Loading

Kam na výlet v Bystričke

(0 atrakcií + 33 atrakcií v okolí 25 km)

Lyžiarske stredisko Martinské hole

Martin

Milujete lyžovačku na svahoch, z ktorých vidíte na desiatky kilometrov ďaleko? Nemáte radi úzke zjazdovky takmer v lese a chcete sa pri lyžovačke cítiť skutočne príjemne? To všetko prinášajú Martinské hole, lyžiarske stredisko s dlhou tradíciou znovuobjavené mnohými milovníkmi vody v pevnom skupenstve.

Martinské hole sa týčia priamo nad mestom Martin, z ktorého je k nim najideálnejší prístup. Sú v centrálnej časti Lúčanskej Malej Fatry, jedného z najznámejších a určite aj najkrajších pohorí Slovenska. Široko ďaleko sú preslávené výbornými snehovými podmienkami. Kým sa iné strediská modlia za dostatok snehu, na Martinských holiach by ho mohli rozdávať. Niet divu, veď ich spodná hranica je vo výške až 1150 metrov nad morom a horná o približne 300 metrov vyššie. Určite na vrchole Martinských holí zažijete neuveriteľné prírodné divadlo menom inverzia.

Kedysi opomínané lyžiarske stredisko zažíva svoje druhé znovuzrodenie. Svoj podiel na tom má aj stúpajúci záujem o freeride, jazdu vo voľnom prírodnom teréne. Pre množstvo snehu a otvorené priestranstvo sú Martinské hole jedny z najvyhľadávanejších stredísk vôbec.

Na ostatných lyžiarov čaká pomerne veľké lyžiarske stredisko, na naše pomery je 8 km zjazdoviek slušný údaj. Nájdete tu modernú sedačkovú lanovku a ďalších 5 vlekov. Náročnosť zjazdoviek je navrhnutá veľmi rozumne, najľahšie modré a stredne náročné červené trate sú v približnej rovnováhe. Na najdlhšej zjazdovke si užijete približne 2 kilometrov dlhý zjazd, ktorý poteší aj náročnejších lyžiarov. Samozrejmosťou je umelé zasnežovanie, aj keď ešte len pár rokov dozadu si „Martinky“ museli vystačiť len s prírodným snehom.

K dispozícii sú Vám tu aj snowboardový park, bufetybary, kde sa môžete zahriať pri dobrom grogu. Opakovane Vám dávame do pozornosti prekrásnu prírodu. Dvojmetrové záveje a stromy obťažkané haldami snehu ako zo starých českých filmov dnes uvidíte len málokde. Na Martinských holiach ide o bežný jav.

Dopravná dostupnosť, krásna príroda a výborné lyžiarske podmienky sú hlavnými prednosťami strediska. Určite tu budete chcieť stráviť viac dní a objavovať nielen oficiálne zjazdovky, ale aj krásne skryté terény. Vyhraďte si preto niekoľko dní, ktoré môžete stráviť v jednej z mnohých chát priamo pri zjazdovkách. Horský hotel, penzión, turistická ubytovňa či privát, je jedno čo si vyberiete, ak budete mať dobrú spoločnosť, zaručene sa nudiť nebudete. Martinské hole to jednoducho nedovolia.

zobraziť viac

Snowland Valčianska dolina

Valča

Trendom súčasnosti sú lyžiarske strediská zamerané na rodinnú lyžovačku. Vyznačujú sa kvalitne upravenými, pritom nie príliš strmými zjazdovkami a hlavne širokou ponukou služieb. Jedným z takýchto stredísk je aj Snowland Valčianska dolina.

Stredisko cestovného ruchu - Snowland vo Valčianskej doline pri Martine (približne 12,5 km) je zaujímavou a vhodnou lokalitou pre trávenie voľného času v krásnom prostredí Malej Fatry, konkrétne v jej Lúčanskej časti. Môže byť východiskovým bodom viacerých horských a peších túr, je jedným z cykloturistických cieľov v Turci. Poskytuje možnosti na kúpeľný a zdravotný cestovný ruch (kúpele a areál Spa & Aquapark Turčianske Teplice s celoročnou prevádzkou), vidiecky cestovný ruch – agroturistiku, poľovnícko-rybársky cestovný ruch ako aj kultúrno-poznávací cestovný ruch.

Snowland, založený v roku 2001 pôvodne ako lyžiarske stredisko, neustále rozširuje ponuku svojich služieb a postupne sa profiluje ako celoročné stredisko cestovného ruchu vhodné aj pre rodiny s deťmi. Snowland je veľmi dobre prístupný počas celého roka motorovými vozidlami a poskytuje takmer neobmedzené možnosti parkovania.

Moderný objekt skicentra ponúka komfortné sociálne zázemie a široké možnosti stravovania vo viacerých prevádzkach reštaurácií, otvorené terasy, bufety, skibar, fitness centrum, požičovňu športových potrieb, služby športových trénerov, babysitting a ďalšie služby. Ubytovacie kapacity ponúkajú penzióny, hostely, hotely, ako napr. Hotel IMPOZANT, súkromné chaty, aj ubytovanie v súkromí. K dispozícii je wellness, bazén, sauna.

V stredisku Snowland sú celoročne organizované zaujímavé športové, kultúrne a spoločenské akcie pre verejnosť. Areál strediska, ako aj jednotlivé priestory je možné využiť aj na individuálne firemné alebo súkromné akcie.

Snowland Valčianska dolina je moderným a atraktívnym strediskom. To vyžaruje aj z jeho architektúry, je moderná a podobná ako v strediskách v Alpách. Dedinky v okolí ponúkajú taktiež dostatočné možnosti nájsť si nocľah. Vo Valčianskej doline sa nachádza ubytovanie od najjednoduchších privátov až po prepychové penzióny. Tu nájdete skutočne všetko.

zobraziť viac
1 - 33 / 33