Ubytovanie v okrese Snina

(5 objektov)

Penzión Poloniny

Ulič, v obci / v meste, pri vode (SV 20,1 km vzdušne)
Príjemný penzión s reštauráciou!

Chalupa Ulič

Ulič, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa (SV 19,3 km vzdušne)
Nádherná príroda a komfortné ubytovanie!

Hafičová chyža

Ulič, v obci / v meste (SV 20,0 km vzdušne)
Srdce NP Poloniny

Hotel Armales

Stakčín, v obci / v meste (SV 5,8 km vzdušne)
Reštaurácia, sauna, vírivka, pobyty...
1 - 5 / 5

Okres Snina

Okres Snina – zaujímavý kraj na históriu i rekreáciu

Prešovskom kraji a severovýchodnej časti Slovenska sa nachádza malebný okres Snina. Na našom území má dvoch susedov, okres Humennéokres Sobrance. Ak navštívite tento kraj, nebudete mať ďaleko ani k našim susedným štátom – do Poľska a Ukrajiny. Okres má pestrú národnostnú štruktúru, prelínajú sa tu slovenské, rusínske či ukrajinské národnosti. Pôvodnými tradíciami, zvykmi či regionálnym koloritom spadá pod región Zemplín. Štruktúru okresu tvorí jedno mesto a 33 obcí.

Najvýchodnejšie mesto Slovenska a zároveň správne sídlo celého okresu je mesto Snina. Mestečko s bohatou históriou bolo osídlené už v dobe kamennej, avšak prvá písomná zmienka sa zachovala z roku 1317. Dominantou Sniny je historický klasicistický kaštieľ z 18. storočia, obklopený zachovalým anglickým parkom, v ktorom máte možnosť načerpať nové sily či kochať sa pohľadom na upravené záhrady. V parku sa nachádza aj neformálny symbol mesta – socha Herkula s drakom, ktorá je súčasťou fontány.

Milovníci klasicistického slohu si prídu na svoje aj pri spoznávaní Kaplnky Sedembolestnej Panny Márie, ktorú dal v roku 1842 postaviť, podobne ako kaštieľ, miestny podnikateľ Štefan Rholl. Rodina Rhollovcov sa výrazným spôsobom pričinila o rozvoj mesta v tomto období. Nemusíte chodiť ďaleko od kaplnky, aby sa Vám naskytla možnosť spoznať ďalšiu z národných kultúrnych pamiatok mesta. Na tzv. starom cintoríne je situovaný židovský cintorín, ktorého súčasťou sú zaujímavé náhrobné pomníky, ktoré vydávajú svedectvo o pôsobení silnej židovskej komunity v minulosti.

Aj tieto a iné pamätihodnosti mesta máte možnosť spoznať prostredníctvom jedinečného projektu mestskej cyklotrasy v celkovej dĺžke 10 kilometrov. Cyklotrasa je vhodná aj pre malých cyklistov, nakoľko nie je náročná.

Atrakcie a možnosti na výlety v okrese Snina

Len 3 kilometre od Sniny sa nachádzajú známe Sninské rybníky spolu s biokúpaliskom, v ktorom počas šantenia vo vode budú žiariť nielen detské očká. Ak sa rozhodnete kúpalisko navštíviť, vedzte, že je len druhým kúpaliskom na Slovensku, ktoré využíva samočistiaci proces vody pomocou rias a rastlín. Z rybníkov neodídu sklamaní ani priaznivci športového rybolovu. V rekreačnej oblasti Sninských rybníkov sa rozhodne nudiť nebudete. Ak už máte dosť vylihovania na lehátku, skúste niektorú z cyklotrás alebo značených turistických chodníkov v okolí.

Veľmi obľúbená je turistická trasa na Sninský kameň, prezývaný aj Sinaj, podľa biblickej hory, ktorú údajne starým Sninčanom pripomínal. Vrch je najnižšou „tisícovkou“ Vihorlatských vrchov, ale ponúka dychberúce výhľady po okolitých krásach.

V rámci okresu sa naskytá alternatíva spoznávať prírodné krásy aj v Národnom parku Poloniny, zapísaného v Zozname národného prírodného dedičstva UNESCO. V národnom parku máte možnosť sa kochať najväčšími pôvodnými bukovo – jedľovými lesmi v Európe, meniacimi sa až v pralesy. Pri troche šťastia zbadáte aj zubra hôrneho, ktorý žije v rámci Slovenska len v tomto národnom parku.

V slovensko – poľskom pohraničí sa nenachádzajú len prírodné krásy, ale aj vzácne kresťanské sakrálne pamiatky – drevené kostolíky v jednotlivých obciach. Ich výstavba sa datuje väčšinou do 18. storočia, návštevníkov zaujmú karpatskými ikonami, ktoré sú osadené do ikonostasov z obdobia baroka či rokoka. Prekrásnu hviezdnu oblohu môžete zhliadnuť počas jasnej noci v Observatóriu v Kolonickom sedle medzi obcami Kolonica a Ladomirov. A možno sa budete kochať vesmírnym divadlom cez najväčší ďalekohľad na Slovensku.

Okres Snina nezabúda ani na milovníkov vojenskej histórie. Nielen ich zaujmú vojenské cintoríny v katastri obce Stakčín či krypta 1025 vojakov z prvej svetovej vojny v obci Osadné.

Ubytovanie v okrese Snina?

Rozhodli ste sa spoznať atraktivity tohto okresu? K dispozícií je ubytovanie rôznych kategórií a tried. V meste Snina a väčších obciach máte možnosť sa ubytovať v hoteloch či penziónoch, ponúkajúcich pre svojich hostí širokú paletu služieb. Ak máte radi pobyt v prírode či kľudnú dovolenku, zvoľte niektorú z chalúp, chát či ubytovaní na súkromí v privátoch a apartmánoch s možnosťou vlastného stravovania. Ubytovacie kapacity sú k dispozícií aj v okolí jednotlivých atrakcií či kúpaliska.

Máte možnosť vycestovať do okresu Snina? Neváhajte. Budete odmenený zážitkami z poznávania slovenskej histórie, prechádzkami v pralese či kúpaním sa v biokúpalisku. Čo si vyberiete, je len na Vás.