Loading

Ubytovanie Spa & Aquapark Turčianske Teplice

(161 objektov v okolí 25 km)
Spa & Aquapark Turčianske Teplice

Spa & Aquapark Turčianske Teplice

Turčianske Teplice

V srdci Turčianskej kotliny, medzi MalouVeľkou Fatrou, leží mestečko Turčianske Teplice. Všetkým je známe najmä ako kúpeľné mesto s dlhoročnou tradíciou, nachádzajú sa tu najstaršie kúpele a práve tam, v blízkosti kúpeľného parku, priamo na termálnych prameňoch, vyrástol Spa & Aquapark Turčianske Teplice. Ide o celoročne otvorený aquapark, ktorý pozostáva z dvoch častí – z časti, ktorú tvorí samotný vodný svet aquaparku a z relaxačnej, wellness časti.

Počas letnej prevádzky areál aquaparku ponúka možnosť osviežiť sa vo viacerých bazénoch či vyblázniť sa na toboganoch. Vnútorné priestory ponúkajú jeden samostatný vnútorný, jeden vnútorný nástupný bazén a samozrejmosťou je aj vírivka so svetelnými efektmi. Vo vonkajšej časti sú pripravené – detský bazén so šmykľavkami, plavecký bazén s masážnymi tryskami a vodnými chrličmi a zábavný bazén s atrakciami. V atrakčnom bazéne si vychutnáte vodné masážne lehátka, vodné trysky a chrliče, šmykľavku a divokú rieku s hojdacím zálivom.

Vyskúšať si môžete aj dva tobogany. Špecialitou tohto aquaparku je tzv.movie tobogan s videoprojekciou, zvukovými a svetelnými efektami. Určené sú samozrejme pre všetkých, ale jeden z nich, Kamikadze, vzbudzuje rešpekt aj pre tých odvážnejších.

Vo wellness areáli sa nachádzajú dva relaxačné bazény. Červený bazén alebo kúpeľ, čo je vlastne kľudový bazén s termálnou vodou, ktorý sa nachádza priamo na prameni – tzv. piscina. Vďaka vysokej mineralizácií vody je vhodný najmä na rehabilitáciu, ale aj na prevenciu či liečbu viacerých ochorení. Na mieste, kde stál historický kúpeľ je dnes umiestnený Ľudový kúpeľ. Ide o rehabilitačný bazén určený tak na plávanie ako aj na cvičenie či kúpanie. Taktiež obsahuje vysoké množstvo minerálov, čím okrem iného prispieva k udržaniu či zlepšeniu celkovej kondície. Vo wellness nájdete aj bylinkový parný kúpeľ, na výber je z viacerých druhovmasáží alebo rasul – čo je vlastne 5 procedúr v jednom – tvorí ho suchá sauna, bahenný zábal, peeling, parná sauna a inhalácie.

A komu za zachutí trochu kultúry, v Turčianskych Tepliciach si príde na svoje aj v tomto. Je tu mnoho historických pamiatok, napr. budova Modrého kúpeľa, ktoré je akousi dominantou mesta. Postavili ju už v 17.storočí a dnes slúži na prevádzkovanie liečebných pobytov pre deti. Za návštevu stojí aj kaplnka Jana Nepomuckého, ktoré je taktiež v centre mesta alebo v mestských častiach umiestnený barokový kaštieľ a nádherný gotický kostol sv. Michala. Kultúrnou pamiatkou je aj kúpeľný park, ktorý ponúkne relax a oddych v tieni rôznych cudzokrajných drevín.

Čo sa týka ubytovania v Turčianskych Tepliciach, ako sa na správne kúpeľné mesto patrí, ubytovať sa môžete najmä v kúpeľných domoch, teda v hoteloch spojených s kúpeľnými službami. Na výber je ale aj ubytovanie v penziónoch či hoteloch, z ktorých mnohé sídlia v historických budovách.

Ak si teda vyberáte dovolenku, na ktorej si chcete v prvom rade oddýchnuť, zrelaxovať, vykúpať sa v liečivých termálnych kúpeľoch a v neposlednom rade sa aj zabaviť a odreagovať na toboganoch, Turčianske Teplice sú tou správnou voľbou. Známe kúpeľné mesto je už na turistov zvyknuté a hlavne pripravené, a preto v ňom nechýbajú žiadne služby, ktoré potrebujete na dovolenke.

... zobraziť viac

Vila Familia

0,0 km od Spa & Aquapark Turčianske Teplice, Turčianske Tepli...
Vila s bazénom v záhrade

Penzión Soľná Jaskyňa

0,3 km od Spa & Aquapark Turčianske Teplice, Turčianske Tepli...
Spa & Aquapark 200 m od penziónu

Ubytovanie Naďka

0,3 km od Spa & Aquapark Turčianske Teplice, Turčianske Tepli...
Len 5 minút od Spa & Aquaparku!

Apartmány u Galandu

0,3 km od Spa & Aquapark Turčianske Teplice, Turčianske Tepli...
Prijemne ubytovanie blíko Aquaparku a ku

Urbársky dom Vieska

0,5 km od Spa & Aquapark Turčianske Teplice, Turčianske Tepli...
V Turč. Tepliciach - 250 m od kúpaliska!

Dom v záhrade

0,9 km od Spa & Aquapark Turčianske Teplice, Turčianske Tepli...
S krbom, vyhrievaným bazénom a vírivkou

Apartmány Teplice

1,0 km od Spa & Aquapark Turčianske Teplice, Turčianske Tepli...
Apartmány v blízkosti Aquaparku

Privát Furmanský dvor

1,0 km od Spa & Aquapark Turčianske Teplice, Turčianske Tepli...
30%-tné zľavy na atrakcie v okolí

Ubytovanie Markado

2,1 km od Spa & Aquapark Turčianske Teplice, Turčianske Tepli...
Deti do 3 rokov zadarmo!

Chata Čremošné

3,8 km od Spa & Aquapark Turčianske Teplice, Čremošné, v obci...
Chata blízko lesa, vlekov a aquaparku.