Loading

Penzióny v Martine

(4 objekty + 9 objektov v okolí 25 km)

Penzión Čierna Pani

Martin, v obci / v meste, v centre mesta
Krásne izby, penzión priamo v centre

Penzión Burra

Martin, v obci / v meste
Prijemné ubytovanie vo Vrútkach

Penzión Lesník

Martin, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Chata pod lesom pri potoku

Penzión Turčiansky dvor

Martin, v obci / v meste
NOVÉ útulné ubytovanie vo vintage štýle

Penzión Linda

Vrútky (Martin 5,2 km vzdušne), v obci / v meste
Krátkodobé i dlhodobé ubytovanie

Penzión Brest

Belá-Dulice (Martin 9,7 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, p...
Len 20 metrov od lyžiarskeho vleku

Penzion Larix Blatnica

Blatnica (Martin 13,9 km vzdušne), v obci / v meste, pri vode
Nový privát, komfortné ubytovanie!

Penzión U Adama

Dolná Tižina (Martin 16,5 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri lese / na okraj...
Špičkové ubytovanie za ľudové ceny

Wellness Penzión Rosnička

Kraľovany (Martin 17,7 km vzdušne), v obci / v meste, na horách
Wellness, bazén, fitness, biliard

Penzión Villa

Konská (okres Žilina) (Martin 18,6 km vzdušne), v obci / v meste
Saunový a vodný svet
1 - 13 / 13

Penzióny Martin

Penzióny Martin 1

Len veľmi málo miest sa nachádza v tak prírodne bohatom prostredí ako je Martin. Leží vo vysoko položenej kotline, v zajatí Veľkej Malej Fatry. No nielen príroda, ale aj bohatá história mesta sú hlavnými lákadlami, kvôli ktorým by ste mali Martinu venovať svoju pozornosť.

Mnohí turisti obľubujú ubytovanie v penziónoch. Ide o mimoriadne obľúbenú formu ubytovania, ponúkajúcu ideálny kompromis medzi kvalitou a priaznivou cenou. A verte nám, v Martine Vás čaká široká ponuka penziónov, pričom nudiť sa tu určite nebudete.

Mesto Martin a jeho zaujímavé miesta

Prvá písomná zmienka o Martine pochádza už z roku 1284. Svoj zlatý vek však mesto zažilo o niekoľko storočí neskôr. Na tomto mieste začalo Slovenské národné obrodenie a od roku 1863 tu sídli Matica slovenská, o ktorej vedia už aj malé deti vďaka základnej škole. V roku 1918 sa zas v Martine podpísala Martinská deklarácia, vďaka ktorej vznikla niekdajšia Československá republika. Skrátka toto mesto bolo a dodnes je skutočným kultúrnym centrom Slovenska.

Penzióny Martin 2

Samotné mesto je zaujímavé hlavne z historického hľadiska. Turisti, ktorí majú radi dejiny určite ocenia aj množstvo penziónov priamo v centre. Niektoré z nich sú v starých meštiackych domoch, ktoré kedysi patrili tým najvplyvnejším obyvateľom mesta. Majú jedinečnú atmosféru a skvelú polohu hneď v centre. V prípade voľby niektorého z týchto penziónov určite navštívte rodné domy Andreja Kmeťa, S. H. Vajanského, J. G. Tajovského či J. C. Hronského. Všetko sú to významné postavy z našej nedávnej minulosti. V každom z pamätných domov nájdete aj menšiu expozíciu venovanú našim významným národovcom.

Okrem toho je v Martine mnoho ďalších historických budov, azda tou najzaujímavejšou a najatraktívnejšou je už zmieňovaná budova Matice slovenskej. Martin je aj mestom múzeíSlovenské národné múzeum, Múzeum Martina Benku či Múzeum slovenskej dediny sú len niektoré z tých, ktoré tu môžete navštíviť aj Vy.

Penzióny v Martine a okolí

Pokiaľ milujete hory, oceníte niektorý z penziónov na okraji Martina, bližšie k horám. V každom z nich Vám radi poradia, ktorú túru si vybrať a akým spojom ísť. Penzión sa totiž stane počas Vašej dovolenky Vašim druhým domovom a po návrate Vás bude čakať milý personál a mäkučká posteľ. Obľúbenými cieľmi turistov sú Veľký Fatranský Kriváň, Gaderská dolina či vrchol Tlstej. Na svoje si prídu aj cykloturisti, ktorí ocenia kilometre ciest a chodníkov v krásnych hlbokých lesoch.

Penzióny Martin 3

V zime nájdete v Martine mnohé penzióny, ktoré sa tešia na lyžiarov. Za dobré ceny dostanete miesto, kde po lyžovačke načerpáte nových síl. Niektoré z tých lepších penziónov majú aj menšie wellness centrá, ktoré sú ako stvorené pre Váš relax. Množstvo penziónov je aj v okolí známych Martinských holí, ktoré sú vyhľadávaným a kvalitným lyžiarskym strediskom.

Ako vidíte, penzióny v Martine sú na Vašu návštevu pripravené v každom ročnom období. Pokiaľ ste v penzióne ešte nedovolenkovali, skúste to napraviť. Všetky ponúkajú lepšie služby ako klasické apartmány a rodinnejšiu atmosféru ako menej osobné hotely. Objavte ich čaro aj Vy.

Názory a odporúčania

Monika Konkoľová (rodina so staršími deťmi - návštevník) 2.4.2019
Neboli sme v obci. Nemožem hodnotiť.