Loading

Lacné ubytovanie v Prešove

(1 objekt + 9 objektov v okolí 25 km)

Villa Bella

Prešov, v obci / v meste
Prijemné ubytovanie v Prešove

Penzión Pory

Záborské (Prešov 7,0 km vzdušne), v obci / v meste, pri kúpalisku
Útulné ubytovanie v pokojnej časti

Rekreačné zariadenie Zelený Breh

Kokošovce (Prešov 9,8 km vzdušne), mimo obce / mesta, pri vleku
50 m od vleku a 100 m od kúpaliska

Škola v prírode Kysak

Kysak (Prešov 15,0 km vzdušne), mimo obce / mesta, pri lese...
Kvalitná domáca strava, pohoda a kľud

Chalupa pod lesom

Hendrichovce (Prešov 17,6 km vzdušne), na okraji obce / mest...
Ticho a pokoj pod lesom

Ubytovňa Daniela

Šarišské Bohdanovce (Prešov 17,7 km vzdušne), v obci / v meste
Lacné ubytovanie blízko Prešova aj Košíc

Chata Drienica

Drienica (Prešov 17,8 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri...
500 m od lyžiar. strediska Ski Drienica!

Rekreačný dom White House

Drienica (Prešov 17,9 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
LASTMINUTE -Vonkajší krb, vírivka, sauna

Hotel & Wellness centrum Javorná

Drienica (Prešov 18,5 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri...
Wellness na horách s bohatými aktivitami

Chata Marica

Margecany (Prešov 19,5 km vzdušne), na samote, v lese
Voľný termín - 29.11.-1.12.19 cena 500€
1 - 10 / 10

Lacné ubytovanie v Prešove

Lacné ubytovanie v Prešove 1

Medzi turistami sú mimoriadne obľúbené rôzne eurovíkendy. Pozrieť sa len na pár dní do Londýna, Paríža či Ríma je naozaj lákavé. No aj na Slovensku je množstvo miest, ktoré rozhodne stoja za Vašu pozornosť. Jedným z nich je aj Prešov.

Po BratislaveKošiciach je Prešov našim tretím najväčším mestom. Má viac ako 90 000 obyvateľov, takže už len toto číslo napovedá o jeho atraktivite. Nudiť sa v ňom rozhodne nebudete ani ako turista. Prešov je totiž jedným z našich najzaujímavejších miest.

Prvá zmienka o ňom pochádza už z roku 1247. O niečo neskôr mu boli udelené mestské výsady a o vyše 100 rokov od prvej písomnej zmienky bol Prešov slobodným kráľovským mestom. Mesto malo svoj vlastný mestský znak a bolo významným remeselníckym centrom východného Slovenska. Zakladali sa v ňom predovšetkým kováčske, kožušinárskekrajčírske cechy. Neskôr postihli Prešov mnohé katastrofy či občianske nepokoje, napriek tomu patrí dodnes k našim najkrajším mestám.

Lacné ubytovanie v Prešove 2

Prešov sa radí k mestám, ktoré sú turistami pomerne opomínané. Jedným z dôvodov môže byť aj jeho poloha mimo hlavnej železničnej trate. Možno práve preto ponúka aj pestré možnosti lacného ubytovania. To nájdete nielen na okraji mesta, ale samozrejme aj v jeho samom centre. V starších historických budovách sa usídlili novodobé hostely. Ponúkajú menšie a jednoducho zariadené izby, milo Vás však prekvapí cena, ktorú si na recepcii za ubytovanie vypýtajú. Pravdepodobne sa budete musieť zmieriť so spoločným sociálnym zariadením. Ak je však Vaším cieľom hlavne cestovať a spoznávať nové miesta, ubytovanie potrebujete len na prespanie. Hostely tak pre Vás predstavujú vynikajúcu voľbu.

Takéto lacné ubytovanie sa nachádza v blízkosti historického centra, kde nájdete mnohé pamiatky. Prešov má jedno z najkrajších námestí. Mnoho pamiatok je aj v priľahlých mestských uličkách, ktoré sú rovnobežné s Hlavnou ulicou. Celé centrum mesta žije čulým mestským ruchom. Navštevovanými sú aj prešovské kostoly, napríklad Konkatedrála Sv. MikulášaLacné ubytovanie v Prešove 3Zachovalými mestskými stavbami sú taktiež Bosákov dom, radnica, Caraffova väznica či Židovská synagóga.

Mesto Prešov ponúka aj ďalšie možnosti lacného ubytovania. V starších bytoch v centre alebo v domoch na okraji mesta sa nachádza mnoho príjemných privátov, v ktorých sa budete cítiť ako doma. Domáci Vás prichýlia pod svoju strechu len za pár eur. Pokiaľ by ste chceli ešte lacnejšie ubytovanie, môžete si vybrať z ponuky turistických ubytovní. Tie sú určené nenáročným turistom, veď nie každý potrebuje mať na izbe každé ráno čisté uteráky a doplnené mydlo. Alternatívou k turistickým ubytovniam sú rovnako školské internáty. Prešov je zároveň univerzitným mestom s mnohými študentmi a na miestnych internátoch sa pre turistov vyčleňuje samostatná časť.

Bola by škoda nevyužiť príležitosť vidieť tak krásne mesto ako Prešov doslova za pár eur. Vďaka lacnému ubytovaniuPrešove si jeho niekoľkodňovú prehliadku môže dovoliť každý. Pokiaľ ste ho vždy chceli vidieť na vlastné oči, teraz je tá správna chvíľa.