Loading

Kam na výlet na Donovaloch

(4 atrakcie + 37 atrakcií v okolí 25 km)

PARK SNOW Donovaly

Donovaly

Pri hľadaní lyžiarskeho strediska pre začiatočníkov ste sa zaiste stretli s jedným veľkým problémom. Buď sú takéto strediská príliš malé, majú málo ľahkých zjazdoviek alebo sú priveľmi frekventované. Dnes Vám predstavíme jedno z najznámejších na celom Slovensku zamerané predovšetkým na začínajúcich lyžiarov a rodiny s deťmi. Vitajte v PARK SNOW na Donovaloch!

Donovaly ponúkajú vynikajúce snehové podmienky, krásne výhľady, kvalitné službymnožstvo zjazdoviek hlavne pre začiatočníkov. Kde ich nájdete? Ležia priamo na hlavnom ťahu medzi RužomberkomBanskou Bystricou. Jazda rozprávkovou zasneženou krajinou Vás na lyžovačku navnadí ešte skôr, ako na miesto vôbec dorazíte.

Na prvý pohľad Vás zaujme miestna architektúra, ktorá pripomína Alpy. Krásne hotelypenzióny, pomedzi ktoré lyžujú stovky spokojných lyžiarov. A čochvíľa sa k nim pridáte aj Vy. Stredisko sa rozprestiera v nadmorskej výške 915 až 1402 metrov nad morom, vďaka čomu je zaručená dlhá lyžiarska sezóna.

Čo všetko Donovaly ponúkajú? Až 11 km zjazdoviek, 1 sedačkovú lanovku, 1 kombinovanú sedačkovú lanovku s niekoľkými kabínkami a až 14 vlekov. O tom, že je stredisko zamerané na menej skúsených lyžiarov svedčí fakt, že približne tri štvrtiny celého strediska sú modro značené, teda najľahšie zjazdovky.

S deťmi budete tráviť čas na strane južne od cesty, kde sa nachádzajú najmenej náročné trate. Keď zatúžite po niečom strmšom, zjazdovky na severnej strane cesty vedúce z Novej hole sú pre tých náročnejších. Sú značené červenou a nájdete tu dokonca aj 100 metrov dlhý čierny úsek. Kombinovaná lanovka spolu s vlekom na vrchole sa postarajú o krátke rady a Vy si budete môcť dopriať zjazd na najdlhšej zjazdovke v stredisku, merajúcej až 2200 metrov.

Keďže sú Donovaly zamerané na rodiny s deťmi a ľudí, ktorí sa chcú baviť, nájdete tu detský Fun Park, ktorý je najväčší v Strednej Európe. Ponúka slalomové dráhy, rozprávkové postavičky, rôzne prekážky pre najmenších a až 9 posuvných pásov. To všetko pod dohľadom skúsených inštruktorov. Obľúbený je aj Riders Park, kde si užije každý freerider. Skoky, profesionálne prekážky, jednoduché skoky a k tomu príjemná hudba z reproduktorov rozprúdia krv v žilách každého skúseného lyžiara. Po dávke adrenalínu sa upokojíte pri pohodovej nočnej lyžovačke. Alebo na psom záprahu, pri bowlingu. či paraglidingu. Možných aktivít je tu skutočne dosť.

Donovaly ponúkajú nespočetné množstvo voľných lôžok v krásnych hoteloch a príjemných penziónoch priamo uprostred zjazdovky. Nachádzajú sa tu chatky, turistické ubytovne, moderné wellness centrá. Záleží len od Vašich preferencií. Donovaly potešia nielen telo, ale aj ducha.

zobraziť viac

SKI FUN Liptovské Revúce

Liptovské Revúce

Liptov je krásny kraj. Má mnoho zachovalých tradícií a turisticky je naozaj veľmi obľúbený. Je jedno či tu prídete v lete alebo v zime. Preslávené sú jeho hory aj lyžiarske strediská. Pokiaľ Vás to nebaví vo veľkých strediskách s davmi ľudí na lanovkách aj zjazdovkách a chcete niečo pokojnejšie no stále moderné, vieme kam by ste mali zavítať. Do SKI FUN Liptovské Revúce.

Lyžiarske stredisko sa nachádza pri dedinke Liptovské Revúce, v časti Nižné Revúce. Tú nájdete pri hlavnej ceste vedúcej z Ružomberka cez Donovaly do Banskej Bystrice.

Množstvo stredísk sa pýši krásnymi výhľadmi počas lyžovačky. Nie vždy je tomu v skutočnosti tak. V Liptovských Revúcach si buďte istý, že to tak je. Samozrejme, nie je to hlavný ťahák strediska, no zaručene poriadne spríjemní lyžovačku a zintenzívni Váš zážitok.

Areál lyžiarskeho strediska sa rozprestiera v nadmorskej výške 670 – 1100 metrov nad morom. O približne 250 metrov vyššie od najvyššieho bodu strediska sa nachádza vrchol Malého Zvolena. Ten je dominantou lyžiarskeho strediska Donovaly. V budúcnosti sa plánuje prepojenie stredísk Liptovských Revúc s Donovalmi, preto ak si ich ešte chcete užiť v terajšej podobe, neváhajte k nám zavítať.

Liptovské Revúce sú zamerané na najširšie spektrum lyžiarov a to stredne pokročilých. Veľká časť zjazdoviek je značená červenou farbou. S tými si poradia aj menej skúsení lyžiari, pričom nimi nepohordne ani dobrý lyžiar. Samozrejme tu nájdete aj zjazdovky pre úplných začiatočníkov. Pre nich sú určené 4 zjazdovky3 vleky. Celkovo je v stredisku 5 vlekov. A aká je dĺžka všetkých zjazdoviek? Približne 6 km z čoho predstavujú červené zjazdovky až tri štvrtiny.

Z dlhých radov na vlekoch nemusíte mať strach, stredisko disponuje dostatočnou kapacitou takmer 4000 lyžiarov za hodinu. Ani zjazdovky nebudú preplnené a budete mať všade okolo seba dostatok priestoru na parádnu lyžovačku. Len najdlhšia zjazdovka strediska dosahuje dĺžku približne 2 kilometre, čo rozhodne nie je málo.

Lyžiarske stredisko SKI FUN Liptovské Revúce má samozrejme bufety, reštauráciu, požičovňu lyží, skiservis, technické zasnežovanie ale aj systém umelého osvetlenia. Práve vďaka nemu si vychutnáte jedinečnú večernú lyžovačku v prekrásnom prostredí hôr.

Lyžiarske stredisko na pomedzí Veľkej FatryNízkych Tatier sa vyznačuje prenádhernou prírodou. A nie je to len reklamný ťah, keď tú krásu uvidíte na vlastné oči, uveríte nám. Aj zásluhou jedinečného prostredia sa tu nachádza mnoho ubytovacích kapacít. Od štýlových penziónovapartmánov priamo pri svahu cez lacné ubytovanie v turistických ubytovniach až po priváty v Liptovských Revúcach. Stačí si len vybrať, no v každom prípade Vám môžeme garantovať lyžovačku v jednej z najmalebnejších oblastí Slovenska.

zobraziť viac

Lyžiarske stredisko Liptovská Lúžna

Liptovská Lúžna

Dedinky pod vysokými horami v hlbokých lesoch sú turisticky najatraktívnejšie. Ľudia sú ochotní do takéhoto čistého prostredia cestovať aj stovky kilometrov. Snažia sa ujsť z každodenného stereotypu a načerpať nové sily, oddýchnuť si a zabudnúť na starosti. Jednou z takýchto pokojných dediniek je aj Liptovská Lúžna.

Liptovská Lúžna je jednou z najmladších osád Liptova. Jej korene siahajú až do roku 1670. Dedina sa postupne rozširovala a dnes patrí k obľúbeným destináciám cestovného ruchu na Slovensku.

Kde ju nájdete? Nachádza sa v bezprostrednej blízkosti západnej časti hrebeňa Nízkych Tatier. Leží pri ceste vedúcej z Ružomberka na Donovaly. V obci Liptovská Osada stačí odbočiť na východ a ste na mieste. Je z nej neopakovateľný výhľad a ak tu zavítate, možno sa pristihnete pri tom, ako sa dlhé minúty len tak kocháte čarovnou scenériou okolia.

Pokiaľ tu zavítate v zimných mesiacoch, zaiste oceníte aj miestne lyžiarske stredisko. Nájdete tu jeden vlek, ktorého dĺžka je 450 metrov. Stredisko sa nachádza v nadmorskej výške 800 metrov nad morom. Umelé zasnežovanie tu nenájdete, spolieha sa len na prírodný sneh. Vzhľadom na polohu strediska v blízkosti hlavného hrebeňa Nízkych Tatier to však nie je veľký problém, snehu tu býva dostatok. Zjazdovka je strednej náročnosti a prídu si na nej na svoje mnohí lyžiari. Plusom lyžiarskeho strediska Liptovská Lúžna je umelé osvetlenie, vďaka ktorému si užijete dostatok večerného lyžovania. Prevádzku lyžiarskeho strediska si je však dobré zistiť vopred, funguje väčšinou len cez víkendy a prázdniny.

Pokiaľ by Vám lyžiarske stredisko v Liptovskej Lúžnej nevyhovovalo, nemusíte zúfať. Len niekoľko kilometrov od nej sa nachádzajú dve vychýrené strediská. To prvé je Malinô BrdoRužomberku. Ponúka trate predovšetkým pre stredne pokročilých, na svoje si však prídu aj tí najlepší lyžiari. Perlou strediska je jedna z najdlhších zjazdoviek na Slovensku. Druhým strediskom je Park Snow Donovaly. Pokiaľ ste ho ešte nenavštívili, hneď po príchode Vás zaujme množstvo apartmánov, ktoré vyzerajú ako keby ich niekto doviezol priamo z Álp. Stredisko ponúka mnoho služieb a je zamerané na rodiny a začínajúcich lyžiarov.

Blízke okolie ponúka pre svojich návštevníkov aj ďalšie zaujímavé miesta. Turisti sa bez váhania môžu vybrať na potulky Nízkymi Tatrami, vrchol Chabenec kúsok od dedinky ponúka prekrásne výhľady. Príjemným výletom je taktiež návšteva neďalekého Vlkolínca, dedinky, ktorá zamrzla v čase. Prípadne sa vydajte za relaxom termálnej vody do aquaparku Gino Paradise v Bešeňovej.

Dedinka Liptovská Lúžna je iná ako mnohé ostatné. Ponúka jedinečnú atmosféru a na to, aby ste ju nasali tu potrebujete stráviť aspoň pár dní. Nájdete tu priváty s milými domácimi, prípadne domčeky slúžiace na prenájom. Vydajte sa za poznaním tradičnej slovenskej dediny zasadenej hlboko v horách a objavíte niečo, čo v meste nezažijete.

zobraziť viac

Šachtičky

Špania Dolina

Nízke Tatry lákajú takmer každého zanieteného turistu. Vrcholy ako Chopok či Ďumbier pozná azda každý. Nízke Tatry však nie sú tvorené len ich hlavným hrebeňom, ale nájdete tu aj mnohé nepoznané no prekrásne zákutia. Na jedno z nich Vás teraz zoberieme.

Predstavte si dedinku v krásnom a tichom prostredí. Všade navôkol sa týčia vysoké hory a husté lesy lákajú na prechádzku. Myslíte si, že takéto miesto u nás nenájdete? Omyl. Stačí sa vybrať do lyžiarskeho strediska Šachtičky. Leží kúsok od jednej z najkrajších horských obcí na Slovensku, Španej Doliny. Tá sa nachádza niekoľko kilometrov severne od známej Banskej Bystrice.

Šachtičky v podhorí Nízkych Tatier privítajú všetkých lyžiarov. Ich hlavným plusom sú vynikajúce snehové podmienky. Hlboko v horách je zima vždy tuhá a prírodného snehu tu býva viac, ako je bežné. Navyše v stredisku výdatne pomáha aj systém umelého zasnežovania.

Šachtičky sú pomerne veľkým a zaujímavým lyžiarskym komplexom. Nájdete tu zjazdovky všetkých náročností, modré, červené aj čierne. Približne polovica všetkých tratí je značená červenou farbou, označujúcou zjazdovky strednej náročnosti.

Šachtičky sa skvelo hodia aj pre začínajúcich lyžiarov. V iných lyžiarskych strediskách je zvykom vyčleniť začiatočníkom len niekoľko krátkych vlekov a tratí v spodnej časti strediska. Šachtičky sú iné a aj začiatočníkom ponúknu prvotriedne zjazdovky. Jedna z modrých tratí je dlhá takmer 2 km a je najdlhšou v stredisku. Druhá má viac ako 1,5 km, čo je tiež úctyhodná dĺžka. Nemusíte tak mať obavy z toho, že sa celý deň budete lyžovať na kratučkom svahu.

Ski Šachtičky sa rozprestierajú v nadmorskej výške 802 1102 metrov nad morom. Pripravte sa teda na tuhú zimu a čo je ešte lepšie, na prekrásny panoramatický výhľad. Ten bude čerešničkou na torte Vašej dokonalej lyžovačky. O to, aby ste viac lyžovali ako čakali v rade sa stará pätica vlekov. Celková kapacita strediska je takmer 3000 lyžiarov za hodinu. Šachtičky sú vhodným lyžiarskym strediskom aj pre viacdňovú zimnú dovolenku a to z dôvodu celkovej dĺžky tratí. Tá dosahuje viac ako 10 km, čo radí Šachtičky k väčším slovenským lyžiarskym strediskám.

Rovnako skvelé ako všetkých 9 zjazdoviek v stredisku sú aj doplnkové služby. Nájdete tu detský areál pre najmenších lyžiarov, lyžiarsky servis, požičovňu, bufet s terasou, reštauráciuubytovacie zariadenia hneď pri svahu. Pokiaľ milujete bežecké lyžovanie, na Šachtičky berte aj bežky. Čaká tu na Vás až 14 km tratí v krásnom prostredí s výhľadom na Nízke Tatry.

Šachtičky sú v zime obľúbeným lyžiarskym strediskom a v lete sa menia na známu rekreačnú oblasť. Vďaka tomuto postaveniu ponúkajú pestré možnosti ubytovania. K dispozícii je Vám tu príjemný hotel či horské chaty v bezprostrednej blízkosti vlekov. Neďaleko sú možnosti ubytovania na privátoch, vhodných pre nenáročných turistov požadujúcich dokonalé súkromie. Šachtičky určite patria medzi lyžiarske strediská, ktoré by ste mali vyskúšať.

zobraziť viac
1 - 41 / 41