Loading

Ubytovanie v Jasenskej doline

(13 objektov)

Chata pod Znievom

Kláštor pod Znievom, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Pre všetkých, ktorí sa radi stretávajú..

Chata KONIARKA Jasenská dolina

Turčianske Jaseno, na samote, pri lese / na okraji lesa
Krásna útulná chata - LEN TEL. KONTAKT!

Penzión Brest

Belá-Dulice, v rekreačnej oblasti, pri vleku
Len 20 metrov od lyžiarskeho vleku

Rekreačný domček Zigo

Belá-Dulice, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Ubytovanie v krásnom prostredí pod horou
1 - 13 / 13

Jasenská dolina

Jasenská dolina je jednou z mnohých dolín Veľkej Fatry. Jasenskú dolinu zo západu ohraničuje región Turiec a z východu Národný park Veľká Fatra.

Najznámejšie kultúrne stredisko v okolí je mesto Martin. V minulosti neveľmi významné, ničím výnimočné mesto na severozápade krajiny. Obrat nastal až v polovici 19. storočia, keď sa mesto pripojilo k hnutiu Štúrovcov a postupne sa stávalo strediskom slovenskej kultúry, politiky, umenia i revolučného hnutia. K tomuto obdobiu sa datuje aj vznik dnes už veľmi známej kultúrnej inštitúcie, ktorá sídli práve v Martine - Matice slovenskej. V Martine môžete navštíviť aj mnoho múzeí napr. Slovenské národné múzeum, Múzeum slovenskej dediny či Turčianske múzeum Andreja Kmeťa. V roku 1994 NRSR vyhlásila mesto Martin za centrum národnej kultúry Slovákov.

Jasenská dolina je vyhľadávanou destináciou najmä v zime. Nájdeme tu jedno z najznámejších lyžiarskych stredísk, do ktorého každú sezónu prichádzajú tisíce lyžiarov z celého Slovenska. Lyžiarske stredisko Jasenská dolina – Veľká Fatra, nazývané aj stredisko Kašová, je vďaka zasnežovaciemu systému výborne udržiavané počas celej sezóny. K vybavenosti strediska prispievajú aj vleky či štvorsedačková lanovka, ktorých zásluhou sa znižuje čakanie lyžiarov na minimum. Samozrejmosťou je aj osvetlenie celého lyžiarskeho areálu a nočné lyžovanie.

Zaujímavosťou okolia je Sklabinský hrad, ktorý si aj po rokoch uchoval značnú časť hradnej stavby. Pýši sa na nad obcou Sklabinský Podzámok a dostanete sa k nemu autom až k hradnej bráne. Výnimočným ho robí určite aj mnoho detailov, ktoré si zamilujú všetci turisti. Možnosť stanovania priamo na hradnom nádvorí a množstvo oddychových zón či ohnisko priamo v areáli je určite veľkou výhodou, ktorá robí z neho atraktívnu lokalitu pre všetky vekové kategórie. Navyše si v blízkosti hradu môžete zajazdiť na koňoch. Každý rok sa na hrade konajú hradné slávnosti s bohatým historickým programom.

Prechádzky a menej i viac náročné túry si môžete dopriať v Národnom parku Veľká Fatra, v ktorom sa rozprestiera i samotná Jasenská dolina. Veľkú časť pohoria Veľká Fatra tvoria pastviny a lúky. Práve preto je vyhľadávaná najmä kvôli peším túram. Národný park sa môže pochváliť aj veľmi vzácnym výskytom tisu obyčajného či cyklaménu fatranského.

Ubytovať sa v Jasenskej doline môžete v množstve chát a chalúp rôzneho druhu. V ponuke sú malé chalúpky pre rodiny s krásnym výhľadom na úpätie Veľkej Fatry alebo chaty s väčšou kapacitou. Môžete si tak vychutnať dovolenku uprostred tichého lesa a zároveň blízko k lyžiarskym strediskám. Lepšie vybavené chatky disponujú už aj vlastnou saunou. Na výber je aj mnoho útulných penziónov, kde si so sebou smiete vziať aj Vašich domácich miláčikov. Vyššie požiadavky na ubytovanie zase splnia luxusné apartmánové domyhotely v okolí.

Dovolenka v Jasenskej doline je jednoznačnou voľbou pre všetkých turistov, lyžiarov a pre všetkých kultúry či histórie chtivých. Vychutnajte si strašidelnú stanovačku na hradnom nádvorí, kochajte sa každé ráno rozprávkovým výhľadom a zaspomínajte si na časy dávno minulé v martinských múzeách a galériách.

Názory a odporúčania

Zuzana Beťáková (ubytovateľ) 19.11.2018
Množstvo cyklistických trás v okolí
Beata (rodina s malými deťmi - návštevník) 27.8.2018
Pekná príroda, možnosti výletov do blízkeho okolia
Michal Romanovsky (rodina s malými deťmi - návštevník) 11.8.2018
Kto chce hory - ma ich
Stan Sykora (rodina so staršími deťmi - návštevník) 10.8.2018
Krasne hory a mily ludia ;) Krasne Slovensko
Sylvia (rodina so staršími deťmi - návštevník) 29.12.2017
ticho
Andrej (skupina - návštevník) 7.8.2017
Pekna priroda, sukromie, ticho, relax
Milan Murko (rodina s malými deťmi - návštevník) 7.6.2017
Určite pekný!!!
Zobraziť viac...