Loading

Ubytovanie Lyžiarske stredisko Martinské hole

(211 objektov v okolí 25 km)
Lyžiarske stredisko Martinské hole

Lyžiarske stredisko Martinské hole

Martin

Milujete lyžovačku na svahoch, z ktorých vidíte na desiatky kilometrov ďaleko? Nemáte radi úzke zjazdovky takmer v lese a chcete sa pri lyžovačke cítiť skutočne príjemne? To všetko prinášajú Martinské hole, lyžiarske stredisko s dlhou tradíciou znovuobjavené mnohými milovníkmi vody v pevnom skupenstve.

Martinské hole sa týčia priamo nad mestom Martin, z ktorého je k nim najideálnejší prístup. Sú v centrálnej časti Lúčanskej Malej Fatry, jedného z najznámejších a určite aj najkrajších pohorí Slovenska. Široko ďaleko sú preslávené výbornými snehovými podmienkami. Kým sa iné strediská modlia za dostatok snehu, na Martinských holiach by ho mohli rozdávať. Niet divu, veď ich spodná hranica je vo výške až 1150 metrov nad morom a horná o približne 300 metrov vyššie. Určite na vrchole Martinských holí zažijete neuveriteľné prírodné divadlo menom inverzia.

Kedysi opomínané lyžiarske stredisko zažíva svoje druhé znovuzrodenie. Svoj podiel na tom má aj stúpajúci záujem o freeride, jazdu vo voľnom prírodnom teréne. Pre množstvo snehu a otvorené priestranstvo sú Martinské hole jedny z najvyhľadávanejších stredísk vôbec.

Na ostatných lyžiarov čaká pomerne veľké lyžiarske stredisko, na naše pomery je 8 km zjazdoviek slušný údaj. Nájdete tu modernú sedačkovú lanovku a ďalších 5 vlekov. Náročnosť zjazdoviek je navrhnutá veľmi rozumne, najľahšie modré a stredne náročné červené trate sú v približnej rovnováhe. Na najdlhšej zjazdovke si užijete približne 2 kilometrov dlhý zjazd, ktorý poteší aj náročnejších lyžiarov. Samozrejmosťou je umelé zasnežovanie, aj keď ešte len pár rokov dozadu si „Martinky“ museli vystačiť len s prírodným snehom.

K dispozícii sú Vám tu aj snowboardový park, bufetybary, kde sa môžete zahriať pri dobrom grogu. Opakovane Vám dávame do pozornosti prekrásnu prírodu. Dvojmetrové záveje a stromy obťažkané haldami snehu ako zo starých českých filmov dnes uvidíte len málokde. Na Martinských holiach ide o bežný jav.

Dopravná dostupnosť, krásna príroda a výborné lyžiarske podmienky sú hlavnými prednosťami strediska. Určite tu budete chcieť stráviť viac dní a objavovať nielen oficiálne zjazdovky, ale aj krásne skryté terény. Vyhraďte si preto niekoľko dní, ktoré môžete stráviť v jednej z mnohých chát priamo pri zjazdovkách. Horský hotel, penzión, turistická ubytovňa či privát, je jedno čo si vyberiete, ak budete mať dobrú spoločnosť, zaručene sa nudiť nebudete. Martinské hole to jednoducho nedovolia.

... zobraziť viac

Chata pod Hoľami

0,1 km od Lyžiarske stredisko Martinské hole, Martin - Stráne...
Útulná chata v malebnom prostredí

Chata ToMi

0,6 km od Lyžiarske stredisko Martinské hole, Martin, mimo ob...
Pekná chata na tichom mieste-vyskúšate?

Chata Ferrata

0,6 km od Lyžiarske stredisko Martinské hole, Martin, na samo...
Moderná chata v horskom prostredí!

Drevenica Dona

2,6 km od Lyžiarske stredisko Martinské hole, Martin, v rekre...
Drevenica - lyžiarske stredisko Martinky

Chata Ludmila

2,9 km od Lyžiarske stredisko Martinské hole, Martin, v rekre...
Moderná chata 50 m od vleku „Dvojka“!

Chata WINTER SPA Martinské hole

2,9 km od Lyžiarske stredisko Martinské hole, Martin, v rekre...
Luxusná chata v lyžiarskom stredisku

Chata Summer Spa Martinské hole

2,9 km od Lyžiarske stredisko Martinské hole, Martin, v rekre...
Luxusné ubytovanie v lese, so saunou

Chata Nezábudka

3,1 km od Lyžiarske stredisko Martinské hole, Martin, mimo ob...
Útulná chatka v tichom lesnom prostredí

Apartmán Martin

3,2 km od Lyžiarske stredisko Martinské hole, Martin, v obci...
Apartmán Martin

Zrubový Dom pod hoľami

3,3 km od Lyžiarske stredisko Martinské hole, Martin, v rekre...
Vôňa dreva, romantika a oddych