Loading

Ubytovanie v Litmanovej

(2 objekty + 38 objektov v okolí 25 km)

Ubytovanie Naďa v Litmanovej

Litmanová, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa (SL 8,0 km vzdušne)
Rodinné ubytovanie od 8 €

Chata Čučoriedka Litmanová

Litmanová, v rekreačnej oblasti, pri vleku (SL 9,6 km vzdušne)
Nádherná chata v krásnom prostredí!

Chata u Tomka

Jarabina (Litmanová 4,1 km vzdušne), na okraji obce / mesta ...
Príjemné ubytovanie v pokojnom prostredí

Privát Panoráma

Vyšné Ružbachy (Litmanová 7,6 km vzdušne), na okraji obce / ...
Priamo oproti zjazdovkám, biliard, WiFi
1 - 40 / 40

Litmanová

Krajný sever Slovenska sa vyznačuje prekrásnou a neporušenou prírodou. Napriek tomu, že sa tu mnohí cítia ako na kraji sveta ide o niečo jedinečné. A možno práve vďaka tomuto pocitu tu budete chcieť zavítať práve Vy. Zabudnete na starosti, každodenný zhon a povinnosti. Jedným z týchto miest z ktorých sála pokoj je aj Litmanová.

Obec Litmanová nájdete na samom severe Slovenska, niekoľko kilometrov od Starej Ľubovne. Leží na hranici Pieninského národného parku, pričom do susedného Poľska to je len niekoľko sto metrov.

O obci Litmanová ste už možno niekedy počuli. Ide o významné pútnické miesto, kde sa každoročne stretávajú davy veriacich. Na blízkom vrchu Zvir sa údajne zjavila Panna Mária a miesto sa teší veľkej úcte hlavne u grekokatolíkov.

Priamo v dedinke nájdete kostol sv. Michala archanjela, ktorý slúži na grekokatolícke obrady. Ani zďaleka však nejde o jedinú zaujímavosť, pre ktorú sa Vám oplatí merať do Litmanovej cestu.

Mimoriadne atraktívnym je blízke mesto Stará Ľubovňa. Aj keď nepatrí medzi najväčšie, má čo ponúknuť. Dominantou mesta je Ľubovniansky hrad z 13. storočia, ktorý slúžil ako strážny hrad. Dnes je vyhľadávanou turistickou atrakciou. Rovno pod hradnými múrmi sa nachádza ďalšia pýcha mesta, Múzeum Zamagurskej dediny. Ide o atraktívny skanzen, ukazujúci život obyvateľov Starej Ľubovne v minulosti. V blízkosti nájdete aj stredoveký vojenský tábor, zobrazujúci život vojakov pred dlhými stáročiami.

Obľúbenou atrakciou je aj prehliadka Nestville parku v blízkej obci Hniezdne. Nájdete tu ukážku ľudových remesiel, ako aj tradičnú výrobu alkoholu. Ďalšou zaujímavosťou, ktorá nie je veľmi ďaleko Litmanovej je rieka Dunajec, na ktorej sa môžete plaviť v tradičnej plti s výhľadom na Pieniny.

V lete budete potrebovať osvieženie pri vode. Kúpalisko nájdete v Starej Ľubovni no je tu ešte jedna, lepšia alternatíva. Sú ňou kúpele Vyšné Ružbachy. V krásnych historický priestoroch si doprajete špičkové a najmodernejšie liečebné procedúry, ktoré Vás postavia na nohy. Pokiaľ tu zavítate v zime, rovnako odporúčame spomínané Vyšné Ružbachy. Čakajú Vás tu až 4 km zjazdoviek pre všetkých lyžiarov. Prípadne ani nemusíte nikam chodiť, samotná Litmanová má svoje lyžiarske stredisko s viac ako 2 km zjazdoviek.

Dedinka Litmanová ponúka predovšetkým ubytovanie v chatách, na privátoch či penziónoch. Budete bývať na mieste s tajomnou atmosférou, v rozprávkovej krajine a takmer nekonečnými možnosťami relaxu. Nič viac si priať ani nemôžete.