Loading

Ubytovanie v Novej Ľubovni

(1 objekt + 21 objektov v okolí 25 km)

Chata Sokol

Nová Ľubovňa, v rekreačnej oblasti, v lese
Nádherná chata s vírivkou a saunou!

Chata Miľava

Nižné Ružbachy (Nová Ľubovňa 5,8 km vzdušne), v rekreačnej o...
Ideálne pre veľké partie

Chata U Moniky

Vyšné Ružbachy (Nová Ľubovňa 8,9 km vzdušne), na okraji obce...
Chata vhodná pre rodiny s deťmi!

Drevenica Šambron

Šambron (Nová Ľubovňa 9,2 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Rozprávková drevenica

Chata Dorotka

Vyšné Ružbachy (Nová Ľubovňa 9,4 km vzdušne), v obci / v meste
Štýlová chata za výbornú cenu!

Chata Plesnivec

Vyšné Ružbachy (Nová Ľubovňa 9,4 km vzdušne), v rekreačnej o...
Útulná chatka s krbom, najmä pre rodinky

Chata Stela

Vyšné Ružbachy (Nová Ľubovňa 9,5 km vzdušne), v rekreačnej o...
Príjemne strávený čas v útulnej chate!

Chalet Zet & Wellness

Vyšné Ružbachy (Nová Ľubovňa 9,5 km vzdušne), v obci / v meste
Jedinečné ubytovanie s privátnym wellnes

Chata Jánošík

Vyšné Ružbachy (Nová Ľubovňa 9,7 km vzdušne), v rekreačnej o...
Rodinná chata so saunou

Apartmán Dorotka PINE WOOD

Vyšné Ružbachy (Nová Ľubovňa 9,8 km vzdušne), v rekreačnej o...
Termálne pramene, lyžiarske stredisko.
1 - 22 / 22

Nová Ľubovňa

Nová Ľubovňa 1

Zavrite oči a predstavte si miesto na sútoku dvoch riek ohraničené majestátnymi vrchmi. Nadýchnite sa čerstvého vzduchu s vôňou okolitých lesov... Teraz oči otvorte a pozrite sa s nami bližšie na turistické zaujímavosti obce Nová Ľubovňa.

Nová Ľubovňa leží v Prešovskom kraji na severnom okraji Levočských vrchov. Je výborným miestom pre všetkých milovníkov nenáročnej turistiky, cykloturistiky, lyžovania aj kúpeľníctva. Blízkosť okresného mesta Stará Ľubovňa (len 3,5 km) zaručuje bezproblémovú dopravnú dostupnosť.

Obec sa môže pochváliť dobrou občianskou vybavenosťou – okrem ubytovacích zariadení, reštaurácií, bistra, predajní potravín i rozličného tovaru tu nájdete pekáreň, poštu, lekáreň aj zdravotnícke zariadenie.

Dominantou obce je pôvodne ranogotický rímskokatolícky Kostol sv. Jána Evanjelistu z obdobia okolo roku 1300. V kostole uvidíte 3 oltáre, z ktorých najstarší, barokový, pochádza z polovice 17. storočia. V múre okolo kostola sú umiestnené zastavenia krížovej cesty, ktoré tu boli osadené na znak vďaky za ukončenie 1. svetovej vojny a vznik prvej samostatnej Československej republiky. Ďalšou sakrálnou stavbou je malý kostolík z konca 19. storočia na starom cintoríne. Počas prechádzky obcou môžete navštíviť 3 kaplnky - sv. Jána Nepomuckého, sv. Kríža a tretiu, najstaršiu zasvätenú Sedembolestnej Panne Márii.

Nová Ľubovňa 2Najvyšším bodom Novej Ľubovne je vrch Borsučiny s nadmorskou výškou 958 m n. m. Toto miesto ponúka krásny výhľad na okolité doliny a vrchy. Vďaka nenáročnému terénu je možné výlet z centra obce za týmto výhľadom zvládnuť za 2 - 3 hodiny. Prechádzku Vám môže spríjemniť aj ochutnávka lesných plodov. Priamo pod vrcholom Borsučiny sa nachádza krátka pseudokrasová jaskyňa. Nemá síce štandardnú krasovú výzdobu, je však pravdepodobné, že počas druhej svetovej vojny bola útočiskom partizánov.

Žltá turistická značka Vás z obce dovedie do rekreačno-kúpeľnej osady Ľubovnianske kúpele. Kúpele na liečbu chorôb zažívacieho traktu vznikli v polovici 19. storočia. Počas 2. svetovej vojny však boli zničené a dnes ich územie slúži na rekreačné účely. Minerálne pramene, ktorých zloženie je podobné chemickému zloženiu bardejovských kyseliek, sú voľne dostupné verejnosti. O histórii kúpeľov a o miestnej faune a flóre si môžete prečítať počas prechádzky po náučnom chodníku, ktorý vedie časťou historického parku. Ak ste milovníci zvierat, určite si nenecháte ujsť možnosť vidieť na vlastné oči mloka karpatského, ktorý žije v miestnom umelom jazierku. Lesopark sa môže pochváliť i vzácnymi drevinami – rastú tu jedle biele, 200-ročné duby a buky, ako aj jediné štyri exempláre borovice pyrenejskej na Slovensku. Ubytovať sa môžete v priestoroch kúpeľnej osady aj v centre obce. Na výber máte ubytovanie hotelového typu alebo niektorý z penziónov.

V zimných mesiacoch si prídu na svoje lyžiari, vrátane tých najmenších. Priamo za osadou Ľubovnianske kúpele je lyžiarske stredisko a v okolí obce nájdete bežkárske trate. V okruhu do 30 km majú milovníci bieleho športu k dispozícii desiatky kilometrov udržiavaných zjazdoviek rôznej náročnosti. Tešiť sa môžete aj na nočné lyžovanie. Nudiť sa tu nebudete, ani keď si naplánujete týždňovú lyžovačku. Na dosah sú strediská Ski Park Vyšné Ružbachy, Ski Litmanová Fakľovka, Ski Štart Kežmarok, Resort Levočská dolina.

V teplejších mesiacoch nezabudnite na bicykel. V regióne sú vytvorené 3 cyklostopy pre skúsených cyklistov. Nová Ľubovňa 3Terén v okolí obce však praje aj rekreačným športovcom, vrátane rodín s malými deťmi. Fanúšikov kúpania čakajú bazény s termálnou vodou nielen v kúpeľnom mestečku, ale aj na termálnom kúpalisku v neďalekej obci Vyšné Ružbachy. Samozrejmosťou sú detské a kryté bazény. Silu tunajšej liečivej vody určite ocenia aj seniori.

Pokiaľ máte radi históriu, nevynechajte návštevu Ľubovnianskeho hradu nad mestom Stará Ľubovňa alebo hradu Plaveč, ktorý sa týči nad rovnomennou obcou. Nezvyčajnú expozíciu tradícií z regiónu severného Spiša ponúka Nestville Park. Počas prehliadky sa oboznámite s históriou aj súčasnosťou výroby liehovín. Na záver ochutnáte prvú slovenskú whisky Nestville, zrejúcu v dubových sudoch.

Či už obľubujete aktívnu dovolenku alebo preferujete relax v kúpeľoch, Nová Ľubovňa predstavuje ideálny východiskový bod na načerpanie energie a spoznávanie krás SpišaPienin.

Názory a odporúčania

ladislav husar (skupina - návštevník) 24.9.2019
.