Loading

Ubytovanie v Blatnickej doline

(14 objektov)

Apartmán Gader na dlani

Blatnica, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Útulný rodinný apartmán s externým krbom

Privát Gader

Blatnica, v obci / v meste, pri potoku
Pohoda a relax pri potoku

Ubytovanie v súkromí

Blatnica, v obci / v meste, pri vode
V krásnom tichom prostredí pri potôčiku

Ubytovanie v súkromí "U Mikuláša"

Blatnica, v obci / v meste
Pohodlné ubytovanie v krásnom prostredí

Chata Drienok 818

Mošovce, v rekreačnej oblasti, v areáli kúpaliska
Ubytovanie v areáli kúpaliska

Dom Pod Lipami

Blatnica, na okraji obce / mesta, na horách
Ubytovanie v ekologickom domčeku

Chata Pohoda - Blatnica

Blatnica, v obci / v meste, pri vode
Relax v chate Pohoda, energiu Vám dodá!

Andrejkin dom

Blatnica, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
U nás rekreačné poukazy až 275€!

Chata v Turci

Mošovce, na okraji obce / mesta, v areáli kúpaliska
Chata s krbom v atraktívnom prostredí!

Apartmány Chatová osada Gader

Blatnica, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Apartmány v nádhernej prírode
1 - 14 / 14

Blatnická dolina

Blatnická dolina 1

Blatnická dolina – prírodné divadlo pre všetky zmysly

Prekrásna Blatnická dolina je vlastne krasovou dolinou v západnej časti Veľkej Fatry. Nachádza sa v Žilinskom kraji, konkrétne v okrese Martin. Východiskovou obcou pre vstup do doliny je rovnomenná turčianska dedinka Blatnica.

Počas prechodu dolinou Vás určite zaujmú vápencovédolomitové útvary, mohutné bralá či skalné útvary. Taktiež za zmienku stoja vzácne porasty a kvetena. Pozornému oku návštevníka určite neunikne borovica či bučina na svahoch alebo horské druhy rastlín na skalách.

Spoznáte prvosienku, horec či ostricu? Spomínaná dolina patrí k najvodnatejším vo Veľkej Fatre, tečie ňou potok Blatnica. A práve on si pre Vás pripravil krásu v podobe vodopádov. Dolina nie je dlhá, meria okolo 8 kilometrov, hravo ju prejdete aj s väčšími deťmi.

Okolie Blatnickej doliny je rovnako zaujímavé

Blatnická dolina plynulo prechádza do rovnako zaujímavej Gáderskej doliny. Jedna z najznámejších dolín Slovenska, patrí aj k tým najzaujímavejším. Nachádzajú sa tu impozantné skalné útvary, ale taktiež jaskyne. Tento úsek je doslova botanickou a zoologickou záhradou. Zhliadnuť môžete ojedinelú flóru, akou je napríklad poniklec, astra či ľalia. Zo zvierat ponúka pestrú paletu vzácnych druhov cicavcov. Keďže okolie doliny je bohato zalesnené, žije tu aj vlk, medveď hnedý alebo rys ostrovid. Výborne sa tu darí aj kamzíkom. Ak budete mať šťastie, nad hlavami Vám bude krúžiť chránený orol skalný. Gáderská dolina je taktiež výbornou prístupovou cestou na vrchy Ostredok či Krížna.

Zatúžili ste po histórii? Z obce Blatnica sa pohodlne dostanete k hradu Blatnica. Zrúcanina pochádza z 13. storočia, kedy ju postavili, aby chránila vtedajšiu obchodnú cestu „magna via“ vedúcu z Nitry sa sever. V súčasnosti Vás ohromia ruiny palácov, veží či štrbinové strieľne. V niektorých častiach hradu je zreteľne vidieť vtedajší stavebný materiál – murivo. Z bášt a veží je prekrásny výhľad do okolia. Približne 7 kilometrov od obce Blatnica sa nachádzajú Mošovské aleje, ktoré pohladia zrak aj dušu. Chránený areál s rozlohou 273 hektárov obsiahol majestátne stromy jaseňa štíhleho, ale aj lipy, javora či pagaštanu. Vznik tejto aleje dokazuje, ako si ľudia vedia skrášliť aj takúto podhorskú krajinu.

A nakoľko sa stále nachádzame v Národnom parku Veľká Fatra, bol by hriech ho nepreskúmať bližšie. Toto územie je chránené statusom najvyššej ochrany od roku 2002, pre svoju vzácnu prírodu, faunu a flóru. Ponúkajú sa tu rôzne možnosti turistikycykloturistiky. Trasy sú rôznej obtiažnosti, preto si vyberte podľa svojej kondície či času.

Blatnická dolina 2

V letnom období sa pokochajte výhľadmi jednej z okolitých rozhľadní. Menšia, drevená rozhľadňa sa nachádza v obci Necpaly, pod vrchom Brotnica. Okrem výhľadov na najbližšie okolie Vám sprostredkuje aj inšpiratívne informácie o okolitých atrakciách na informačných tabuliach. Úchvatné výhľady na Veľkú aj Malú Fatru Vám poskytne Rozhľadňa na Kalníku. Drevená stavba, vysoká 8 metrov, je situovaná na známej Ceste hrdinov SNP. Pod rozhľadňou si môžete oddýchnuť, aj keď prístup k nej nie je náročný.

Ani počas zimnej dovolenky sa v tomto regióne nebudete nudiť. K dispozícií sú Vám známe veľké lyžiarske strediská, ale aj menšie lokálne. Keď navštívite Snowland Valčianska dolina, zalyžujete si na ťažkých a stredne ťažkých zjazdovkách. Samozrejme, stredisko nezabúda ani na najmenších. Pre nich sú pripravené možnosti lyžovania či lyžiarska škôlka. V samotnom strede Európy, v obci Krahule, sa nachádza stredisko SKI Krahule. Množstvo prírodného snehu si užijete aj vo Winter Park Martinky.

Do miest za relaxom aj poznávaním

Ani Vaša cesta za dokonalým oddychom nebude ďaleká. Využite služby Aquaparku Turčianske Teplice, odkiaľ určite neodídete sklamaní. Zaplávajte si v 25-metrovom plaveckom bazéne a preverte svoje možnosti. Po výdatnom športovom úsilí si uvoľníte svoje telo pomocou masážnych trysiek pod holým nebom. Alebo sa vyšantíte na tobogánoch či termálnych bazénoch s teplotou vody 35 °C. Už ste videli Movie tobogán? Počas 97 metrov dlhej jazdy sú premietané obrazce morských zvierat. Úžasné, však?

Liečivú termálnu vodu využijete aj v Zlatých kúpeľoch Turčianske Teplice. Dajte si výdatný kúpeľ, zverte sa do rúk masérov alebo si dajte šálku cappucina na kolonáde. Tak príjemný relax! Ak túžite po poznaní, navštívte obec Kláštor pod Znievom. Miesto významných historických udalostí s množstvom pamiatok. Nakuknite do barokovej kláštorskej kalvárie, spoznajte Znievsky hrad alebo Rímskokatolícky kostol sv. Martina z 13. storočia. Za zmienku stojí aj budova bývalého patronátneho gymnázia, kde študovali mnohé osobnosti slovenskej histórie. Ak ste zvedaví, určite navštívte túto obec.

Vyberiete si chatu v Blatnickej doline či hotel v okolitých mestách?

Blatnická dolina 3

Tak ako v mnohých turistických cieľoch, ani v Blatnickej doline a jej okolí nie je núdza o možnosti ubytovania. Nocľah si môžete zariadiť priamo v obci Blatnica alebo v neďalekých obciach či mestách. V dedinách si vychutnáte pobyt v chatách, chalupách či privátoch za príjemné ceny. Užijete si nezabudnuteľnú dovolenku vo vlastnej réžii. A pritom sa pokocháte krásnou prírodou Veľkej Fatry.

Ak túžite po ruchu mesta, zbystrite pozornosť pri ponukách hotelovpenziónov alebo apartmánov vo Vami vybranej destinácii. Hotelypenzióny rôznych tried Vám ponúknu bohaté možnosti stravovania a doplnkových služieb.

Zaujala Vás Blatnická dolina a jej okolie? Zoberte si dovolenku a spoznajte Veľkú Fatru, jej ojedinelé prírodné scenérie alebo historické pamiatky. Neváhajte, budete odchádzať nadšení a plní zážitkov.