Loading

Chaty vo Zvolene

(0 objektov + 21 objektov v okolí 25 km)

Chata Kováčová

Kováčová ZV (Zvolen 5,3 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, p...
Chata v nádhernom lesnom prostredí

Chata Sielnica

Sielnica (Zvolen 7,4 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Prosíme o telefonické rezervácie/dopyty

Chata pod lipou

Kozelník (Zvolen 12,0 km vzdušne), na samote, pri lese / na...
Chata s jazierkom na samote pri lese

Zruby Pod Borovicou

Trnavá Hora (Zvolen 12,8 km vzdušne), mimo obce / mesta, pri...
Nadštandard v Kremnických vrchoch :)

Zrub Malachov

Malachov (Zvolen 15,2 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri...
Zrubový dom s kúpacou kaďou, trampolínou

Chata Masarik

Malachov (Zvolen 15,3 km vzdušne), na okraji obce / mesta, p...
Útulná chata v lese so saunou!

Zrub Malachov

Malachov (Zvolen 15,3 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri...
Vhodné pre rodiny s deťmi,detské ihrisko

Babeho Chata

Banská Belá (Zvolen 15,4 km vzdušne), na samote, pri lese...
Štýlová chata pri potôčiku u lesa.

CHATA LESANKA

Banská Belá (Zvolen 15,7 km vzdušne), na samote, pri lese / na okraji lesa
"NA SAMOTE U LESA"

Chalupa Pliešovce

Pliešovce (Zvolen 17,6 km vzdušne), na okraji obce / mesta,...
Chalupa v tichom prostredí
1 - 21 / 21

Chaty Zvolen

Spoznajte mesto Zvolen

Okresné mesto Zvolen leží na sútoku riek HronSlatina Zvolenskej kotline. Na mape by ste ho hľadali v Banskobystrickom kraji. Má čo návštevníkom ponúknuť ako v lete, tak aj v zime.

Dominantou mesta je Zvolenský hrad, nachádzajúci sa v jeho centre. Národná kultúrna pamiatka, postavená v goticko - renesančnom slohu, pochádza zo 14. storočia. Momentálne je v správe Slovenskej národnej galérie. A tak, ak máte chuť spoznať napríklad diela Majstra Pavla z Levoče, nech sa páči, jeho tvorba patrí k stálym expozíciám. Nie je to však jediný hrad.

Nad Zvolenom sa týči Pustý hrad, kde sa ľahko dostanete po značenom chodníku od železničnej stanice. Postavený bol v 12 - 14. storočí. Hoci bol zničený už dávno a jedná sa o ruiny, stále si môžete vychutnať majestátnosť hlavnej vstupnej brány, ktorá je najviac zachovalá.Chaty Zvolen 1

Pre fanúšikov sakrálnych pamiatok má mesto svoje tromfy. Sú nimi rímskokatolícky Kostol sv. Alžbety z konca 14. storočia alebo evanjelický Kostol sv. Trojice z 18. storočia. Je len na Vás, či budete ticho rozjímať počas omše alebo si zájdete pozrieť ich krásy inokedy.

Z úplne iného súdka je ďalšia atrakcia. Pancierový vlak. Áno, čítate dobre. V blízkom parku, vedľa železničnej stanice, sa nachádza replika skutočného vlaku, ktorý slúžil v bojoch počas Slovenského národného povstania. Tento vlak bol síce vyrobený ako filmová rekvizita, ale pozor, je na nerozoznanie od skutočného. Veľmi fotogenický!

A ak ste už spoznali centrum Zvolena, zúčastniť sa môžete na jednom z početných podujatí. V prípade, že ste priaznivcami divadla, pozrite si medzinárodný divadelný festival či Letné Shakespearovské slávnosti. Populárne sú aj nočné prehliadky zámku a hokejové zápasy. Máte z čoho vyberať. Po náročnom dni uvítate polohu neďalekého termálneho kúpaliska Holidaypark Kováčova, kde v krásnom kúpeľnom prostredí zrelaxujete celé telo.

Chaty vo Zvolene - zaručený relax

Ubytovanie v chate je jedno z najpríjemnejších foriem nocľahu. Rezervovať chatu máte možnosť nielen vo Zvolene, ale aj v okolitých obciach. Kozelník poskytuje nielen nocľah v chatách, ale je známy aj zachovalým hostincom z 18. storočia. Taký len tak niekde neuvidíte. Krásne výhľady na Štiavnické vrchy poskytuje obec Trnavá Hora. Samozrejme sa tam nachádzajú aj voľné chatyMalachov je obec známa baníctvom v rovnomennej doline, kde si vychutnáte uvoľňujúci spánok v útulných chatách.

Chaty Zvolen 2Potulkami obcou Banská Belá isto narazíte na románsku stavbu Kostola sv. Jána Evanjelistu z roku 1243. Bohatú faunu zazriete ubytovaním sa v chate v obci Pliešovce. Tak čo, rozhodnutí?

Ak preferujete pokojnú dovolenku v príjemnom prostredí, stavte na chatu. Zväčša pozostávajú z plne vybavenej kuchyne, spoločenskej miestnosti a niekoľkých spální. V kuchyni spolu s jedálenskou časťou si uvaríte pokrmy, na aké máte práve chuť. Alebo máte momentálne zálusk na grilované špeciality či kotlíkový guláš? Ani to v chate nie je problém. Zjete ich spoločne s Vašimi blízkymi v altánku.

Nielen počas nepriaznivého počasia si pozriete televízne programy na plazmovom televízore, pohodlne usadení na gauči. Dokonalý relax zažijete počas spánku v jednej zo spální v chate. Šum lesa či zvuk zurčiacej vody v potôčiku sú balzamom na dušu. Ani Vaše štvorkolesové koníky nebudú bez dozoru. Zaparkovať ich máte možnosť priamo pri chate. Nezabúda sa ani na Vaše ratolesti. Zahrajú sa na trampolíne či pohojdajú na záhradnej hojdačke. Aj psík sa rád vyšantí v okolí chaty.

Ubytovanie vo Zvolene a jeho okolí - raj pre turistov

Chaty Zvolen 3V chatách radi privítajú rodiny s deťmi či väčšie partie známych a všetci budú mať dostatok miesta. Tento druh ubytovania je vhodný aj pre cyklistov či pre turistov chystajúcich sa objavovať mesto či okolité krásy. Podľa toho, akú dovolenku uprednostňujete, vyberte si aj lokalitu. Ak túžite po ruchu obce a živom prostredí, zvoľte chatu v meste alebo v rekreačnej oblasti. Naopak, ak je vašim cieľom tichý, nerušený pobyt, možno Vám učaruje nocľah na samote či okraji lesa.

Chaty však nie sú jedinou alternatívou ubytovania v meste Zvolen a jeho okolí. Hotely penzióny ponúkajú služby na vysokej úrovni, vrátane plnohodnotného stravovania. Nájdete ich prevažne v okresnom meste. Cenovo dostupné sú apartmány, kde ich najväčšou prednosťou je fakt, že počas pobytu nadobudnete na krátku chvíľu svoj vlastný byt.

Ak Vám neprekáža zdieľať izbu s inými ľuďmi či spoločné sprchy a radi by ste ušetrili, hostel je pre Vás tou správnou voľbou. Zlákalo Vás mesto Zvolen? Radi by ste prežili dovolenku v chate? Viac neváhajte, práve teraz je tá pravá chvíľa na rezerváciu.