Loading

Kam na výlet Turiec

(46 atrakcií)

Snowland Valčianska dolina

Valča

Trendom súčasnosti sú lyžiarske strediská zamerané na rodinnú lyžovačku. Vyznačujú sa kvalitne upravenými, pritom nie príliš strmými zjazdovkami a hlavne širokou ponukou služieb. Jedným z takýchto stredísk je aj Snowland Valčianska dolina.

Stredisko cestovného ruchu - Snowland vo Valčianskej doline pri Martine (približne 12,5 km) je zaujímavou a vhodnou lokalitou pre trávenie voľného času v krásnom prostredí Malej Fatry, konkrétne v jej Lúčanskej časti. Môže byť východiskovým bodom viacerých horských a peších túr, je jedným z cykloturistických cieľov v Turci. Poskytuje možnosti na kúpeľný a zdravotný cestovný ruch (kúpele a areál Spa & Aquapark Turčianske Teplice s celoročnou prevádzkou), vidiecky cestovný ruch – agroturistiku, poľovnícko-rybársky cestovný ruch ako aj kultúrno-poznávací cestovný ruch.

Snowland, založený v roku 2001 pôvodne ako lyžiarske stredisko, neustále rozširuje ponuku svojich služieb a postupne sa profiluje ako celoročné stredisko cestovného ruchu vhodné aj pre rodiny s deťmi. Snowland je veľmi dobre prístupný počas celého roka motorovými vozidlami a poskytuje takmer neobmedzené možnosti parkovania.

Moderný objekt skicentra ponúka komfortné sociálne zázemie a široké možnosti stravovania vo viacerých prevádzkach reštaurácií, otvorené terasy, bufety, skibar, fitness centrum, požičovňu športových potrieb, služby športových trénerov, babysitting a ďalšie služby. Ubytovacie kapacity ponúkajú penzióny, hostely, hotely, ako napr. Hotel IMPOZANT, súkromné chaty, aj ubytovanie v súkromí. K dispozícii je wellness, bazén, sauna.

V stredisku Snowland sú celoročne organizované zaujímavé športové, kultúrne a spoločenské akcie pre verejnosť. Areál strediska, ako aj jednotlivé priestory je možné využiť aj na individuálne firemné alebo súkromné akcie.

Snowland Valčianska dolina je moderným a atraktívnym strediskom. To vyžaruje aj z jeho architektúry, je moderná a podobná ako v strediskách v Alpách. Dedinky v okolí ponúkajú taktiež dostatočné možnosti nájsť si nocľah. Vo Valčianskej doline sa nachádza ubytovanie od najjednoduchších privátov až po prepychové penzióny. Tu nájdete skutočne všetko.

zobraziť viac

Spa & Aquapark Turčianske Teplice

Turčianske Teplice

V srdci Turčianskej kotliny, medzi MalouVeľkou Fatrou, leží mestečko Turčianske Teplice. Všetkým je známe najmä ako kúpeľné mesto s dlhoročnou tradíciou, nachádzajú sa tu najstaršie kúpele a práve tam, v blízkosti kúpeľného parku, priamo na termálnych prameňoch, vyrástol Spa & Aquapark Turčianske Teplice. Ide o celoročne otvorený aquapark, ktorý pozostáva z dvoch častí – z časti, ktorú tvorí samotný vodný svet aquaparku a z relaxačnej, wellness časti.

Počas letnej prevádzky areál aquaparku ponúka možnosť osviežiť sa vo viacerých bazénoch či vyblázniť sa na toboganoch. Vnútorné priestory ponúkajú jeden samostatný vnútorný, jeden vnútorný nástupný bazén a samozrejmosťou je aj vírivka so svetelnými efektmi. Vo vonkajšej časti sú pripravené – detský bazén so šmykľavkami, plavecký bazén s masážnymi tryskami a vodnými chrličmi a zábavný bazén s atrakciami. V atrakčnom bazéne si vychutnáte vodné masážne lehátka, vodné trysky a chrliče, šmykľavku a divokú rieku s hojdacím zálivom.

Vyskúšať si môžete aj dva tobogany. Špecialitou tohto aquaparku je tzv.movie tobogan s videoprojekciou, zvukovými a svetelnými efektami. Určené sú samozrejme pre všetkých, ale jeden z nich, Kamikadze, vzbudzuje rešpekt aj pre tých odvážnejších.

Vo wellness areáli sa nachádzajú dva relaxačné bazény. Červený bazén alebo kúpeľ, čo je vlastne kľudový bazén s termálnou vodou, ktorý sa nachádza priamo na prameni – tzv. piscina. Vďaka vysokej mineralizácií vody je vhodný najmä na rehabilitáciu, ale aj na prevenciu či liečbu viacerých ochorení. Na mieste, kde stál historický kúpeľ je dnes umiestnený Ľudový kúpeľ. Ide o rehabilitačný bazén určený tak na plávanie ako aj na cvičenie či kúpanie. Taktiež obsahuje vysoké množstvo minerálov, čím okrem iného prispieva k udržaniu či zlepšeniu celkovej kondície. Vo wellness nájdete aj bylinkový parný kúpeľ, na výber je z viacerých druhovmasáží alebo rasul – čo je vlastne 5 procedúr v jednom – tvorí ho suchá sauna, bahenný zábal, peeling, parná sauna a inhalácie.

A komu za zachutí trochu kultúry, v Turčianskych Tepliciach si príde na svoje aj v tomto. Je tu mnoho historických pamiatok, napr. budova Modrého kúpeľa, ktoré je akousi dominantou mesta. Postavili ju už v 17.storočí a dnes slúži na prevádzkovanie liečebných pobytov pre deti. Za návštevu stojí aj kaplnka Jana Nepomuckého, ktoré je taktiež v centre mesta alebo v mestských častiach umiestnený barokový kaštieľ a nádherný gotický kostol sv. Michala. Kultúrnou pamiatkou je aj kúpeľný park, ktorý ponúkne relax a oddych v tieni rôznych cudzokrajných drevín.

Čo sa týka ubytovania v Turčianskych Tepliciach, ako sa na správne kúpeľné mesto patrí, ubytovať sa môžete najmä v kúpeľných domoch, teda v hoteloch spojených s kúpeľnými službami. Na výber je ale aj ubytovanie v penziónoch či hoteloch, z ktorých mnohé sídlia v historických budovách.

Ak si teda vyberáte dovolenku, na ktorej si chcete v prvom rade oddýchnuť, zrelaxovať, vykúpať sa v liečivých termálnych kúpeľoch a v neposlednom rade sa aj zabaviť a odreagovať na toboganoch, Turčianske Teplice sú tou správnou voľbou. Známe kúpeľné mesto je už na turistov zvyknuté a hlavne pripravené, a preto v ňom nechýbajú žiadne služby, ktoré potrebujete na dovolenke.

zobraziť viac
1 - 46 / 46