Loading

Ubytovanie vo Veľkom Šariši

(0 objektov + 8 objektov v okolí 25 km)

Apartmány Šariš

Prešov (Veľký Šariš 5,3 km vzdušne), v obci / v meste, v cen...
Luxusné apartmány v centre mesta!

Villa Bella

Prešov (Veľký Šariš 5,4 km vzdušne), v obci / v meste
Prijemné ubytovanie v Prešove

Chata Drienica

Drienica (Veľký Šariš 12,2 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji...
500 m od lyžiar. strediska Ski Drienica!

Rekreačný dom White House

Drienica (Veľký Šariš 12,2 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji...
LASTMINUTE -Vonkajší krb, vírivka, sauna

Hotel & Wellness centrum Javorná

Drienica (Veľký Šariš 12,8 km vzdušne), v rekreačnej oblasti...
Wellness na horách s bohatými aktivitami

Chalupa pod lesom

Hendrichovce (Veľký Šariš 14,3 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri lese / na...
Ticho a pokoj pod lesom

Rekreačné zariadenie Zelený Breh

Kokošovce (Veľký Šariš 15,3 km vzdušne), mimo obce / mesta, pri vleku
50 m od vleku a 100 m od kúpaliska

Škola v prírode Kysak

Kysak (Veľký Šariš 19,3 km vzdušne), mimo obce / mesta, pri...
Kvalitná domáca strava, pohoda a kľud
1 - 8 / 8

Veľký Šariš

Veľký Šariš 1

Keď sa povie Šariš, každému sa vybaví pivo. Nechceme tým robiť žiadnu reklamu, no ide o najcharakteristickejší produkt z tohto kraja. Je tu však ale oveľa viac zaujímavostí, ktoré stoja za zmienku. Chcete ich spoznať aj Vy? Čítajte ďalej.

Možno ste to ani len netušili, ale Veľký Šariš je dokonca mestom. Prvá písomná zmienka o ňom pochádza z roku 1217. Mestečko malo v minulosti pomerne významné postavenie, napriek tomu, že bolo len poddanským mestom. Časom sa tu usídlilo množstvo remeselníkov a svoje výrobky tu predávali garbiari, halenári či čižmári.

Mestečko Veľký Šariš sa rozkladá na riečnej nive rieky Torysa, približne 3 km severne od mesta Prešov. Aj keď ste o Veľkom Šariši toho možno až tak veľa nepočuli, jeho okolie je veľmi vhodné na potulky prírodou. Šarišské Podolie parí medzi málo známe avšak krásne časti Slovenska. V blízkom okolí je najvyšším vrchom Šarišský vrch. Turistov zaujme aj vrch Stráž. V okolitých horách nájdete veľké množstvo krásnych zákutí, ktoré sú ako stvorené na príjemné prechádzky prírodou.

Veľký Šariš 2

Možno budete chcieť vyraziť na nejaký ten hrad. V okolí Veľkého Šariša ich nájdete hneď niekoľko. Len kúsok od neho sa nachádza Kapušiansky hrad a merať cestu sa oplatí aj k Spišskému hradu. Ide o jeden z najväčších hradov v Európe vôbec.

Hradmi kultúrne a historické zaujímavosti okolia nekončia. Neďaleké Prešovské námestie je samo o sebe klenotom a prezentáciou historickej architektúry. Typickou ukážkou zachovalého historického mesta je námestieBardejove. Je tak krásne a vzácne, že figuruje aj v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Bardejov ukrýva ešte jednu zaujímavosť. Tou je Múzeum ľudovej architektúry, kde uvidíte, ako žili Šarišania kedysi v minulosti.

Keď už sme pri Bardejove, pravdepodobne ste o ňom už počuli aj v súvislosti s kúpeľmi. Áno, aj tie tu nájdete. A stoja skutočne za to. Načerpáte tu mnoho telesných aj duševných síl. Nejde však o jediné miesto, kde sa môžete osviežiť vo vode. Veľký Šariš 3Kúpaliská nájdete aj v blízkom PrešoveSabinove. Ak by ste chceli ísť kamsi k prírodnej vodnej nádrži, spravte si výlet na Domašu, jedno z našich najlepších rekreačných stredísk pri ktorom si budete pripadať ako kdesi pri mori.

Šariš má čo ponúknuť aj v zime. Okolie Veľkého Šariša je známe zaujímavými lyžiarskymi strediskami, kde sa Vám bude určite páčiť. Menšie stredisko nájdete v Drienici a pri Krompachoch môžete navštíviť preslávené Relax Center Plejsy. Ďalšími lyžiarskymi strediskami v relatívnej blízkosti sú tie v Spišskej Novej Vsi či Ski Jahodná pri Košiciach.

Veľký Šariš je ideálnym miestom pre Vašu letnú alebo zimnú dovolenku. Nájdete tu ubytovanie presne podľa Vašich konkrétnych predstáv. Priváty, rodinné apartmány alebo útulné penzióny. Každý si tu nájde presne to svoje a nebudete ľutovať, že ste sa rozhodli práve pre Veľký Šariš.