Ubytovanie v okrese Turčianske Teplice

(22 objektov)

Dom v záhrade

Turčianske Teplice, v obci / v meste, pri kúpalisku (TR 1,3 ...
S krbom, vyhrievaným bazénom a vírivkou

Útulná chalupa za potokom

Sklené, na okraji obce / mesta (TR 9,3 km vzdušne)
Pekné tiché prostredie

Urbársky dom Vieska

Turčianske Teplice, v obci / v meste, pri kúpalisku (TR 0,1 ...
V Turč. Tepliciach - 250 m od kúpaliska!

Ubytovanie Markado

Turčianske Teplice, v obci / v meste, pri aquaparku (TR 1,7 km vzdušne)
Deti do 3 rokov zadarmo!
1 - 22 / 22

Okres Turčianske Teplice

 
Oblasť s blahodárnymi minerálnymi a termálnymi prameňmi - okres Turčianske Teplice
 
Okres Turčianske Teplice je už stovky rokov vyhľadávanou kúpeľnou destináciou. Okrem termálnych vôd, ktoré liečia telo, tu nájdete prírodu, v ktorej pookreje duša. Nechajte sa zlákať všetkými jeho krásami a históriou.
 
Azda nikomu netreba predstavovať jedny z najznámejších kúpeľov Turčianske Teplice na Slovensku, sídliace v okresnom meste. Mesto Turčianske Teplice patrí medzi najstaršie kúpeľné mestá na Slovensku. Jeho história siaha až do 13. storočia. Dnes si užijete liečivé účinky termálnej vody, s teplotou až do 46 stupňov, nielen v rámci kúpeľných pobytov, ale aj počas relaxačnej dovolenky v týchto známych kúpeľoch. Nájdete tu pestrú ponuku ubytovania najmä v privátochapartmánoch a penziónoch, z ktorej si vyberie skutočne každý.
 
 
Atrakcie a ubytovanie v okrese Turčianske Teplice
 
Architektonickou dominantou je kopulovitá neoklasicistická stavba nazývaná Modrý kúpeľ. Lokálna bohato mineralizovaná termálna voda pôsobí pozitívne na ľudský organizmus nielen počas kúpeľov, ale aj vďaka pitným kúram z voľne dostupných prameňov. Počas relaxačného pobytu oceníte pokojnú prechádzku jedným z najväčších a najstarších kúpeľných parkov na Slovensku, v ktorom nájdete množstvo vzácnych drevín i Labutie jazero.
 
Kto si nedokáže predstaviť dovolenku bez šantenia vo vode, neobíde Spa & Aquapark s celoročnou prevádzkou, ležiaci na okraji kúpeľného parku. V bazénoch s liečivou termálnou vodou si nielen oddýchnete, ale sa aj vybláznite na vodných atrakciách, šmykľavkách a toboganoch. 
 
Počas letnej sezóny sa môžete schladiť aj vo vodách termálneho kúpaliska v kúpeľoch Turčianske Teplice. Nájdete tu detský aj plavecký bazén. Dovolenku Vám spríjemní možnosť netradičného večerného kúpania. 
 
Počas prechádzky mestom zasa objavíte niekoľko historicky významných budov. Vydajte sa na potulky a spoznajte Kaplnku Jána Nepomuckého, bývalý Kráľovský učiteľský ústav, Galériu Mikuláša Galandu, či rokokový Tarnóczyovský kaštieľ. V mestskej časti Diviaky zasa narazíte na renesančný Platthyovský kaštieľ, ktorý je dnes sídlom Slovenskej národnej knižnice.
 
Pri prehliadke kaštieľov nevynechajte Révayovský kaštieľMošovciach, ktoré patria medzi najväčšie turčianske obce s množstvom zachovalých pamiatok. Aby ste mali na ich spoznávanie dostatok času, ubytujte sa v niektorej z útulných chát a chalúp priamo v Mošovciach. Okrem samotného klasicistického kaštieľa si Vašu pozornosť zaslúži Evanjelický kostol či neogotický Kostol Najsvätejšej Trojice.
 
Pozrite si aj múzeum miestneho rodáka, významného slovenského básnika Jána Kollára. Rekonštrukcia pôvodnej drevenice sa nachádza na mieste jeho rodného domu. Na pozemku sa dodnes zachovala originálna sýpka. V kaplnke, ktorá slúžila ako krypta rodiny Révaiovcov, dnes sídli Múzeum remesiel prezentujúce lokálne využívané nástroje.
 
V obci sa dosýta poprechádzate aj v komplexe historických alejí, ktoré nadväzujú na lesoparky Veľkej Fatry alebo si zaplávate v bazénoch kúpaliska Drienok.
 
Aké ďalšie možnosti ponúka okres Turčianske Teplice?
 
Obľúbeným cieľom nenáročnej turistiky je Lesopark Bôr, nachádzajúci sa na okraji Národného parku Veľká Fatra. Náučný chodník, ktorý tadiaľto vedie, má 11 zastávok. Pokračovať môžete aj ďalej po zelenej turistickej značke až na salaš pri Čremošnom, kde sa posilníte žinčicou či syrom. Zaujímavým je tiež výlet k vodnej nádrži Turček alebo do obce Budiš, známej najmä vďaka blahodárnym minerálnym prameňom.
 
Príroda Veľkej Fatry je ideálnym miestom na aktívnu dovolenku. Či už preferujete pešie túry rôznej náročnosti, jazdu na bicykli alebo lyžovačku, určite si tu prídete na svoje. Dovolenka v Turčianskych Tepliciach a okolí nemusí byť len o sladkom ničnerobení v termálnej vode.