Loading

Ubytovanie Ostredok

(263 objektov v okolí 25 km)
Ostredok

Ostredok

Strečno

Slovensko ponúka množstvo moderných stredísk, kde si na svoje prídu všetky skupiny lyžiarov. Predstavte si nasledovnú situáciu. Máte malé dieťa alebo Vy sami sa chcete naučiť lyžovať. Kam ísť, ak sa Vám nechce platiť skipas vo veľkých strediskách? Uznajte, ako začiatočník využijete jednu, možno dve zjazdovky v stredisku a prečo platiť zbytočne veľa? Ak sa chcete naučiť stáť na lyžiach a pritom veľa neminúť, sú tu aj oveľa lepšie a rozumnejšie alternatívy. Jednou z nich je lyžiarske stredisko Ostredok.

Nájdete ho pri známej obci Strečno. Nachádza sa len niekoľko kilometrov od Žiliny na podhorí Malej Fatry, vyhľadávanej mnohými turistami. Prostredie Malej Fatry je ako stvorené pre lokalizáciu lyžiarskeho strediska. Výdatné snehové zrážky zaručujú v stredisku aj bez umelého zasnežovania dostatočne dlhú lyžiarsku sezónu, ktorá trvá od decembra až do marca.

Lyžiarske stredisko Ostredok patrí medzi maličké rodinné strediská s príjemnou domáckou atmosférou. Nájdete tu však všetko, čo ako začiatočník lyžovania potrebujete. Je tu jeden svah, ktorého dĺžka je 400 metrov. O Vašu dopravu sa stará hneď dvojica vlekov, zabudnite preto na dlhé rady. Stredisko sa rozprestiera v nadmorskej výške 490 - 560 metrov nad morom, z čoho vyplýva, že sa nemusíte báť strmého svahu. Ten je ako stvorený pre nováčikov.

Celková kapacita areálu je 300 osôb na hodinu. Pri viac dňovej lyžovačke sa tak s niektorými z lyžiarov možno aj spriatelíte. Pokiaľ by ste si na prvé metre na lyžiach netrúfali sami či v doprovode známeho, môžete využiť tunajších lyžiarskych inštruktorov. Pre najmenších je k službám špecializovaná lyžiarska škôlka so samostatným vlekom. Priamo pri vlekoch nájdete aj parkovisko, na ktorom odstavíte svojho štvorkolesového miláčika celkom zadarmo.

Okolie strediska Ostredok je plné zaujímavostí. Počas jeho návštevy určite zavítajte na hrad Strečno. Jeho bohatá história a neopakovateľné výhľady do údolia spolu s riekou Váh lákajú davy turistov počas celého roka. Atraktívny je aj neďaleký Starý hrad. Milovníci prírody zas neopovrhnú možnosťou výstupu na Veľký Kriváň. Pozornosť si zasluhuje taktiež unikátny skalný útvar Poluvsianska skalná ihla. Nemusíme zdôrazňovať, čo svojim tvarom pripomína. Zábavy chtiví návštevníci to majú na skok do Žiliny, najväčšieho mesta oblasti, ponúkajúcej kvalitné reštaurácie, diskotéky a veľké nákupné strediská.

Strečno je vyhľadávaným cieľom nielen v zime, ale aj v lete. Nachádzajú sa tu penzióny rozličnej kvality od tých luxusných až po jednoduché a vkusné s ľudovými cenami. Prenajať si môžete aj vlastnú chatku či využiť niektorý z čoraz populárnejších privátov. Ponuka ubytovania je skutočne široká a stačí jediné, vybrať si.

... zobraziť viac

Chata Relax v Malej Fatre

1,2 km od Ostredok, Terchová, v rekreačnej oblasti, v lese
1.7- 31.8 zľava 10% pri 7 dennom pobyte

Nová chata pod Jedľovinou

2,1 km od Ostredok, Varín, mimo obce / mesta, pri lese / na...
Maximálny pokoj a krásna príroda!

Chata POHODA Národný park Malá Fatra, v lese mimo obce

3,9 km od Ostredok, Terchová, v rekreačnej oblasti, v lese
V septembri ešte 2 voľné víkendy

Penzión U Adama

5,4 km od Ostredok, Dolná Tižina, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Špičkové ubytovanie za ľudové ceny

Ubytovňa GA-BA

6,7 km od Ostredok, Rosina, v obci / v meste
Komfortné ubytovanie za rozumné ceny!

Chata Relax Martinské hole

7,3 km od Ostredok, Vrútky, v rekreačnej oblasti, pri lese...
Aj pre rodiny s deťmi a psíkmi

Hotel Junior Piatrová

7,6 km od Ostredok, Vrútky, na okraji obce / mesta, pri lese...
Hotel v tichom horskom prostredí

Penzión a pizzeria u Šujana

7,7 km od Ostredok, Lysica, v obci / v meste, pri lese / na...
Bowling, krb a komfort zaručený!

Three chalets

7,8 km od Ostredok, Vrútky, v obci / v meste
Chaty v tichom prostredí...

Chaty Mažgút

8,2 km od Ostredok, Terchová, mimo obce / mesta, pri lese...
3 krásne chatky v prírode + bazén