Loading

Ubytovanie v okrese Stropkov

(1 objekt)

Penzión Poľovníček

Stropkov, na okraji obce / mesta
Nezabudnuteľná dovolenka pri Domaši!
1 - 1 / 1

Okres Stropkov

Okres Stropkov 1Z okresu Stropkov už len na skok k severným susedom - do Poľska

Okres Stropkov sa rozprestiera na severovýchode Slovenska a prináleží Prešovskému kraju. Svojou rozlohou 389 km2 je okres Stropkov jeden z menších okresov Slovenska. Susedí so štyrmi okresmi Prešovského kraja - s okresom Medzilaborceokresom Humennéokresom Vranov nad Topľou a okresom Svidník. Severná hranica v dvojkilometrovom dlhom úseku je zároveň aj štátnou hranicou s Poľskom.

Do okresu Stropkov patrí celkovo 43 obcí, z ktorých možno spomenúť mesto Stropkov, obce Tokajík, Tisinec, Vladiča, Potoky, Breznica, Chotča a ďalšie. Najbohatším na historické a kultúrne pamiatky je v celom okrese jednoznačne mesto Stropkov.

Zaujímavé tipy na výlety a atrakcie v okrese Stropkov

Mesto Stropkov leží v severnej časti východného Slovenska v údolí rieky Ondava a prvá zmienka o ňom pochádza až z 1. polovice 15. storočia. Najstaršou historickou pamiatkou mesta je Stropkovský hrad tiež známy ako Kaštieľ Stropkov, ktorý mal charakter strážneho hradu. V minulosti plnil úlohu dôležitého hospodárskeho a spoločenského centra a bol sídlom zemepánov. Z pôvodného hradného zariadenia sa pre súčasnosť zachoval len rímskokatolícky kostol, ktorý aj v súčasnej dobe je dominantou Stropkova. Nachádza su tu aj krypta s pochovanými šľachticmi rodu Peteovcov a zachovaná časť gotického kaštieľa, ktorý v súčasnosti stojí blízko kostola vo vynovenom renesančnom štýle.

Pozornosť návštevníkov si rozhodne zasluhujú aj ďalšie pamiatky v Stropkove, ako je napr. renesančný františkánsky kostol a kláštor, gréckokatolícky kostol sv. Cyrila a Metoda ako aj kláštor redemptoristov.Okres Stropkov 2

Okrem pozoruhodných kultúrnych a historických pamiatok Vás môže Stropkov očariť svojou zoologickou záhradou. ZOO Stropkov patrí medzi obľúbené miesta celého okresu a to najmä vďaka svojej polohe. Môžete si tu celoročne oddýchnuť, poprechádzať sa a stráviť voľný čas s priateľmi či rodinkou.

V malebnom prostredí stropkovského okresu leží dedinka Tokajík, ktorá láka turistov a návštevníkov svojím pozoruhodným múzeom Tokajíckej tragédie pripomínajúcej nepríjemné časy z 2. svetovej vojny. V ďalšej obci okresu Stropkov, v Tisinci, môžete vidieť židovský cintorín s nevšednými náhrobnými kameňmi.

Za návštevu určite stojí aj obec Potoky, v ktorej sa nachádza jediný drevený chrám v okrese Stropkov. Tento unikátny chrám sa radí medzi významné sakrálne stavby v celom regióne severovýchodného Slovenska. Súčasťou tejto stavby je tiež drevená zvonica a pevné murované ohradenie so vstupnou bránou.

Milovníci prírody a priaznivci turistiky môžu navštíviť vrch Baňa (526 m n.m.), ktorý je atraktívnym turistickým bodom celého okresu. Nezabudnuteľným zážitkom pre všetkých návštevníkov vrchu je krásny pohľad na Slanské vrchy, Nízke Beskydy, Čergovské pohorie, Ondavskú vrchovinu a Laboreckú vrchovinu.

Oddych, relax, kúpanie, zábava, šport a ubytovanie v okrese Stropkov 

Spôsobov, ako si spríjemniť horúce letné prázdninové či dovolenkové dni, je určite mnoho. Jedným z nich môže byť aj návšteva letného kúpaliska v okresnom meste Stropkov. Svojou pokojnou atmosférou je kúpalisko vhodnou alternatívou nielen pre rodičov s deťmi, ale aj pre dospelých a starších. Rozsiahle trávnaté plochy sú vhodné na odpočinok, prípadne na športové aktivity. V priestoroch kúpaliska nechýba ani občerstvenie, ktoré osvieži každého návštevníka. Okres Stropkov 3

Ak ste skôr dobrodružný typ, môžete si vychutnať zážitky z príjemného kúpania v priehrade Veľká Domaša, ktorá patrí medzi najteplejšie nádrže na Slovensku. Vytvára tak vhodné podmienky nielen na kúpanie, ale aj vodné športy či rybolov.

Pre fanúšikov zimných športov je k dispozícii lyžiarske stredisko Stropkov. Vhodná kombinácia náročnosti terénov umožňuje využitie strediska lyžiarmi začiatočníkmi, ako aj skúsenými lyžiarmi. Rodičia s deťmi majú možnosť využiť detský vlek, prípadne lyžiarsku škôlku.

Ak zavítate do tohto regiónu a rozhodnete sa pobudnúť v ňom nejaký čas, určite nebudete mať problém s ubytovaním. Okresné mesto Stropkov a okolie ponúkajú viacero ubytovacích zariadení. Všetci návštevníci a turisti majú na výber z viacerých penziónov, hotelov, apartmánov, ubytovní pre turistov alebo chalúp chatiek.

Hoci okres Stropkov patrí k menej známym turistickým lokalitám, istotne však poteší každého turistu či návštevníka. Stropkov a jeho okolie je predurčené na rozvoj turistiky a cestovného ruchu. Je vynikajúcim miestom na prežitie pokojnej dovolenky rodičov s deťmi, ale aj nezabudnuteľných zážitkov s blízkymi a priateľmi.