Loading

Ubytovanie v okrese Humenné

(2 objekty)

Apartmány HUMENNÉ

Humenné, v obci / v meste, v centre mesta (HE 0,1 km vzdušne)
Komfortné apartmány v centre mesta!

Penzión PROXIMA

Humenné, v obci / v meste, pri vode (HE 0,6 km vzdušne)
Komfortné cenovo výhodné ubytovanie!
1 - 2 / 2

Okres Humenné

Známy aj vďaka bohatej histórii

Okres Humenné leží medzi okresmi Prešovského kraja - Medzilaborce, Snina, Stropkov, Vranov nad TopľouKošickým krajom.

Prvá písomná zmienka o administratívnom centre okresu, meste Humenné, pochádza zo 14. storočia. História mesta je spojená s rodom Drugethovcov, ktorý tu, na mieste pôvodného hradu, vybudoval v 17. storočí kaštieľ. Dnes je jeho budova najvýznamnejšou kultúrno-historickou pamiatkou mesta. V jej priestoroch nájdete expozíciu vlastivedného múzea. Časť kaštieľa slúži kultúrnym účelom.

Skanzen, umiestnený takmer v centre mesta, približuje obyvateľom aj návštevníkom ľudovú architektúru východokarpatskej oblasti. Rozprestiera sa neďaleko Kaštieľa Humenné. Nájdete tu typické obytné stavbydrevený kostolík svätého archanjela Michala z Novej Sedlice. Budovy sú postavené z dreva, slamy a hliny. Sakrálna kultúrna pamiatka bola postavená bez jediného klinca.

Obľúbeným cieľom turistov aj milovníkov histórie sú zrúcaniny gotických hradov Jasenov a Brekov z 13. storočia.

Ruiny stredovekého Brekovského hradu uvidíte už z cesty medzi Humenným a Strážskym. Strážny hrad bol postavený v Humenských vrchoch v nadmorskej výške 280 m n. m.. Dnes je hrad kultúrnou pamiatkou, ktorej areál prešiel rekonštrukciou a je k dispozícii širokej verejnosti. Ďaleký kruhový výhľad Vám bude odmenou za námahu pri výstupe na hradný vrch.

V katastri obce Brekov bola v roku 2006 objavená Brekovská jaskyňa. Jaskyňa je pravdepodobne súčasťou veľkého jaskynného priestoru. Dnes je však verejnosti neprístupná.

Aktivity nielen pre dospelých a deti

Zrúcanina Jasenovského hradu sa týči nad rovnomennou obcou. Prechádzka na kopec v nadmorskej výške 392 m n.m. sa Vám vyplatí nielen vtedy, keď sa túžite nadýchať čestvého vzduchu a spoznávať dedičstvá histórie. Z hradu sa Vám naskytne krásny výhľad na Humenné a okolie. Hrad Jasenov je rekonštruovaný, prístupný verejnosti a prechádzku k nemu zvládnu aj rodiny s deťmi.

Nielen deti ocenia možnosť preskúmať nočnú oblohu a dozvedieť sa niečo nové a fascinujúce o vesmíre. Doprajte im i sebe návštevu Vihorlatskej hvezdárne a zahrajte sa na vedca pri ďalekohľade, ktorý je umiestnený v štvorcovej kupole. Nezabudnite si rezervovať príjemný hotel či penzión v meste, aby ste mali po nočnom dobrodružstve kde oddychovať.

Zimnú dovolenku s deťmi si nepochybne užijete v Ski Parku Chlmec. Lyžiarske stredisko, ležiace na severnom svahu Chlmeckej Skalky vo Vihorlatských vrchoch, je ideálnym miestom pre začínajúcich lyžiarov. Upravované zjazdovky Ski Parku Chlmec sú umelo zasnežované, takže sa tu na lyžiach vybláznite aj v teplejších dňoch.

Pokiaľ sa Vaše deti ani Vy neviete zaobísť počas dovolenky bez vody, radosť Vám urobí návšteva plavárne v Humennom. Počas leta zas mestské Kúpalisko Humenné, v ktorom nájdete detský či plavecký bazén a tobogan.

S batohom na pleciach sa vydajte za spoznávaním sopečného pohoria Vihorlatské vrchy. Na jeho území sa rozprestiera aj Chránená krajinná oblasť VihorlatVihorlatský prales. Vďaka bukovým pralesom, v ktorých rastú aj viac než 240-ročné stromy, bol vyhlásený za lokalitu Svetového prírodného dedičstva UNESCO.

Možnosti ubytovania v okrese Humenné

Prírodné krásy svetového významu, nedotknutá príroda aj množstvo historických stavieb je tým správnym dôvodom, prečo si naplánovať dovolenku v okrese Humenné. Na to, aby ste spoznávali krásy stačí, ak zavoláte alebo napíšete niektorému majiteľovi chalupy, privátu či chaty v tomto meste a zarezervujete si pobyt.