Loading

Kam na výlet v Strážovských vrchoch

(89 atrakcií)

Fačkovské sedlo

Kľačno

Mnohých lyžiarov baví neustále objavovanie nových lyžiarskych stredísk, nových svahov a výziev. Veľké a preslávené strediská už nie sú tým, čo ich dokáže osloviť. Ak ste podobnej nátury, vyberte sa niekam inam, ako len do Vysokých či Nízkych Tatier. Skúste to vo Fačkovskom sedle.

Lyžiarske stredisko sa nachádza na hranici pohorí Malá FatraStrážovské vrchy. Nájdete ho pri dedinke Kľačno. Doprava nie je problém, zo Žiliny sa tu dostanete cez Rajec, dá sa tu dostať aj v smere od Martina či z Prievidze.

Stredisko síce nepatrí medzi tie najväčšie, no dokáže vyhovieť každému lyžiarovi. Ponúka 4 vleky, 3 z nich sú pre menej náročných lyžiarov. Tie obsluhujú modro značené trate, teda tie najjednoduchšie. Sú vhodné pre deti alebo pre začiatočníkov. Najdlhší vlek má na starosti zjazdovky pre skúsenejších lyžiarov. Najdlhšia zjazdovka má približne kilometrovú dĺžku a všetky zjazdovky spoločne merajú 6 km. Najpopulárnejšia je zjazdovka s jednoduchým názvom „Zjazdovka“. Je strednej náročnosti a príde si tu na svoje drvivá väčšina lyžiarov.

Fačkovské sedlo ponúka aj niečo pre fajnšmekrov, skutočne dobrých lyžiarov. Takmer 40% zjazdoviek v stredisku je čiernych, teda tých najnáročnejších. Táto časť je však bez umelého zasnežovania a tak závisí od snehovej nádielky. Keď je ale snehu dostatok, užijete si jazdu panenským prašanom ako z filmu.

Fačkovské sedlo disponuje umelým osvetlením a tak sa na lyže môžete vydať aj po zotmení. Samozrejmosťou sú bufety či lyžiarskasnowboardová škola. Celé stredisko budete mať ako na dlani z najvyššieho vrchu Homôľka s nadmorskou výškou 1063 metrov nad morom. 

Ak by Vás náhodou lyže už omrzeli, Fačkovské sedlo ponúka množstvo ďalších aktivít. Napríklad snežné skútre, trate na bežecké lyžovanie, sánkovanie prípadne skialpinistické túry. Športovo založení ľudia si určite prídu na svoje a zabudnú na nudu.

Turisti určite ocenia polohu pri turistickej trase Cesta hrdinov SNP. Slovenskému národnému povstaniu je rovnako venovaný aj blízky pamätník. V prípade viacdňovej lyžovačky budete potrebovať nejaké pekné ubytovanie. Atmosféru hôr naplno nasajete v miestnych horských chatách či na salaši. Pokiaľ hľadáte komfort, blízko od strediska je príjemný hotel alebo mnohé priváty v priľahlých dedinkách, napríklad v Kľačne.

Fačkovské sedlo síce nepatrí medzi najmodernejšie a najznámejšie strediská, jeho návštevou však nič nepokazíte a garantujeme Vám, že budete príjemne prekvapený.

zobraziť viac
1 - 80 / 89