Loading

Kam na výlet v Drábsku

(0 atrakcií + 26 atrakcií v okolí 25 km)

Biele Vody

Hriňová

Dobrá lyžovačka neznamená ísť len do veľkého lyžiarskeho areálu s množstvom lanoviek, ľudí a hluku. Nemusíte sa obávať preplnených zjazdoviek a zjazdu dolu svahom pre veľký počet iných lyžiarov. Môžete to skúsiť inak, vyraziť si za tichom, pokojom a dokonalým relaxom. Jedným z takýchto miest predstavuje rekreačná oblasť Biele Vody.

Túto horskú dedinku nájdete pri meste Hriňová, ktoré je známe predovšetkým vďaka vodnej nádrži a rekreačnému stredisku. Mesto Hriňová leží východne od Zvolena, neďaleko folklórom preslávenej Detvy. Cez Hriňovú budete pokračovať ďalej, smerom do hôr. Po 12 km jazdy sa dostanete do obce Biele Vody, ležiacej v nadmorskej výške 900 – 1100 metrov.

Už vďaka nadmorskej výške môžete vedieť, že Biele Vody sú v zime skutočne biele. Počas celej zimy je tu dostatok snehu a lyžiarska sezóna trvá až do jari. Túto oázu pokoja nájdete vo Veporských vrchoch. Aj v zimnom období si môžete urobiť túru po okolitých vrchoch, tým najznámejším je bezpochyby bájna Poľana. Časť obce je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Poľana a je dokonca aj chránenou poľovnou oblasťou. Pri potulkách prírodou si budete pripadať ako v inom svete, v dokonalom spojení s krásou okolo Vás.

Okolitá príroda je síce nádherná a rozprávková, no Vy na Biele Vody v zime zamierite hlavne kvôli prvotriednej lyžovačke. K dispozícií je Vám tu jedna modrá zjazdovka, na svoje si tak prídu hlavne začínajúci lyžiari. Ide o ideálne stredisko, kde sa naučíte stáť na lyžiach. Málo ľudí, pokoj, žiadne rady, ústretoví domáci a veľmi dobré ceny ubytovania aj lyžovania.

Zjazdovka má dĺžku približne 1 km. Obsluhujú ju 2 vleky. Ten kratší má 140 metrov a je vhodný hlavne pre tých najmenších. Dlhší meria 850 metrov, čo nie je málo. Modrá náročnosť zjazdovky je vhodná na pohodovú rodinnú lyžovačku či príjemný relax. Lyžiarske stredisko sa rozprestiera v nadmorskej výške 874 až 992 metrov nad morom. Ak by bola zima náhodou skúpa na sneh, o dobré lyžiarske podmienky sa stará systém umelého zasnežovania. Samozrejmosťou je aj pravidelná úprava trate ratrakom.

V spodnej časti strediska nechýba servis lyží či ich požičovňa. Nemusíte tak so sebou brať vôbec nič, kompletnú výstroj si môžete požičať priamo na svahu.

Okrem Poľany je v okolí viacero turistických atrakcií, ktoré si môžete po lyžovačke pozrieť. Či už ide o Čiernohronskú železnicu, Lesnícky skanzen Čiernom Balogu alebo vodopád Bystré, v každom prípade ide o zaujímavosti, ktoré treba vidieť.

Jednou z najpodstatnejších vecí, ktoré budete potrebovať pri skvelej lyžovačke je príjemné a útulné ubytovanie. Horská obec je obľúbeným rekreačným strediskom, preto tu nájdete dostatok možností ubytovania. Je tu hotelové ubytovanie, penzióny či typické horské chaty. Najlepšie na tom všetkom je, že po celý čas si budete užívať lyžovanie priamo v lone prekrásnej prírode. Príďte sa o tom presvedčiť sami.

zobraziť viac

Ski Čierny Balog

Čierny Balog

Čiernom Balogu ste už zaiste počuli. Je to obľúbené turistické stredisko, hlavne pre svoju lesnícku minulosť. Veď kto by nepočul o Čiernohronskej železnici, ktorá začína práve v Čiernom Balogu? Ide o mimoriadne vzácne technické dielo, no v žiadnom prípade nie je jedinou zaujímavosťou, ktorej by ste mali venovať pozornosť. Zažiť tu totiž môžete neopakovateľnú zimnú dovolenku na lyžiach.

Čierny Balog nájdete len 9 km od mesta Brezno, ktoré je jedným z najvýznamnejších na celom Horehroní. Pre jednoduchšiu orientáciu uvedieme, že Brezno leží niekoľko desiatok kilometrov východne od Banskej Bystrice. Čierny Balog sa nachádza v prekrásnom prostredí hlbokých lesov a nádherných hôr. V celej tej nádhere nájdete ukrytý hotový poklad, lyžiarske stredisko Ski Čierny Balog.

Jedná sa o jedno z tých väčších stredísk. Jeho trate ležia v nadmorskej výške 559 až 809 metrov nad morom. Snehu je tu dostatok takmer za každých okolností. Matke prírode navyše dopomáha moderný systém umelého zasnežovania.

Ide o rodinné lyžiarske stredisko, ktoré však nie je celkom vhodné pre úplných začiatočníkov. Tí by sa mali poobzerať po strediskách s modrými zjazdovkami. Čierny Balog totiž ponúka trate len červenej farby, ide teda o stredne náročné zjazdovky. Zvládnu ich aj lyžiari s menšími skúsenosťami, no naplno si ich vychutnajú až stredne pokročilí.

Celkovo je v lyžiarskom stredisku až 5 zjazdových tratí. Drvivá väčšina z nich má viac ako 1 km. Svojou dĺžkou preto uspokoja aj najnáročnejších lyžiarov. Najdlhšia z nich meria 1300 metrov, čo rozhodne nie je málo. Navyše zažijete kráľovský výhľad na údolie pod vami. A na samom vrchole vlekov sa môžete občerstviť v bufete. Všetky zjazdovky majú spolu takmer 5 km, čo je viac ako slušná hodnota.

lyžiarskom stredisku Čierny Balog nájdete 3 vleky. Na svahu môžete robiť oveľa viac, ako len lyžovať. Tí, ktorí milujú adrenalín si zaiste budú chcieť vyskúšať paragliding. Ide o nezabudnuteľný zážitok, veď kto by sa nechcel aspoň na pár chvíľ cítiť ako vták.

Z tých klasickejších doplnkových služieb strediska môžeme spomenúť požičovňu lyžiarskejsnowboardovej výstroje, rovnako aj lyžiarsku školu s vyškolenými inštruktormi. Okrem bufetu môžete využívať služby štýlovej koliby, nachádzajúcej sa v spodnej časti strediska. Pečené, varené a grilované špeciality čakajú len na Vašu ochutnávku. A vedzte, že Horehronie je preslávené aj svojimi dobrotami. Celé stredisko je pripravené na Vašu návštevu, pričom v Čiernom Balogu spravia všetko pre to, aby ste sa tu cítili dobre.

Dedinka je plná všakovakých privátov, penziónovchát. Na takú porciu kvalitnej lyžovačky a zaujímavostí aké Vám ponúka blízke okolie Čierneho Balogu je tu však potrebné stráviť viac ako len jeden deň. A práve preto Vám ponúkame najvýhodnejšie ubytovanie v blízkosti lyžiarskeho strediska Čierny Balog. Zaručene si tu vyberiete a nájdete to pravé ubytovanie nie len pre seba ale aj pre svojich známych.

zobraziť viac
1 - 26 / 26