Loading

Ubytovanie Šachtičky

(171 objektov v okolí 25 km)
Šachtičky

Šachtičky

Špania Dolina

Nízke Tatry lákajú takmer každého zanieteného turistu. Vrcholy ako Chopok či Ďumbier pozná azda každý. Nízke Tatry však nie sú tvorené len ich hlavným hrebeňom, ale nájdete tu aj mnohé nepoznané no prekrásne zákutia. Na jedno z nich Vás teraz zoberieme.

Predstavte si dedinku v krásnom a tichom prostredí. Všade navôkol sa týčia vysoké hory a husté lesy lákajú na prechádzku. Myslíte si, že takéto miesto u nás nenájdete? Omyl. Stačí sa vybrať do lyžiarskeho strediska Šachtičky. Leží kúsok od jednej z najkrajších horských obcí na Slovensku, Španej Doliny. Tá sa nachádza niekoľko kilometrov severne od známej Banskej Bystrice.

Šachtičky v podhorí Nízkych Tatier privítajú všetkých lyžiarov. Ich hlavným plusom sú vynikajúce snehové podmienky. Hlboko v horách je zima vždy tuhá a prírodného snehu tu býva viac, ako je bežné. Navyše v stredisku výdatne pomáha aj systém umelého zasnežovania.

Šachtičky sú pomerne veľkým a zaujímavým lyžiarskym komplexom. Nájdete tu zjazdovky všetkých náročností, modré, červené aj čierne. Približne polovica všetkých tratí je značená červenou farbou, označujúcou zjazdovky strednej náročnosti.

Šachtičky sa skvelo hodia aj pre začínajúcich lyžiarov. V iných lyžiarskych strediskách je zvykom vyčleniť začiatočníkom len niekoľko krátkych vlekov a tratí v spodnej časti strediska. Šachtičky sú iné a aj začiatočníkom ponúknu prvotriedne zjazdovky. Jedna z modrých tratí je dlhá takmer 2 km a je najdlhšou v stredisku. Druhá má viac ako 1,5 km, čo je tiež úctyhodná dĺžka. Nemusíte tak mať obavy z toho, že sa celý deň budete lyžovať na kratučkom svahu.

Ski Šachtičky sa rozprestierajú v nadmorskej výške 802 1102 metrov nad morom. Pripravte sa teda na tuhú zimu a čo je ešte lepšie, na prekrásny panoramatický výhľad. Ten bude čerešničkou na torte Vašej dokonalej lyžovačky. O to, aby ste viac lyžovali ako čakali v rade sa stará pätica vlekov. Celková kapacita strediska je takmer 3000 lyžiarov za hodinu. Šachtičky sú vhodným lyžiarskym strediskom aj pre viacdňovú zimnú dovolenku a to z dôvodu celkovej dĺžky tratí. Tá dosahuje viac ako 10 km, čo radí Šachtičky k väčším slovenským lyžiarskym strediskám.

Rovnako skvelé ako všetkých 9 zjazdoviek v stredisku sú aj doplnkové služby. Nájdete tu detský areál pre najmenších lyžiarov, lyžiarsky servis, požičovňu, bufet s terasou, reštauráciuubytovacie zariadenia hneď pri svahu. Pokiaľ milujete bežecké lyžovanie, na Šachtičky berte aj bežky. Čaká tu na Vás až 14 km tratí v krásnom prostredí s výhľadom na Nízke Tatry.

Šachtičky sú v zime obľúbeným lyžiarskym strediskom a v lete sa menia na známu rekreačnú oblasť. Vďaka tomuto postaveniu ponúkajú pestré možnosti ubytovania. K dispozícii je Vám tu príjemný hotel či horské chaty v bezprostrednej blízkosti vlekov. Neďaleko sú možnosti ubytovania na privátoch, vhodných pre nenáročných turistov požadujúcich dokonalé súkromie. Šachtičky určite patria medzi lyžiarske strediská, ktoré by ste mali vyskúšať.

... zobraziť viac

Chalupa Grant

1,2 km od Šachtičky, Špania Dolina, v obci / v meste, pri les...
Chalupa so saunou, v nádhernej prírode

Chalupa U Poštára

1,2 km od Šachtičky, Špania Dolina, v obci / v meste
Historická chalupa v čarovnom prostredí

Drevenica Španka

1,2 km od Šachtičky, Špania Dolina, v obci / v meste, pri les...
Komfortná chata v tichom prostredí

Apartmán Katarína

1,3 km od Šachtičky, Špania Dolina, v obci / v meste
Štýlový apartmán, krb, terasa, gril

Chalupa Špania Dolina

1,6 km od Šachtičky, Špania Dolina, v obci / v meste, pri les...
Chalupa v srdci hôr - ideálna pre rodiny

Chalupa ANDREW

1,6 km od Šachtičky, Špania Dolina, na okraji obce / mesta, p...
Zdravé horské prostredie na chalupe

Fuggerov dvor

2,9 km od Šachtičky, Selce (okres Banská Bystrica), mimo obce...
Horský hotel vzdialený od mesta 7 km.

Chata U vlka

3,5 km od Šachtičky, Baláže, mimo obce / mesta, pri lese / n...
V krásnej prírode na samote v lese

Banícka drevenica

4,3 km od Šachtičky, Staré Hory, v obci / v meste, pri potoku
S tradíciami spätá drevenička pri potoku

Prázdninový dom Sofinka

4,6 km od Šachtičky, Staré Hory, na okraji obce / mesta, pri...
Blízko lyžiarskeho strediska Donovaly!