Loading

Ubytovanie Lyžiarske stredisko Liptovská Lúžna

(495 objektov v okolí 25 km)
Lyžiarske stredisko Liptovská Lúžna

Lyžiarske stredisko Liptovská Lúžna

Liptovská Lúžna

Dedinky pod vysokými horami v hlbokých lesoch sú turisticky najatraktívnejšie. Ľudia sú ochotní do takéhoto čistého prostredia cestovať aj stovky kilometrov. Snažia sa ujsť z každodenného stereotypu a načerpať nové sily, oddýchnuť si a zabudnúť na starosti. Jednou z takýchto pokojných dediniek je aj Liptovská Lúžna.

Liptovská Lúžna je jednou z najmladších osád Liptova. Jej korene siahajú až do roku 1670. Dedina sa postupne rozširovala a dnes patrí k obľúbeným destináciám cestovného ruchu na Slovensku.

Kde ju nájdete? Nachádza sa v bezprostrednej blízkosti západnej časti hrebeňa Nízkych Tatier. Leží pri ceste vedúcej z Ružomberka na Donovaly. V obci Liptovská Osada stačí odbočiť na východ a ste na mieste. Je z nej neopakovateľný výhľad a ak tu zavítate, možno sa pristihnete pri tom, ako sa dlhé minúty len tak kocháte čarovnou scenériou okolia.

Pokiaľ tu zavítate v zimných mesiacoch, zaiste oceníte aj miestne lyžiarske stredisko. Nájdete tu jeden vlek, ktorého dĺžka je 450 metrov. Stredisko sa nachádza v nadmorskej výške 800 metrov nad morom. Umelé zasnežovanie tu nenájdete, spolieha sa len na prírodný sneh. Vzhľadom na polohu strediska v blízkosti hlavného hrebeňa Nízkych Tatier to však nie je veľký problém, snehu tu býva dostatok. Zjazdovka je strednej náročnosti a prídu si na nej na svoje mnohí lyžiari. Plusom lyžiarskeho strediska Liptovská Lúžna je umelé osvetlenie, vďaka ktorému si užijete dostatok večerného lyžovania. Prevádzku lyžiarskeho strediska si je však dobré zistiť vopred, funguje väčšinou len cez víkendy a prázdniny.

Pokiaľ by Vám lyžiarske stredisko v Liptovskej Lúžnej nevyhovovalo, nemusíte zúfať. Len niekoľko kilometrov od nej sa nachádzajú dve vychýrené strediská. To prvé je Malinô BrdoRužomberku. Ponúka trate predovšetkým pre stredne pokročilých, na svoje si však prídu aj tí najlepší lyžiari. Perlou strediska je jedna z najdlhších zjazdoviek na Slovensku. Druhým strediskom je Park Snow Donovaly. Pokiaľ ste ho ešte nenavštívili, hneď po príchode Vás zaujme množstvo apartmánov, ktoré vyzerajú ako keby ich niekto doviezol priamo z Álp. Stredisko ponúka mnoho služieb a je zamerané na rodiny a začínajúcich lyžiarov.

Blízke okolie ponúka pre svojich návštevníkov aj ďalšie zaujímavé miesta. Turisti sa bez váhania môžu vybrať na potulky Nízkymi Tatrami, vrchol Chabenec kúsok od dedinky ponúka prekrásne výhľady. Príjemným výletom je taktiež návšteva neďalekého Vlkolínca, dedinky, ktorá zamrzla v čase. Prípadne sa vydajte za relaxom termálnej vody do aquaparku Gino Paradise v Bešeňovej.

Dedinka Liptovská Lúžna je iná ako mnohé ostatné. Ponúka jedinečnú atmosféru a na to, aby ste ju nasali tu potrebujete stráviť aspoň pár dní. Nájdete tu priváty s milými domácimi, prípadne domčeky slúžiace na prenájom. Vydajte sa za poznaním tradičnej slovenskej dediny zasadenej hlboko v horách a objavíte niečo, čo v meste nezažijete.

... zobraziť viac

Ubytovanie v súkromí VV

0,3 km od Lyžiarske stredisko Liptovská Lúžna, Liptovská Lúžn...
Ubytovanie so saunou a relaxačnou kaďou

Penzión a Drevenica Baltazár

1,4 km od Lyžiarske stredisko Liptovská Lúžna, Liptovská Lúžn...
Sauna, masáže, polpenzia - všetko u nás

U Majtinky

1,6 km od Lyžiarske stredisko Liptovská Lúžna, Liptovská Lúžna, na okraji obce / mes...
...a ten výhľad na hrebeň Nízkych Tatier

Gothal Liptovská Osada

3,6 km od Lyžiarske stredisko Liptovská Lúžna, Liptovská Osad...
Chalúpky a apartmány - exkluzívny rezort

Chata Delstan

3,6 km od Lyžiarske stredisko Liptovská Lúžna, Liptovská Osad...
Štýlová chata v atraktívnom prostredí!

Drevenica Betina

4,1 km od Lyžiarske stredisko Liptovská Lúžna, Liptovská Osad...
Hubársky a turistický raj - nízka cena

Chalupa pod lipou

4,3 km od Lyžiarske stredisko Liptovská Lúžna, Liptovská Osad...
Štýlovo zariadená chalupa s krbom

Chalupa Matej

4,5 km od Lyžiarske stredisko Liptovská Lúžna, Liptovská Osad...
Útulná chata v príjemnom prostredí!

Chata Daniela

4,5 km od Lyžiarske stredisko Liptovská Lúžna, Liptovská Osad...
Chata v tichom prostredí, blízko Gothalu

Hacienda Maroš

4,5 km od Lyžiarske stredisko Liptovská Lúžna, Liptovská Osada, v obci / v meste
Príjemné ubytovanie s možnosťou SAUNY!