Loading

Ubytovanie v Ľubovnianskej vrchovine

(19 objektov)

Chata Horbek

Vyšné Ružbachy, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraj...
Cena od 60,-eur pre 8 osôb!

Drevenica Šambron

Šambron, na okraji obce / mesta
Rozprávková drevenica

Chata Jánošík

Vyšné Ružbachy, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Rodinná chata so saunou

Chata Sokol

Nová Ľubovňa, v rekreačnej oblasti, v lese
Nádherná chata s vírivkou a saunou!

Chata Júlia - zrub so saunou v srdci prírody

Vyšné Ružbachy, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraj...
POZOR - Termíny na jeseň voľné !

Chata Stela

Vyšné Ružbachy, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Príjemne strávený čas v útulnej chate!

Apartmán Dorotka PINE WOOD

Vyšné Ružbachy, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Termálne pramene, lyžiarske stredisko.

Zet - Penzión & Wellness Vyšné Ružbachy

Vyšné Ružbachy, v obci / v meste
AKTUÁLNE: SILVESTER VOĽNÝ 8-12 OSOB !

Chata Studnička

Litmanová, v rekreačnej oblasti, pri vleku
Chata v krásnom prostredí so saunou

Ubytovanie Naďa Litmanová

Litmanová, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Rodinné ubytovanie od 8 €
1 - 19 / 19

Ľubovnianska vrchovina

Ľubovnianska vrchovina 1

Na severovýchode Slovenska v tesnej blízkosti hraníc s Poľskom sa rozprestiera Ľubovnianska vrchovina. Je bohatá na turistické možnosti a takisto aj na liečivé minerálne pramene. Pri návšteve Ľubovnianskej vrchoviny by ste si nemali nechať ujsť ani kultúrno-historické zaujímavosti, ktoré sú charakteristické pre túto oblasť.

Asi najznámejším strediskom cestovného ruchu v Ľubovnianskej vrchovine je mesto Stará Ľubovňa. Neodmysliteľnou dominantou mesta je Ľubovniansky hrad týčiaci sa na vápencovom kopci už od 13. storočia. Bol primárne postavený na ochranu obchodných ciest medzi Poľskom a Slovenskom. Unikátny je nie len exteriér hradu, postavený čiastočne v gotickom a čiastočne v barokovom štýle, ale aj interiér kde môžete v súčasnosti obdivovať viacero expozícií. Pozrieť si môžete dobový nábytok, historické zbrane, rodokmeň majiteľov hradu. Súčasťou hradu je aj mučiareň a kaplnka. Hrad získal v roku 2012 cenu Fénix – Kultúrna pamiatka roka za rekonštrukciu hradu.

Pod hradom sa nachádza ďalšia unikátna expozícia a to konkrétne Ľubovniansky skanzen. Stavby vidieckeho osídlenia a hospodárske budovy boli na toto miesto prinesené z Gemera a Spiša. Okrem iného máte možnosť vidieť gréckokatolícky kostolík sv. Michala Archanjela, ktorý patrí medzi národné kultúrne pamiatky. Celý komplex ako aj priľahlý hrad je obklopený nádhernými lesmi a spolu vytvárajú  priam až rozprávkovú panorámu. Tento skanzen ako jediný na Slovensku vychádza v ústrety aj zrakovo postihnutým a tak môžu aj nevidiaci spoznávať krásy tohto jedinečného objektu.

Ľubovnianska vrchovina 2

Z pohľadu náboženského pútnika je v tejto oblasti atraktívna obec Litmanová. Na hore Zvir sa údajne zjavovala Panna Mária od roku 1990, v súčasnosti je Litmanová vyhľadávaným pútnickým miestom.

Už vyššie spomínané pramene sa nachádzajú v obci SulínVyšné Ružbachy. Minerálny prameň v obci Sulín slúži na liečbu hrdelných, črevných a žalúdočných chorôb. Okrem toho je v obci Sulín a jeho okolí krásne prírodné prostredie vhodné na rekreáciu a oddych.

Významným strediskom liečebného a športového turizmu sú Vyšné Ružbachy. Nachádzajú sa tam kúpele zamerané na liečbu nervových, duševných a srdcových chorôb. Okrem ozdravných pobytov sú v ponuke aj wellness službytermálny bazén. Zaujímavými v tejto oblasti sú sochy vytesané z travertínu. Neobyčajným je takisto jazierko Kráter na okrajoch, ktorého sa nachádza už spomínaný travertín. Ďalším, tento krát zimným strediskom  Vyšných Ružbách je Ski Park Vyšné Ružbachy. Celkový počet vlekov je 5 vrátane detského vleku a počet tratí je 8 s dĺžkou 3,5 km. Zjazdovky sú určené ako pre začiatočníkov tak aj pre pokročilejších lyžiarov. Aj priaznivci nočného lyžovania si prídu na svoje vďaka vhodnému osvetleniu.

Ľubovnianska vrchovina 3

Rozmanité prírodné prostredie láka čoraz viac turistov na spoznávanie Ľubovnianskej vrchoviny. Ak ste zanietený turista a rád spoznávate neobvyklé prírodné útvary môžete absolvovať túru vedúcu na Jarabinský prielom. Nachádza sa tam kaňonovité údolie a taktiež zaujímavá fauna a flóra. Ďalšími turistickými miestami v tejto oblasti sú Mníšek nad Popradom, vrch Osly a už spomínané miesta Sulín a Stará Ľubovňa.

Keďže Ľubovniansku vrchovinu navštevujú predovšetkým turisticky orientovaní cestovatelia ubytovanie je prispôsobené ich potrebám. Nájdete tu najmä chaty, penzióny, priváty či turistické ubytovne. To však neuberá na ich kvalite, práve naopak. Tieto ubytovacie objekty sa nachádzajú zväčša v tichom prírodnom prostredí čo je pre návštevníkov výhodou. V niektorých objektoch máte k dispozícií bazén, saunu či ihrisko pre deti.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že táto lokalita nemá čo ponúknuť návštevníkom. Opak je však pravdou. Široká ponuka voľno-časových aktivít vás istotne chytí za srdce a prehodnotíte svoj názor na túto pohraničnú oblasť plnú neobvyklých ale pozoruhodných miest.