Loading

Ubytovanie Ski Turecká - Krížna

(183 objektov v okolí 25 km)
Ski Turecká - Krížna

Ski Turecká - Krížna

Turecká

Veľká Fatra je nepredstaviteľne populárne pohorie. Navštevujú ho davy turistov v lete aj v zime. Prichádzajú tu za prenádhernou prírodou, pokojom a tichom, ktoré im dajú len hory. Vo Veľkej Fatre nájdete množstvo atrakcií počas celej zimy aj v prípade, že milujete lyže a samotné lyžovanie. Skúste to na svahoch vrcholu Krížna.

Krížna je skutočne majestátnym vrcholom, ktorého nadmorská výška je 1574 metrov nad morom. Na jeho slnkom zaliatych južných svahoch leží populárne lyžiarske stredisko Ski Turecká - Krížna.

Toto lyžiarske stredisko sa nachádza len 16 km od samotného centra Banskej Bystrice a preto je obľúbené nielen u turistov, ale aj u domáceho obyvateľstva. Je hlboko v horách v blízkosti známych Starých Hôr, ktoré možno poznáte ako slávne pútnické miesto. Celé lyžiarske stredisko je v prekrásnom prostredí a svojimi zjazdovkami môže smelo konkurovať aj oveľa známejším lyžiarskym strediskám.

Ski Turecká - Krížna sa skladá z dvoch častí. Prvá časť, s názvom Lúčky, leží v nadmorskej výške 600 až 900 metrov nad morom. Vyššie položená Líška leží v nadmorskej výške 1080 až 1385 metrov nad morom. V súčasnosti je bohužiaľ v prevádzke len spodná časť s dvojicou vlekov, jednou červenou zjazdovkou pre stredne pokročilých lyžiarov a jednou modrou traťou pre začiatočníkov.

Keďže je veľký predpoklad, že v budúcnosti bude fungovať celé stredisko, pozrieme sa na všetky jeho časti. Zásluhu na tom budú mať predovšetkým skvelé zjazdovky a krásny výhľad široko - ďaleko.

V prípade prevádzky celého strediska na Vás čaká takmer 10 km zjazdoviek. Sú tu 3 modré, nenáročné, 3 červené, stredne náročné a dokonca aj jedna čierna zjazdovka. Zjazdovky v spodnej časti strediska sú vybavené systémom umelého zasnežovania, vrchná časť je závislá na prírodnej snehovej nádielke.

Celkovo tu nájdete 7 zjazdoviek a 6 vlekov. Treba povedať, že Krížna je vhodná aj pre náročnejších lyžiarov, ktorí milujú dlhé zjazdy. Čierna, najnáročnejšia zjazdovka meria až 1950 metrov, čo je skutočne úctyhodná hodnota. A to stále nie je tá najdlhšia zjazdovka strediska! Tou je 3450 metrov dlhá zjazdovka, ktorá patrí medzi najdlhšie slovenské zjazdovky. Samozrejme pri slabších zimách je v prevádzke len spodná časť strediska vybavená umelým zasnežovaním, ktorá ponúka približne 2 km zjazdoviek.

V lyžiarskom stredisku Ski Turecká - Krížna nájdete z doplnkových služieb požičovňu lyží, servis, reštauráciu či bufet. Ide o veľmi dobre vybavené stredisko nielen pre nenáročných, ale aj náročnejších lyžiarov. Deti a úplní začiatočníci môžu využívať služby lyžiarskej školy, preto si v stredisku Ski Turecká - Krížna príde na svoje celá rodina.

V samotnej malej obci Turecká nájdete niekoľko privátovchát, ktoré si môžete prenajať. Najväčšou výhodou je bezprostredná blízkosť svahov. Neďaleké Staré Hory ponúkajú ďalšie ubytovacie kapacity, kde nájdete aj komfortné penzióny. Stačí sa len rozhodnúť pre lyžovačku pod vrcholom Krížnej a nájsť ubytovanie už nebude najmenším problémom.

... zobraziť viac

Ubytovanie U Maka

0,3 km od Ski Turecká - Krížna, Turecká, v obci / v meste, pr...
Len 300 metrov od lyžiarskeho vleku!

Chalupa u Kurišky

1,3 km od Ski Turecká - Krížna, Turecká, na okraji obce / mes...
Chalupa v krásnom horskom prostredí

Chalupa u potoka

2,0 km od Ski Turecká - Krížna, Staré Hory, v obci / v meste,...
Chata pri potoku

Prázdninový dom Sofinka

2,1 km od Ski Turecká - Krížna, Staré Hory, na okraji obce...
Blízko lyžiarskeho strediska Donovaly!

Banícka drevenica

2,3 km od Ski Turecká - Krížna, Staré Hory, v obci / v meste,...
S tradíciami spätá drevenička pri potoku

Drevenica Jelenec

4,2 km od Ski Turecká - Krížna, Staré Hory, na okraji obce...
Drevenica v krásnej Starohorskej doline

Apartmán Katarína

5,4 km od Ski Turecká - Krížna, Špania Dolina, v obci / v meste
Štýlový apartmán, krb, terasa, gril

Chalupa Špania Dolina

5,5 km od Ski Turecká - Krížna, Špania Dolina, v obci / v mes...
Chalupa v srdci hôr - ideálna pre rodiny

Chalupa ANDREW

5,5 km od Ski Turecká - Krížna, Špania Dolina, na okraji obce...
Zdravé horské prostredie na chalupe

Chalupa U Poštára

5,5 km od Ski Turecká - Krížna, Špania Dolina, v obci / v meste
Historická chalupa v čarovnom prostredí