Loading

Ubytovanie v Sabinove

(0 objektov + 8 objektov v okolí 25 km)

Chata Drienica

Drienica (Sabinov 3,9 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri...
500 m od lyžiar. strediska Ski Drienica!

Rekreačný dom White House

Drienica (Sabinov 3,9 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri...
LASTMINUTE -Vonkajší krb, vírivka, sauna

Hotel & Wellness centrum Javorná

Drienica (Sabinov 4,5 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri...
Wellness na horách s bohatými aktivitami

Chalupa pod lesom

Hendrichovce (Sabinov 11,6 km vzdušne), na okraji obce / mes...
Ticho a pokoj pod lesom

Zlaté kopyto Kopytovská dolina

Lipovce (Sabinov 14,2 km vzdušne), na samote, pri lese / na...
Vhodné pre veľké skupiny

Villa Bella

Prešov (Sabinov 14,6 km vzdušne), v obci / v meste
Prijemné ubytovanie v Prešove

Apartmány Šariš

Prešov (Sabinov 15,2 km vzdušne), v obci / v meste, v centre...
Luxusné apartmány v centre mesta!

Ubytovanie u Alžbetky

Vyšný Slavkov (Sabinov 18,1 km vzdušne), v obci / v meste
Wellness + ukážka výroby múky a chleba
1 - 8 / 8

Sabinov

Sabinov 1

Sabinov - mesto pravých oscarových filmov!

Okresné mesto Sabinov leží v Prešovskom kraji a obmýva ho rieka Torysa. Prvá zmienka o jeho vzniku siaha do roku 1248. Sabinov si prežil zaujímavú históriu a aj dnes má čo ponúknuť turistom. Prechádzali ste sa už niekedy po miestach, kde sa nakrúcali oscarové filmy? Túžite spoznávať zákutia jednotlivých scén a objavovať pozadie nakrúcania? Nemusíte cestovať vôbec ďaleko. Postačí Vám navštíviť práve Sabinov. Že nerozumiete? Spomeňte si na československý film Obchod na korze ocenený soškou Oscara, ktorý bol odmenený Americkou akadémiou filmových umení a vied za najlepší cudzojazyčný film v roku 1966. Jeho exteriérové scény boli nakrúcané prevažne v Sabinove. Vraj kvôli tomu, že v ňom v tom čase ešte neprebehla modernizácia budov a mesta. Autentickejšie sa preto do neho dal vsadiť dej príbehu. V súčasnosti máte možnosť prejsť sa filmovým chodníkom, kde je nainštalovaných 11 informačných tabúľ s QR kódmi. Po ich naskenovaní do telefónu sa Vám prostredníctvom aplikácie zobrazia na súčasných miestach zábery zo spomínaného oscarového filmu. Budete sa cítiť akoby ste cestovali v čase, premiestnení priamo do deja filmu. V Mestskom kultúrnom stredisku je tiež stála expozícia s názvom Obchod na korze s rekvizitami z filmu, fotografiami z natáčania, rukopismi pôvodnej novely a scenára písaného autorom Ladislavom Grossmannom.

Popri filmovom chodníku si vychutnajte aj prechádzku historickým centrom Sabinova, ktoré pozostáva z Námestia slobody, zaujímavých uličiek, parku a fontány. Na námestí rokmi postupne vznikalo trhovisko, radnica, kaplnka (dnes Kostol Panny Márie), zvonica i rímsko-katolícky Farský kostol Mučeníckej smrti sv. Jána Krstiteľa. Veža kostola sa nakláňa, a tak sa miestni občas pousmejú, že nielen v Taliansku, ale i v Sabinove majú “šikmú vežu“.

Pri svojich potulkách mestom môžete obdivovať aj budovy gréckokatolíckeho, dvoch evanjelických kostolov a pravoslávneho chrámu. Zaujímavou architektúrou sa pýši i mestská radnica, či piaristické lýceum. Za zmienku stojí aj systém hradobného opevnenia a jeho bášt. Do dnešných čias sa zachovali len niektoré časti múra a 6 zo 16 bášt. Spomienku na židovskú komunitu uchováva židovský cintorín.

Kto má záujem sa dozvedieť niečo viac o Sabinove, ten nech navštívi Mestské múzeum nachádzajúce sa vo východnej bašte. Po vstupe Vás rozhodne nadchne expozícia Historický Sabinov s dávnymi fotografiami vypovedajúcimi o vzhľade mesta v minulosti. V podzemných priestoroch je umiestnená výstava Skamenené drevá pozostávajúca z nálezov amatérskych geológov. Na poschodí je sprístupnená izba s tradičným zariadením niekdajších mešťanov. O poschodie vyššie nájdete ďalšie zariadenie, nástroje a predmety bežných domácností i kroje prislúchajúce tejto oblasti. Na najvyššom podlaží sú vystavené obrazy umelcov narodených alebo žijúcich v Sabinove. Netradičnú prehliadku múzea si vychutnáte počas podujatia „Noc v múzeu“.

Sabinov 2

O kultúrne vložky sa v Sabinove postará miestny Folklórny súbor Sabinovčan, Detský folklórny súbor Sabiník, Malá dychová hudba Sabinka, divadelná skupina Sabinovská ochotnícka scéna, zoskupenia moderného a hip-hopového tanca Real StreetKorzo klub s tvorivou a kreatívnou činnosťou miestnych žien. Pre filmový zážitok je k dispozícii miestne kino, už aj v 3D formáte.

Vo voľnom čase sa o športové vyžitie v Sabinove postará tunajší futbalový štadión. Či už pasívnym sledovaním futbalových zápasov alebo aktívnym hraním na umelom trávniku. Zimnú dovolenku si spríjemníte korčuľovaním na ľadovom klzisku zimného štadióna. Letnú dovolenku si zase každý turista rád spestrí návštevou mestského kúpaliska. Nadšencov vodného relaxu poteší celoročná ponuka wellness služieb Penziónu Begálka na okraji Sabinova. Nielen ubytovaní hostia, ale aj široká verejnosť si môže vo svojom voľnom čase dopriať vodné masážne trysky, vírivku a protiprúd v tunajšom bazéne. Takisto nechýba fínska, infra a parná sauna.

Turistické atrakcie a aktivity v okolí Sabinova

V horúcich letných dňoch padne vhod osvieženie vo vode. Zo Sabinova dostupným možnostiam patria kúpalisko Sun Park - Sídlisko III Prešov, prešovské letné kúpalisko s wellness ponukou v Plaza Beach SolivarAquapark Prešov, rovnako tak i Prírodné kúpalisko Delňa. Či už počas zimnej dovolenky alebo nepriaznivého letného počasia je Vám k dispozícii v blízkej Drienici, v komplexe Hotela Javorina, krytý bazénwellness centrum. V ich vitálnom svete si vychutnáte sauny, tepidárium (oddychová miestnosť pre termoterapiu – pred a po saunovaní), masážne sprchy a vane, infrakabínku, ba dokonca soľnú jaskyňu.

Určite príde vhod zohriať si telo a zregenerovať organizmus, najmä po dobrej zimnej lyžovačke, dostupnej na skok od Sabinova. V susednej Drienici je totižto v prevádzke aj lyžiarske stredisko Ski Drienica. Zimná dovolenka tak môže začať. A je jedno azda ste skúsený lyžiar alebo sa chcete tomuto športu priučiť v tamojšej lyžiarskej škole. Taktiež nie je rozhodujúce, či si prinesiete vlastnú výstroj alebo si ju na mieste zapožičiate. Neďaleko je aj lyžiarske stredisko Lysá Ski resort, Lyžiarske stredisko Renčišov - Búče, či stále dostupné Lyžiarske stredisko Fričkovce alebo Relax Center PlejsyKrompachoch.

Pekným výletom absolvovaným pešo alebo na bicykli je vychádzka na zrúcaninu Šarišského hradu týčiaceho sa nad mestom Veľký Šariš. Ďalekosiahly krásny výhľad je umocnený nainštalovaným ďalekohľadom. Blízko Sabinova sú ešte ruiny Hanigovského hradu v obci Hanigovce, Kamenického hraduKamenici, či Kapušianskeho hraduKapušanoch. V okolí Sabinova je množstvo príležitostí na turistiku. Zaujímavé sú vrchy Marduňa, Lysá stráž s archeologickým náleziskom, Mindžová, či vrch Búče s prístupnou jaskyňou Zlá diera na juhovýchodnom svahu.

Ďalšími turistickými lákadlami sú kopce Stráž, Bachureň, či Lačnovský kaňon v Národnej prírodnej rezervácii Kamenná Baba so skalnými stenami, rebríkmi, jaskyňou a vodopádmi. Vyhľadávaným miestom je i Ľutinská hora, ktorá patrí medzi najvýznamnejšie pútnické miesta gréckokatolíkov. Vzniklo na základe zjavenia svätého Mikuláša chudobnej mladej matke. Dnes sú dominantou areálu Bazilika Zosnutia Presvätej Bohorodičky a štyri kaplnky. K duchovným cvičeniam, obnovám a ku stálej výstave maliarov slúži Formačný dom svätého Mikuláša, k modlitbám a rozjímaniu Záhrada Bohorodičky. Nielen veriacich zaujme Miniskanzen drevených chrámov.

Sabinov 3

Akokoľvek neuveriteľne znie gravitačná anomália v neďalekej obci Lačnov, je možné si ju odskúšať a vo svete nie je ojedinelá. A z čoho pozostáva? Na tomto mieste akoby neplatila gravitácia. Tok potoka prúdi do kopca, veci sa kotúľajú hore svahom. Na vine je však len očný klam. Ten nás vďaka reliéfu prírody presviedča o stúpaní, no jednoduchým odstupom a pohľadom z boku vidíme jasné klesanie. I tak je to nezvyčajný jav, ktorý sa oplatí vidieť. Nielen malé deti nadchne návšteva rodinnej farmyKamenici s chovom rôznorodých druhov domácich zvierat a výučbou jazdy na koni. Každého muža zase poteší jazda v obrnenom transportéri, napríklad i vo Fričovciach. A v Prešove si môžete vychutnať pôžitok zo soľnej terapie v soľnej jaskyni umelo vytvorenej zo soli z ložiska v Klodawe. Nechajte sa taktiež previesť svetom hviezdnej oblohy a vesmíru prešovskou hvezdárňou a planetáriom. Odnesiete si veľký zážitok.

Hľadáte ubytovanie v meste Sabinov?

Či už chcete lacné alebo nadštandardné ubytovanie, dobrú dostupnosť do centra mesta, prípadne preferujete blízkosť okolitých turistických atrakcií, dokážete si vybrať vhodné ubytovanie podľa svojich potrieb. V Sabinove sa nachádzajú v ponuke ubytovaní tak hotelypenzióny, ako i turistické ubytovne. V meste nájdete pestrú paletu apartmánov, privátov – ubytovaní na súkromí a dovolenkových domov. V blízkosti Sabinova sa vyskytujú aj ubytovacie zariadenia typu rekreačný dom, chata, chalupa, drevenica, ba dokonca i vila. Postupne sa dopĺňajú i možnosti kempovania.

Presvedčili sme Vás, že sa oplatí navštíviť Sabinov? Skúste nahliadnuť do útrob mesta a jeho okolia a strávte príjemný výlet, či dovolenku spoznávaním jeho historických alebo prírodných krás, atrakcií i rekreačných zariadení určených pre Váš oddych a relax, prípadne aktívne športové vyžitie. Tešíme sa na Vás.