosti. V oboch reštauračných priestoroch sa nachádza detský kútik s hračkami, stavebnicou a na vyžiadanie poskytneme omaľovánky i pastelky.

Od apríla do októbra je Vám rovnako k dispozícii aj samostatná drevenica/salónik s krbom a typickým starým sedliackym nábytkom. Kapacita drevenice je 24 miest. V záhrade si poopekáte dobroty na ohnisku alebo si ich ugrilujete na grile. Pohodlne si tu posedíte v altánku či vonkajšej zadnej terase. Vaše bicykle i lyže radi uschováme v uzamykateľných priestoroch budovy, ktoré sú zabezpečené alarmom. Na vyžiadanie Vám radi poskytneme fén a žehličku. Vaše autá je možné zaparkovať priamo pri penzióne.

Penzión Starý Hostinec svojim typickým sedliackym štýlom vráti dospelým spomienky a malým pridá zážitok z nepoznaného čara vidieka. Určite sa u nás budete cítiť výborne a radi nás čoskoro opäť navštívite. Tešíme sa na Vašu návštevu!