Loading

Ubytovanie v Bardejove

(4 objekty + 1 objekt v okolí 25 km)

Apartmán Leyla a Štúdio Šuťak

Bardejov, v obci / v meste, v centre mesta
Moderné ubytovanie v centre mesta

Penzión Ivana

Bardejov, v obci / v meste, v centre mesta
Len 200 metrov od centra mesta

Turistická ubytovňa pri Hotelovej akadémii

Bardejov, v obci / v meste, pri vode
Lacné ubytovanie

Privát Stano

Bardejov, v obci / v meste
Komfortné ubytovanie za výbornú cenu

Chata Pohoda

Vyšná Voľa (Bardejov 7,7 km vzdušne), na okraji obce / mesta...
Tiché miesto obklopené lesom a jazierkom
1 - 5 / 5

Bardejov

Bardejov 1

Bardejov je jedným z najkrajších a najúchvatnejších slovenských miest nachádza sa v centre Šariša. Poskytuje nielen výnimočne dobré podmienky na rekreáciu, ale je aj úchvatným historickým centrom. V roku 2000 boli jeho kvality ocenené zápisom do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Pri návšteve Bardejova by ste teda rozhodne nemali obísť významné historické pamiatky. Začať môžete napríklad Radničným námestím. Skrášľujú ho desiatky meštianskych domov a impozantná Bazilika minor sv. Egídia. Námestie žije už od stredovekých čias jedným výnimočným podujatím - jarmokmi. Ich atmosféru si môžete vychutnať dokonca aj v súčasnosti, a to v posledný augustový týždeň.

Ďalším bardejovským klenotom je mestská radnica, ktorá je skutočným architektonickým skvostom. Je obklopená krásnymi kamennými plastikami. Napríklad plastikou rytiera Rollanda, ochrancu mesta. Radnica je národnou kultúrnou pamiatkou a môžete v nej obdivovať exponáty Šarišského múzea.

Bardejov 2

V okolí Bardejova nájdete okrem iného aj viac ako desiatku kostolov a iných sakrálnych budov. Za mnohé spomeňme Kostol narodenia Panny Márie, Kostol sv. Jána Krstiteľa a kláštor Františkánov, Kostol sv. Anny a Kaplnku sv. Jakuba.

Obísť by ste v Bardejove nemali ani ďalšie pamiatky. Židovské suburbium, ktoré je zapísané v zozname svetového dedičstva, Budovu humanitnej školy, Katov dom, Historickú studňu, Lampový stĺp a Modlitebňu Bitur Cholim. Príjemný pohľad je aj na Sochu sv. Floriána, Sochu cisárovnej Alžbety, či plastiku Ruky Bardejova. Bohatú históriu mesta dokumentujú mnohé pamätníky. Pamätník Juraja Wintera, Pamätník vďaky a priateľstva, Pomník Alojza Jiráska a Pomník Gašpara Šeredyho.

Dôkazom bohatej histórie mesta sú aj mnohé bašty, ktoré ešte aj v dnešnej dobe vzbudzujú rešpekt a údiv. Kedysi slúžili na obranu mesta, dnes sú významnými turistickými lákadlami. Patrí medzi ne Archívna, Hrubá, Pravouhlá, Renesančná, Školská a Veľká bašta, ktorá tvorí vďaka hradnému múru celok s Červenou baštou. Ich dôležitým doplnkom je krásna Dolná brána s dvojoblúkovým kamenným mostom a Horná brána.

Bardejov 3

Bardejove sa teda nesporne budete cítiť bezpečne. A k vašej spokojnosti rozhodne prispeje aj pobyt vo vychýrených Bardejovských kúpeľoch. Neopovrhla nimi ani cisárovná Alžbeta, ktorá bola s nimi nesmierne spokojná. A to je už veru veľmi dobrá vizitka. História kúpeľov siaha do trinásteho storočia. A čo ponúkajú? Príjemné liečebné, relaxačné či víkendové pobyty.

Počas návštevy Bardejova sa môžete ubytovať v niektorom z kvalitných hotelov v blízkosti kúpeľov. Skvelých služieb sa však určite dočkáte aj v početných penziónoch. Možností je naozaj neúrekom. Vzhľadom na význam Bardejova sa ani niet čomu čudovať.

Veríme, že toto skvostné mesto zaradíte do svojich cestovateľských plánov. Prajeme vám šťastnú cestu a príjemnú dovolenku.