Loading

Kam na výlet v Žiarskej kotline

(30 atrakcií)

Vodný raj Vyhne

Vyhne

V najväčšom sopečnom pohorí Západných Karpát priamo v Štiavnických vrchoch sa nachádza obec Vyhne. Štiavnické vrchy sú súčasťou chránenej krajinnej oblasti a aj vďaka tomuto sa obec Vyhne môže pýšiť krásnou prírodou. Obec víta čoraz viac turistov a návštevníkov a hlavným lákadlom je vodný raj Vyhne, ktorý sa v obci nachádza.

Tento aquapark je k dispozícii svojím návštevníkom počas celého roka. Celoročná prevádzka prispieva k jeho výnimočnosti a tiež k tomu, že je čoraz viac vyhľadávaný. Obec Vyhne bola už v minulosti známa ako miesto kde bolo možné zrelaxovať a oddýchnuť si. V obci boli už v 14. storočí kúpele Vyhne, ktoré boli preslávené najmä kvôli svojej liečivej a termálnej vode. V súčasnosti je tu prameň termálnej vody s teplotou 36,5 °C a je bohatý na železo a rôzne iné minerály. Veľmi priaznivo pôsobí na kožné ochorenia, zápaly nervov, ženské ochorenia či stavy po operáciách. Okrem bazénov s termálnymi vodami, Vám vodný raj ponúka možnosť príjemne si oddýchnuť v suchej, parnej, bylinkovej saune,infrasaune, v jakuzzach, vychutnať si masáž v hydromasážnej vani alebo pod rukami masérov. Počas letných mesiacov môžu dovolenkári využiť bazény pod holým nebom a užiť si tak lúče slnka, alebo sa príjemne schladiť pod masážnymi sprchami. V tomto aquaparku nenájdete len obyčajné bazény. Každý z nich je pre návštevníkov niečím zaujímavý. Pre milovníkov zábavy sú k dispozícií tobogany, bazény kde si užijete vlnobitie či dokonca potápačskú záhradu. Ak si na aj na dovolenke radi zašportujete Vyhne Vám umožňujú využiť relaxačno - športové centrum, ktoré Vám ponúka príležitosť zahrať si bowling, squash, minigolf a nájdete tu aj tenisové alebo volejbalové kurty. Neďaleko obce sa nachádza aj areál kde si môžete zahrať paintball.

Počas dovolenky môžete zavítať aj do neďalekého historického banského mestečka Banská Štiavnica kde si viete pozrieť množstvo kultúrnych pamiatok. Spoznávanie kultúry a histórie Vám umožňuje aj stredoveké mestečko Kremnica vzdialené necelých 40 kilometrov. Okolie obce Vyhne ponúka aj milovníkom turistky široké možnosti ako sa na dovolenke nenudiť. Svojou výbornou pozíciou v Štiavnických vrchoch ponúka veľa príležitosti na absolvovanie turistiky či cykloturistiky. Je u množstvo turistických chodníkov ideálnych nielen pre náročných turistov, ale aj pre tých, ktorý majú radšej príjemné prechádzky spojené s poznávaním okolia.

Ubytovanie v obci Vám ponúkajú chaty, penzióny či hotely, ktoré Vám ponúkajú komfort a pohodlie.

Ak ste sa rozhodli stráviť dovolenku, ktorá bude plná oddychu, relaxu, a ktorá Vás nabije novou energiou Vodný raj Vyhne je miesto, na ktorom toto všetko nájdete. Okrem množstva relaxačných procedúr si tu užijete kopec zábavy. Zaujímavá je aj poloha aquaparku v rozprávkovej prírode Štiavnických vrchov. Táto dovolenka bude pre Vás predstavovať kopec zážitkov, zábavy a oddychu.

zobraziť viac

Kopanice

Hodruša - Hámre

Kopanice sú označením roztrateného osídlenia. Niekde sa stretnete s termínom kopanice, inde lazy, niekde zas samota. Vždy sa však myslí malá obec ukrytá kdesi v hlbokom lese či údolí. Miesto, kde si domáci pomáhajú, každý každého pozná a kde vládne pokoj. Ľudia, ktorí na kopaniciach žijú, vyrastali v spojení s prírodou. Pokiaľ by ste chceli zažiť niečo podobné na vlastnej koži, vydajte sa do skutočnej kopanice, ktorej názov určite nezabudnete. Je ňou v minulosti samostatná obec, v súčasnosti po zlúčení od roku 1980 iba časť obce Hodruša HámreKopanice.

Kopanice sú rekreačnou oblasťou v srdci Štiavnických vrchov. Pokiaľ neviete presne, kde sa nachádza, vedzte že je neďaleko historickej Banskej Štiavnice. O tom, že sú Kopanice umiestnené v zaujímavom prostredí tak už niet najmenších pochýb.

V prípade, že sa pre Kopanice rozhodnete v zime, určite chybu nespravíte. Už samotný názov obce evokuje pokojné miesto, ďaleko od civilizácie. To isté platí aj pre miestne lyžiarske stredisko. Je menšie avšak tiché a ručíme Vám, v rade na vlek stáť rozhodne nebudete.

Zjazdovky strediska sa rozprestierajú až do výšky 730 metrov nad morom. Vzhľadom na to, že je lyžiarske stredisko umiestnené uprostred hôr, nemusíte sa obávať nedostatku snehu. Ten spoľahlivo pokryje obe zjazdovky v stredisku. Na svoje si tu prídu hlavne menej nároční lyžiari. Jedna zjazdovka je ľahká a druhá stredne ťažká. To predstavuje taktiež ideálnu kombináciu pre rodinnú lyžovačku. Deti môžu absolvovať svoje prvé metre na ľahšej zjazdovke a rodičia si spravia pár jázd na náročnejšej z dvojice zjazdoviek.

Lyžiarske stredisko Kopanice patrí k tým menším, napriek tomu prvotriedne zvláda aj väčší nápor lyžiarov. Jeho prepravná kapacita je až 1600 lyžiarov na hodinu. Celková dĺžka zjazdoviek je 1 km. K zázemiu dobrého lyžiarskeho strediska patrí určite aj požičovňa lyžiarskeho výstroja či bufet s dobrotami. 

Kopanice ponúkajú ešte jeden príjemný bonus. 400 metrov dlhá zjazdovka je vybavená umelým osvetlením a tak si po klasickej lyžovačke môžete vychutnať aj tú večernú. Zajazdiť si pod umelým osvetlením má svoje neopakovateľné čaro. Navyše v tomto prekrásnom prostredí nájdete aj mnoho lyžiarskych trás pre bežky a dokonca aj klzisko.

Blízkosť Banskej Štiavnice doslova nabáda k poznávaniu bohatej histórie baníckeho kraja. V meste nájdete Banské múzeum v prírode spolu s jeho podzemnou expozíciou. Okrem toho stojí za návštevu aj Nový zámok či Dom Sládkovičovej Maríny. Zaujímavým je taktiež výlet do Svätého Antona, kde nájdete prekrásny kaštieľ s mimoriadne zaujímavou expozíciou loveckých trofejí.

Okolie osady Kopanice má čo ponúknuť svojim návštevníkom v každom ročnom období. V lete zaiste oceníte relax v termálnej vode v aquaparku Vyhne. V zime sa zas okrem lyžiarskeho strediska Kopanice môžete vyblázniť aj na blízkych svahoch strediska Salamandra Ski Resort pri Banskej Štiavnici.

Osada Kopanice je tým pravým miestom pre každého, kto chce zabudnúť na každodenné povinnosti. Nenájdete tu luxusné hotely, nájdete tu oveľa viac. Príjemné ubytovanie v tradičných chalupách, uprostred milých domácich obyvateľov a rozprávkovo krásnej prírody. Zabudnite na obyčajné dovolenky v preplnených turistických strediskách a doprajte si niečo výnimočné. Dovolenku, na ktorú nikdy nezabudnete. Práve takú Vám ponúkajú Kopanice.

zobraziť viac
1 - 30 / 30