Loading

Ubytovanie Lyžiarske stredisko Jasenská dolina

(271 objektov v okolí 25 km)
Lyžiarske stredisko Jasenská dolina

Lyžiarske stredisko Jasenská dolina

Belá-Dulice

Ste začínajúci lyžiar a hľadáte lyžiarske stredisko, kde sa môžete pomaly bez obáv a krok po krôčiku zlepšovať? Alebo hľadáte vhodné miesto pre zimnú dovolenku s malými deťmi? Potom potrebujete lyžiarske stredisko s miernymi dobre udržiavanými svahmi, kompletnou ponukou služieb a dobrou dopravnou dostupnosťou. A presne také máme!

Je ním Jasenská dolina. Leží na úpätí Veľkej Fatry len pár kilometrov od Martina. Vzhľadom na prítomnosť diaľnice doprava nie je problém. Stačí sa vydať do dedinky Belá – Dulice a ste na mieste.

Jasenská dolina pozostáva z dvoch lyžiarskych stredísk. Najskôr narazíte na stredisko Kašová, ktoré je hneď v úvode doliny. Nájdete tu veľkokapacitné parkovisko kde necháte svojho tátoša a môžete sa vybrať v ústrety zimným radovánkam. Stredisko sa nachádza približne 2,5 km od dedinky Belá – Dulice, no vedie tu udržiavaná cesta.

Čo Kašová ponúka? Bufety, lyžiarske školy, požičovňa, až 7 km bežeckých trás, kvalitný servis. Skrátka všetko, čo budete počas lyžovačky potrebovať. A poďme k tomu najhlavnejšiemu, k zjazdovkám. Tie sú v prevažnej väčšine modré, teda tie najmenej náročné. Sú tu len dva úseky, kde sa sklon viac zvažuje. Ide o ideálny terén pre rodiny s deťmi a neskúsených lyžiarov. O prepravu sa stará 6 vlekov1 štvorsedačková lanovka, na dlhé rady tak môžete zabudnúť. Práve lanovka prispela k zvýšeniu kvality lyžovačky a s dĺžkou takmer 650 metrov je najdlhším dopravným zariadením strediska. Najdlhšia zjazdovka v tejto časti má rovných 800 metrov. Celé stredisko je umelo zasnežované a dokonca celé osvetlené. Na lyžiach budete tráviť nielen dni, ale aj večery.

Ak ste náročnejší lyžiar a svahy Kašovej nie sú dosť strmé, pokračujte Jasenskou dolinou ešte približne jeden kilometer. Tu sa nachádza stredisko Lehota. Vopred si však overte, či je v prevádzke. Nachádza sa tu totiž jediný 700 metrov dlhý vlek a stredisko nie je umelo zasnežované. Musíte sa tak spoľahnúť len na prírodný sneh. V prípade priaznivých podmienok na Vás čakajú stredne náročné zjazdovky a najdlhšia z nich má až 1100 metrov. To ocenia aj skúsenejší lyžiari.

Medzi oboma strediskami, LehotouKašovou vedú krásne trate pre bežeckých lyžiarov. Navyše okolitá príroda Veľkej Fatry priam nabáda k jej objavovaniu. Borišov či Ploská sú obľúbenými turistickými atrakciami počas celého roka. V zime to môžete skúsiť napríklad so skialpinistickými lyžami alebo snežnicami. V Jasenskej doline objavíte čaro zimnej turistiky.

Priamo v Jasenskej doline sa nachádzajú jednoduché chatypenzióny ako stvorené pre lyžiarov. Budete to mať blízko na svah, večer si posedíte pri teplom grogu a získate mnoho nových priateľov. Niekomu bude vyhovovať ubytovanie priamo v dedinke, v tom prípade sú ďalšie ubytovacie kapacity v obci Belá – Dulice. Bez ohľadu na to, či sa Jasenskú dolinu rozhodnete navštíviť len na deň alebo na viac, jej svahy si užijete kráľovsky.

... zobraziť viac

Chata Silvia

0,1 km od Lyžiarske stredisko Jasenská dolina, Belá-Dulice, v...
Sauna, biliard aj stolný futbal!

Chata Hradište Jasenská dolina

0,1 km od Lyžiarske stredisko Jasenská dolina, Belá-Dulice, v...
Ubytovanie priamo pri zjazdovke

Chata Arnošt v Jasenskej doline

0,2 km od Lyžiarske stredisko Jasenská dolina, Belá-Dulice, v...
Útulná chata pri lyžiarskom vleku!

Chata Alibaba v Jasenskej doline

0,2 km od Lyžiarske stredisko Jasenská dolina, Belá-Dulice, v...
Len 150 m od lyziarskeho svahu!

Chata u Hnilicu

0,3 km od Lyžiarske stredisko Jasenská dolina, Belá-Dulice, v...
Výhľad na panorámu Jasenskej doliny

Frenkova chata Jasenská dolina

0,4 km od Lyžiarske stredisko Jasenská dolina, Belá-Dulice, v...
Chata 400 m od lanovky.

Chalupa pod Lyscom

1,1 km od Lyžiarske stredisko Jasenská dolina, Turčianske Jas...
Romantická apartmánová chalúpka v lese

Penzión Brest

1,2 km od Lyžiarske stredisko Jasenská dolina, Belá-Dulice, v...
Len 20 metrov od lyžiarskeho vleku

Rekreačný domček Zigo

2,2 km od Lyžiarske stredisko Jasenská dolina, Belá-Dulice, n...
Ubytovanie v krásnom prostredí pod horou

Ubytovanie u Havrana

2,4 km od Lyžiarske stredisko Jasenská dolina, Turčianske Jas...
Štýlová drevenička + apartmán!