Loading

Ubytovanie Poľana nad Detvou

(42 objektov v okolí 25 km)
Poľana nad Detvou

Poľana nad Detvou

Hriňová

Napriek tomu, že Poľana nepatrí k najvyšším vrcholom našej krajiny je určite jedným z najznámejších. Vďačí tomu nie len ľudovým piesňam, ktoré poznajú hoc aj malé deti, ale aj vďaka skutočnosti, že ide o najznámejšiu vyhasnutú sopku na Slovenku. A možno práve Vy zažijete v jej bezprostrednom okolí tú najlepšiu lyžovačku.

Lyžiarske stredisko Poľana nad Detvou Vás určite prekvapí kvalitou lyžovačky, ktorú tu budete môcť zažiť. Samotné stredisko leží na južných svahoch známej Poľany, v chránenej krajinnej oblasti. Už len tento fakt napovedá o tom, že Vás tu čaká čosi výnimočné. Prekrásna príroda a hromady snehu v zime. Čo viac si priať?

Do tohto lyžiarskeho strediska sa dostanete z Hriňovej, ktorá je preslávená ozdravnými pobytmi či vodnou nádržou. Z nej budete pokračovať horskou cestou asi ďalších 12 km. Do strediska Poľana nad Detvou sa je možné dostať aj z folklórom preslávenej Detvy. Ak si zvolíte túto možnosť a nepôjdete cez Hriňovú, spoznáte typické detvianske kopanice.

Určite Vás prekvapí prenádherný výhľad do doliny. Pravdepodobne nečakáte, že sa bude lyžiarske stredisko rozprestierať vo vysokej nadmorskej výške. Opak je však pravdou. Zjazdovky začínajú vo výške 1184 a končia vo výške 1320 metrov nad morom. Verte nám, ten výhľad stojí za to!

V lyžiarskom stredisku nájdete trojicu vlekov, ktoré zaisťujú komfortnú a rýchlu prepravu všetkých lyžiarov. Poľana nad Detvou sa pýši dvojicou zjazdoviek, ktoré zaujmú hlavne menej náročných lyžiarov.

Prvá zjazdovka je značená modrou farbou a je určená úplným začiatočníkom, prípadne deťom. Tí skúsenejší lyžiari určite ocenia červenú, stredne náročnú zjazdovku. Znova musíme pripomenúť prekrásny výhľad, ktorý na Vás pri brázdení zasnežených plání čaká.

Celková dĺžka zjazdoviek v stredisku je 1,7 km. Pre najmenších drobcov je určená lyžiarska škôlka a samostatný detský vlek. Tu sa naučia lyžiarskemu umeniu buď v doprovode rodičov alebo prostredníctvom kvalifikovaných lyžiarskych inštruktorov.

Okrem všetkého spomenutého poteší aj bohatá ponuka doplnkových služieb a kvalitné zázemie lyžiarskeho strediska. Čaká Vás tu bezplatné parkovisko, bufet, kvalitná reštaurácia, požičovňa a úschovňa lyžiarskeho výstroja či skiservis. Lyžiarske stredisko Poľana nad Detvou myslí aj na priaznivcov bežeckého lyžovania. Tí tu nájdu až 7 km udržiavaných tratí v prekrásnom prostredí okolitých lesov.

Vzhľadom na to, že sa stredisko nachádza hlboko v horách budete musieť počítať s tým, že ubytovanie bude o niečo viac vzdialené. Výnimkou je horský hotel priamo na svahu. V okolitých obciach je však dostatok najrôznejších chát, privátovapartmánov, ktoré vyhovejú aj tým najnáročnejším. Viac už rozmýšľať nemusíte, stačí sa zbaliť a vyraziť na cesty.

... zobraziť viac

Apartmány Priehalina

4,0 km od Poľana nad Detvou, Hriňová, na okraji obce / mesta,...
VÝHĽAD, JARNÉ TÚRY, SÚKROMIE, SAUNA, ...

Chaty Antónia

4,5 km od Poľana nad Detvou, Hriňová, na samote, pri lese...
Zažite cestovný pokoj na lazoch !!

Ubytovanie u Heleny

6,6 km od Poľana nad Detvou, Hriňová, v obci / v meste
Zľavy na ubytovanie!Sauna,biliard,krb...

Penzión Anka

7,1 km od Poľana nad Detvou, Hriňová, na okraji obce / mesta,...
Oáza oddychu, s výbornou reštauráciou...

Penzión Victoria

8,4 km od Poľana nad Detvou, Korytárky, v obci / v meste
Reštaurácia priamo v penzióne

Chalupa Hriňová

8,5 km od Poľana nad Detvou, Hriňová, v obci / v meste, pri vleku
Pri lyžiarskom stredisku - len 50m!

Chata Košútka

8,5 km od Poľana nad Detvou, Hriňová, na samote, pri lese...
V lese, s krásnym výhľadom na svahy

Ubytovanie pod Jedľou

10,8 km od Poľana nad Detvou, Detvianska Huta, na okraji obce...
Chalupa pri lese so saunou a bazénom!

Zrub pod Poľanou

10,9 km od Poľana nad Detvou, Detvianska Huta, na okraji obce...
Štýlový zrub s výhľadom na Poľanu!

Dovolenkový dom Pod Siroňou

11,5 km od Poľana nad Detvou, Detva, na samote, pri lese / n...
Moderne vybavený dom v krásnom prostredí