Luxusná chata s krbom pod lesom

Chata Srdiečko Vás privíta priamo pod lesom na konci obce Hodruša – Hámre, v okrese Žarnovica a neďaleko Banskej Štiavnice. Ponúka komfortné ubytovanie v štýlovo vybavenej chate s kapacitou 12 osôb.

Na prízemí sa nachádzajú veľká plne zariadená kuchyňa, špajza a jedálenská časť. Na trávenie spoločných chvíľ slúži priestranná spoločenská miestnosť s krbom, ktorá je vybavená LCD televízorom, satelitom, CD a DVD prehrávačom. Nechýbajú ani detský kútik a hračky pre deti.

Na poschodí sú tri spálne: 2-lôžková spálňa s manželskou posteľou, 3-lôžková spálňa s manželkou posteľou a oddeleným lôžkom a 4-lôžková spálňa s dvomi manželskými posteľami. Na prízemí sa nachádza 3-lôžková spálňa, bez nutnosti použiť schody, s manželskou posteľou a oddeleným lôžkom.

V chate sú dve kúpeľne a dve toalety na každom poschodí. Vykurovanie je zabezpečené centrálnou krbovou vložkou s prieduchmi do každej spálne. Chata má skvelé podmienky na varenie gulášu, opekanie a grilovanie v krytom altánku s vonkajším posedením. Objekt je oplotený a parkovanie vozidiel je priamo v uzamknutom dvore. Na veľkom dvore so záhradnou hojdačkou, trampolínou a preliezkami sa vybehajú Vaše deti aj domáci miláčikovia.

Banská Hodruša bola dôležitým banským centrom. Návštevníkom ponúka historickú banícku Klopačku, sedem kostolov a internetový chodník. Obraz o hodrušskom baníctve Vám dotvorí návšteva bane Starovšechsvätých, ktorá sa nachádza neďaleko chaty.

Okolitá prekrásna príroda chránenej krajinnej oblasti Štiavnických vrchov ponúka možnosti na oddych i aktívne športové vyžitie. Láka na turistiku, hubárčenie alebo len pokojné prechádzky po lesíkoch, poliach a lúkach nad dedinou. Nezabudnuteľné výhľady zažijú cyklisti na cyklotrasách bajkom k tajchom po celom okolí. Zážitok z jazdy na flow traile Helligon čaká na tých náročnejších bikerov.

V lete sa môžete osviežiť kúpaním, člnkovaním a rybárčením na blízkom Hodrušskom jazere alebo navštíviť niektorý z okolitých štiavnických tajchov. Historické mesto Banská Štiavnica je od chaty vzdialené len 9 km. Región je preslávený pamätihodnosťami a kultúrnymi podujatiami počas celého roka. V zime si milovníci zjazdového lyžovania a snowboardingu užijú skvelú lyžovačku v neďalekom lyžiarskom stredisku Salamandra Resort. Priaznivci bežeckého lyžovania ocenia upravené a udržiavané bežecké trate.

Chata Srdiečko je svojím vybavením ideálne miesto pre partie priateľov, rodinné dovolenky či menšie partie kolegov z práce. Veríme, že sa u nás budete cítiť ako doma a tešíme sa na Vašu návštevu.