Loading

Ubytovanie Vernár - Studničky

(445 objektov v okolí 25 km)
Vernár - Studničky

Vernár - Studničky

Vernár

Slovenský rajNízke Tatry sú jednými z našich najobľúbenejších národných parkov. Každoročne ich navštevujú tisíce turistov a nie náhodou. Vynikajú svojim prekrásnym prostredím. A predstavte si celú tú nádheru zahalenú pod rozprávkovo bielou snehovou perinou. Pokiaľ sa vydáte do obce Vernár, môžete si tento výhľad vychutnať na vlastné oči.

Obec Vernár je pomerne veľkou horskou obcou, ležiacou vysoko v horách. Niekoľko kilometrov ďalej je známy a obávaný horský prechod Vernár, ktorý si hlavne v zime vyžaduje extra dávku opatrnosti. Dedinka Vernár leží približne 20 km od mesta Poprad. Je unikátna aj svojou polohou vzhľadom na národné parky, pretože je presne na rozmedzí Nízkych TatierSlovenského raja.

Medzi turistami je veľmi obľúbené aj lyžiarske stredisko Vernár - Studničky, ktoré sa rozprestiera len 500 metrov od obce. Napriek tomu, že ani zďaleka nepatrí medzi tie najväčšie slovenské lyžiarske strediská sa môže popýšiť svojou univerzálnosťou. Nájdete v ňom trate všetkých náročností. To zaručuje skvelú lyžovačku pre lyžiarov každej výkonnostnej kategórie, od úplných začiatočníkov až po pokročilých športových lyžiarov.

Lyžiarsky areál Vernár - Studničky je známy aj v lete, priamo cez neho vedie značkovaný turistický chodník až na vrchol Kráľovej hole. V zime sú tu však prvotriedne zasnežené zjazdové trate. Zárukou dostatku snehu je moderný systém umelého zasnežovania. Tomu dopomáha aj príroda, nakoľko stredisko leží v nadmorskej výške 800 - 980 metrov nad morom, čo nie je málo.

Nájdete tu trojicu zjazdoviek. Každá z nich je určená inej skupine lyžiarov. Najmenší a začínajúci lyžiari si na svoje prídu na trati v spodnej časti strediska. Mierny sklon zaručuje ideálne podmienky na lyžiarsku výučbu. Istá časť miestnych zjazdoviek je značená dokonca čiernou farbou. Tá je určená len skúseným lyžiarom, ktorým sa vo Vernári bude tiež páčiť. No a zvyšok tratí je značený červenou farbou, ktorá symbolizuje strednú náročnosť. Tieto trate sú ako stvorené pre celé rodiny. Všetky zjazdovky lyžiarskeho strediska Vernár - Studničky majú dĺžku spolu 1400 metrov.

O prepravu lyžiarov v stredisku sa starajú 3 vleky. Ich celková prepravná kapacita je 1800 lyžiarov za hodinu, čo je viac než postačujúce.

Z ostatného vybavenia strediska spomenieme bufet, novú a modernú požičovňu lyžiarskeho výstroja, servis či úschovňu lyží. Pre tých, ktorí majú radi bežecké lyžovanie je v okolí k dispozícií 5 km bežeckých tratí. Vernár - Studničky sú nenápadným lyžiarskym strediskom, ktoré však poskytuje kvalitné služby.

Vzhľadom na to, že je obec Vernár vzdialená zo strediska len niekoľko metrov, máte na výber z pestrej palety ubytovacích zariadení. Nájdete tu penzióny, ale aj cenovo dostupnejšie priváty či chaty na prenájom. Každý z Vás si vo Vernári určite nájde svoje ideálne ubytovanie.

... zobraziť viac

Hotel Studničky *** Vernár

0,1 km od Vernár - Studničky, Vernár, na samote, pri lese...
Novučičký hotel v Slovenskom raji!

Chalupa Lívia

0,9 km od Vernár - Studničky, Vernár, na okraji obce / mesta,...
Chalupa na okraji obce pri potoku

Privát u Milana

0,9 km od Vernár - Studničky, Vernár, na okraji obce / mesta,...
Príjemné prostredie a priateľské ceny!

Apartmány Juniperus

1,0 km od Vernár - Studničky, Vernár, v obci / v meste, pri l...
Ubytovanie vhodné pre rodinky s deťmi

Chalupa pod kostolom

1,0 km od Vernár - Studničky, Vernár, v obci / v meste
Veľmi pekné ubytovanie za výhodné ceny!

Chalupa Yvona

1,3 km od Vernár - Studničky, Vernár, na okraji obce / mesta,...
Voľný termín od 14.7.- 20.7.2018

Chalupa Sofia

1,4 km od Vernár - Studničky, Vernár, na okraji obce / mesta,...
Štýlová chalupa v nádhernom prostredí!

Penzión Sabina

1,5 km od Vernár - Studničky, Vernár, na okraji obce / mesta,...
Vírivka, sauna, herňa a ihrisko pre deti

Chata Erika

6,5 km od Vernár - Studničky, Stratená, v rekreačnej oblasti,...
20 minút od Dobšinskej ľadovej jaskyne

Chata Zuzana

6,6 km od Vernár - Studničky, Hrabušice, v rekreačnej oblasti...
Úplné súkromie v národnom parku!