Loading

Aquaparky na Slovensku

  Tatralandia

  Liptovský Mikuláš

  Hľadáte relax, rozptýlenie, dobrodružstvo a zábavu, či prázdninové radovánky pre deti? Navštívte Tatralandiu – najväčší vodný areál s ubytovaním na Slovensku, v Čechách a v Poľsku. Na návštevníkov Tatralandie tu čaká počas celého roka široká paleta možností, ako si spríjemniť dovolenku.

  Aquapark ponúka možnosť využívať celoročne bazény s termálnou vodou. V prípade nepriaznivého počasia je možné využiť kryté bazény s množstvom vodných atrakcií ako napr. vodné postele, vodná hojdačka, masážne chŕliče, či detské šmýkačky. Na deti čaká detský bazén s atrakciami. Priaznivci aquaaerobicu si môžu v bazénoch denne zacvičiť. O zábavu sa postarajú skúsení animátori. Samozrejmosťou sú doplnkové služby ako napr. bezplatné lehátka, šatne a prezliekárne, či asfaltované parkovacie plochy.

  Máte radi adrenalín? Vyskúšajte tobogany a vodné šmýkačky. Na Vašu bezpečnosť dohliadnu plavčíci. Trápi Vás hlad? Nemusí. Pre návštevníkov je pripravených 12 bufetov a reštaurácií ako i samoobslužná reštaurácia, kde Vám ponúknu lahodný obed, či večeru po príjemne strávenom dni. Pre milovníkov show v štýle divokého západu odporúčame navštíviť Western city. Privítajú Vás štýlové reštaurácie, bary a bufety. Po celom areáli jazdí cez deň aj večer originálny železničný vláčik Union Pacific. Túžite zregenerovať a relaxovať? Využite služby Wellness Paradise s možnosťami masáži, kúpeľov, zábalov, či elektroliečby. Ak potrebujete rozjariť telo i dušu nenechajte si ujsť návštevu Keltského saunového sveta. Čaká na Vás hydroterapia, aromaterapia, muzikoterapia,  množstvo kúpeľov, sáun a procedúr.

  Tatralandia je ideálnym miestom na dovolenku s deťmi. Kým sa Vaše ratolesti bláznia v nafukovacom svete Summer City, vy môžete využiť lezeckú lanovú dráhu. Túžite aktívne stráviť spoločné chvíle? Vychutnajte si vodný futbal pre celú rodinu. Najmenší šibali môžu využiť detské ihrisko s rôznymi preliezačkami, šmýkačkami, hojdačkami, či pieskoviskom.

  Hostia môžu využiť ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch  rozdelených do štýlových osád. Samostatne stojace bungalovy a apartmány umiestnené v radovej výstavbe zaujmú všetky vekové kategórie. Ubytovanie je vhodné pre rodinnú aj  individuálnu dovolenku.

  Veríme, že dovolenka, či víkendový pobyt v príjemnom prostredí Tatralandie Vám pomôže pookriať a načerpať sviežu energiu do nastávajúcich dní.

  zobraziť viac

  Vodný park Bešeňová

  Bešeňová

  V regióne Liptov neďaleko mesta RužomberokLiptovský Mikuláš sa nachádza malebná dedinka Bešeňová. Obec Bešeňová je známa najmä minerálnymi prameňmi. Na jej území sa nachádza dokonca až štrnásť minerálnych prameňov. Minerálne vody, ktoré tu nájdete sú bohaté na vápnik, horčík, sodík, draslík, železo, mangán, draslík a rôzne ďalšie minerály. Vzhľadom na tento vysoký výskyt minerálnych látok je voda týchto prameňov hnedočervená a ich okolie je takisto sfarbené do hnedočervena.

  Veľmi zaujímavou atrakciou pre dovolenkárov v obci sú Bešeňovské travertíny veľmi podobné Mamutím kaskádam, ktoré sa nachádzajú v Turecku. Bešeňovské travertíny patria dokonca k najzaujímavejším v Európe. Nachádzajú sa na strednej strane obce kde po nezvyčajných kaskádach tečú prúdy minerálnych vôd.

  Táto kúpeľná dedinka sa teší záujmu dovolenkárov predovšetkým vďaka vodnému parku Bešeňová. Nájdete tu aquapark, ktorého súčasťou sú horúce termálne pramene.

  V Gino Paradise (starý názov vodného parku) si nielen príjemne oddýchnete a zrelaxujete, ale minerálne pramene Vám pomôžu aj pri pohybových, tráviacich a dýchacích problémoch. K dispozícii máte množstvo bazénov, v ktorých si okrem liečivej vody užijete aj plno zábavy. Nájdete v nich trysky, ktoré imitujú divokú rozbúrenú vodu, podvodné lavičky či ležadlá alebo obľúbený vodný hríb. Veľkou prednosťou tohto thermalparku je celoročná prevádzka, takže aj v chladných mesiacoch si môžete užiť príjemnú hrejivú atmosféru. K oddychu a relaxu prispievajú dovolenkárom aj masáže, ktoré tu môžu absolvovať, alebo sauny, ktorých je tu široký výber. Zaujímavosťou, ktorá Vás určite upúta je Zlaté kreslo z 24 karátového zlata. Určite sa nebudete nudiť pri množstve atrakcií a podujatí, ktoré Gino Paradise Bešeňová poriada. Môžete si tu dokonca zacvičiť spinning či zumbu pri bazénoch.

  Počas dovolenky v tomto regióne môžete zájsť aj do neďalekej Demänovskej jaskyne. Pre milovníkov turistiky sú tu vďaka členitému regiónu široké možnosti turistiky. Turistické chodníky Vás zavedú do Kvačianskej doliny, Prosieckej alebo do Chočských vrchov odkiaľ máte možnosť vystúpiť až na Veľký Choč. Veľmi obľúbenou trasou je cesta k Liptovskému hradu z dedinky Kalameny, alebo trasa za zrúcaninou Likavského hradu.

  Ubytovanie Vám ponúkajú priamo v areáli vodného parku hotely a ubytovne. Ak ste sa rozhodli pre dovolenku plnú oddychu, relaxu a odpočinku Gino Paradise Bešeňová Vám splní vaše predstavy. Okrem toho, že sa nachádza v krásnom prostredí Liptova ponúka aj množstvo príťažlivých procedúr a možností relaxu.

  zobraziť viac

  AquaCity Poprad

  Poprad

  Pod tatranskými končiarmi sa nachádza hŕba krásnych miest, turistických chodníčkov a historických pamätihodností. No v Poprade nájdete ešte niečo navyše. Skvelý aquapark s názvom Aqua City Poprad.

  Aqua City Poprad je dokonalým miestom pre všetkých, ktorí milujú vodu a chcú si užiť ničím nerušený relax. Tento komplex obsahuje niekoľko vonkajších i vnútorných bazénovtermálnou vodou, za ktorými sú mnohí ochotní precestovať stovky kilometrov. Voda sa do nich privádza priamo z prírodného geotermálneho zdroja. Má príjemnú teplotu a vďaka vysokému obsahu minerálnych látok nepochybne aj priaznivé účinky pre váš organizmus.                                                                                    

  Aj keď sa Aqua City neodmysliteľne spája s pobytom vo vode, pripravených je aj veľa „suchozemských“ aktivít. Vo fitnesskardio centre máte možnosť pracovať za pomoci špičkových zariadení na svojej fyzickej kondícii. S priateľmi si určite zamilujete aj ihriská na plážový futbalvolejbal a množstvo ďalších aktivít, ktoré sú vhodné pre rodiny, skupinky priateľov, ale aj na firemné akcie.

  Po „náročnom“ dni v bazénoch a na športoviskách si návštevníci radi doprajú príjemnú masáž, či pobyt v stále populárnejšej kryokomore. K dispozícii je aj parná sauna a atraktívna možnosť navštíviť vitálny svet.

  Aqua City Poprad si skvelú zábavu užijú aj rodinky s deťmi. Práve pre vaše ratolesti sú pripravené detské bazény, šmýkačky, tobogany, preliezací hrad, kútiky na maľovanie a rôzne ďalšie atrakcie. Nechýba ani klasické ihrisko plné preliezačiek, trampolín, hojdačiek a milých animátorov, s ktorými si vaše deti v lete užijú veľa zábavy.

  Ak chcete v stredisku stráviť viac dní, o ubytovanie sa obávať nemusíte. V tesnej blízkosti areálu sa nachádza niekoľko penziónovhotelov. Počas svojho pobytu sa môžete vydať aj do turisticky atraktívnej obce Spišská Sobota. Nájdete v nej niekoľko príjemných penziónov, ale môžete si prenajať aj chatu alebo si nájsť pekné miestečko v ubytovanív súkromí.

  Aqua City Poprad je skutočnou oázou zábavy a pokoja. Príďte s celou rodinou! Vaše deti sa určite vyšantia do sýtosti a vy si oddýchnete tak ako ešte nikdy predtým.

  zobraziť viac

  Meander park Oravice

  Oravice

  Snívate o návšteve moderného aquaparku, no úplne iného, ako sú všetky ostatné? O parku kdesi na konci sveta, tam kde nie je žiaden zhon, ani davy ľudí uprostred prírody? V tom prípade Vám odporúčame Oravice. Kedysi boli obyčajnou oravskou dedinkou neďaleko od poľských hraníc, no práve Meander Park Oravice ich robí výnimočnými.

  Oravice nájdete len pár kilometrov od brány Západných Tatier, Zuberca. Stredisko je naozaj moderné a je v zaujímavom kontraste s okolitou prírodou a majestátnymi horami. V Thermalpaku Oravice nájdete pre každého niečo, je jedno či ste plavec, alebo si chcete vo vode len príjemne oddýchnuť. A nemajte obavy, že sa vo vode nezabavíte napríklad v zime, či chladnom počasí. Priamo v dedinke je aj krásne lyžiarske stredisko, vďaka tomu môžete priamo zo zjazdovky vkĺznuť do teplej termálnej vody.

  Ale poďme si predstaviť Meander Park Oravice podrobnejšie. Centrom strediska je jeden veľký, skutočne veľký športovo relaxačný bazén. V jednom bazéne nájdete masážne lavice, tryskyvodný hríb. Druhá časť je určená pre dobrých plavcov. Plavecká časť bazénu má dĺžku 25 m, čo uspokojí všetkých. No ak by bolo takéto plávanie nebodaj málo, tak môžete využiť aj umelé vlny. Budete si pripadať ako na otvorenom mori a vlnky sa s Vami budú jemne pohrávať. Nájdete tu aj ďalšie relaxačné bazény, kde Vás budú maznať všakovaké tryskyvírivky. Niektoré z bazénov sú prepojené a tak sa z jedného do druhého dostanete bez nutnosti vyjsť z vody. Samozrejmosťou v každom z bazénov je príjemne teplá voda. Najteplejšia je v geotermálnom bazéne, kde je teplota vody až 38 °C. Vaše ratolesti sa vybláznia v malom detskom bazéniku, do ktorého sa môžu štýlovo skĺznuť po šmýkačke. Určite sa v ňom nudiť nebudú.

  A pre tých najnáročnejším máme ešte čosi navyše. Ten najvyšší luxus, ten maximálny pôžitok z vody si užijete vo vírivom bazéne, v perličkovom kúpeli. Takéto bazény sú pre Vás pripravené rovno dva a určite si ich nenechajte ujsť. V perličkovom kúpeli si maximálne oddýchnete, no ak budete chcieť rozprúdiť krv v žilách, tak sa vydáte na tobogán. Nie je žiaden drobec, jeho dĺžka je rovných 100 metrov a jazda je zážitkom.

  Aby bola starostlivosť o Vaše telo kompletná, ponúka Meander Park Oravice aj možnosť masážísauny. Pokiaľ ste si ešte nič z toho nikdy nedopriali, v Oraviciach to môže byť prvý krát. Tento aquapark ponúka moderné zariadenie na vysokej úrovni, samozrejmosťou je aj bezhotovostná platba za všetko v bufetoch či reštaurácií. Pri vstupe dostanete náramok, na ten sa Vám započítavajú platby a tie uhradíte pohodlne pri odchode. Navyše v Oraviciach myslia aj na rodiny, s deťmi si jedinečný zážitok v termálnej vode doprajete za špeciálne zvýhodnené ceny. Oravice Vám dávajú o dôvod viac, prečo navštíviť krásnu Oravu.

  zobraziť viac

  AquaRelax Dolný Kubín

  Dolný Kubín

  Orava bola ešte niekoľko desaťročí dozadu považovaná za azda najchudobnejší slovenský región. Ísť v tej dobe na Oravu a čakať čosi extra bolo nemysliteľné. Doba sa však zmenila a Vy si tu môžete dopriať dávku skutočného luxusu. Luxusu v jednom z obľúbených aquparkov. AquaRelax Dolný Kubín Vás víta.

  Dolný Kubín je jedným z najvýznamnejších centier Oravy. A ako správne centrum sa potrebuje nejako odlíšiť. Nádherný aquapark túto úlohu spĺňa do bodky. Nachádza sa priamo v centre mesta v časti, kde to športom prekvitá. Nájdete tu futbalový, hokejový štadión aj lyžiarske stredisko Kubínska hoľa.

  No dominantným je tu AquaRelax. Zažijete v ňom skutočný relax a pohodu. Centrálnu časť tvorí štýlová stavba s presklenou pyramídou, kde nájdete veľký multifunkčný bazén, v ktorom má voda teplotu príjemných 32 °C. Tu sa nachádza aj mnoho moderných vodných atrakcií, ktoré Vás príjemne pošteklia a pomasírujú. Sú to masážne lavice, sprchy, trysky a mnoho iného. Je to čosi úplne iné ako kúpalisko, či plaváreň. Toto je skutočný vodný svet.

  Na zábavu svojich ratolestí môžete dohliadať z jedného z 200 pohodlných lehátok pri bazéne. Pre deti sú špeciálne určené 2 bazény so šmýkačkou, na ktorej sa zabavia celé hodiny. Napriek tomu, že tu nájdete len 1 bazén, viac Vám ich chýbať nebude. Tento multifunkčný bazén má rôznu hĺbku a tak si v ňom nielen poleňošíte, ale môžete si tu aj zaplávať. Ak ste športový tip, oceníte aj prítomnosť celoročne otvoreného plaveckého bazénu o dĺžke 25 m.

  Poriadny aquapark musí mať aj poriadny tobogan. To vedia aj v Dolnom Kubíne a preto ponúkajú rovno 2 skvelé tobogany. Ich dĺžka je 40 a 71 metrov a krv v žilách rozprúdia dozaista každému. Ak Vám aj to bude málo, môžete si s niekým dať preteky na dvojšmykľavke.

  Myslíte si, že to je všetko, čo AquaRelax Dolný Kubín má pre Vás pripravené? Ani zďaleka. Nájdete tu detský kútik, kde môžete dať svojho drobca v prípade, že sa mu už vo vode nebude chcieť byť. Postará sa o neho skúsená animátorka a určite sa mu odtiaľ ani nebude chcieť odísť. Medzitým si môžete venovať niečo extra. Čo takto fínska sauna? Alebo úžasná masáž? Môžete mať aj oboje. A ak nebudete mať stále dosť, dorazíte sa v modernom fitness centre. O pochúťkach v miestnej reštaurácií sa radšej ani nezmieňujeme, nechajte sa prekvapiť.

  AquaRelax Dolný Kubín je špičkovým aquaparkom, kam sa oplatí zájsť. Je moderný, má prvotriedne služby a v porovnaní s konkurenciou ponúka ešte o niečo nižšiu cenu. V prípade, že si spravíte výlet celá rodina, nemajte obavy, že v Dolnom Kubíne necháte pol výplaty. Pre Vás sú určené špeciálne zvýhodnené rodinné balíky. Dajte tomuto malému, no kvalitnému aquaparku šancu. Tešíme sa na Vašu návštevu.

  zobraziť viac

  Aquathermal Senec

  Senec

  Súčasťou obľúbených seneckých jazier je tiež aquapark Aquathermal Senec. Nachádza sa v častiSlnečné jazerá – sever v Senci. Ide o rekreačno – relaxačný areál, ktorý je otvorený od roku 2004. Vďaka geotermálnemu vrtu, na ktorý je priamo napojený, si oddych môžete vychutnať počas leta ale aj v zime.

  Aquapark ponúka oddych a relax pre každú vekovú kategóriu, na svoje si prídu starší aj rodiny s deťmi. Počas celého roku si oddýchnete v 6 bazénoch, v letnej sezóne k nim pribudajú ďalšie – v lete ich využijete až 11. Zaplávať si môžete v plaveckom bazéne dlhom 25 m, na relaxáciu je určený napr. tzv. kľudový bazén s teplotou vody až 38 stupňov Celzia, prechod medzi vonkajšou časťou a vnútornou tvorí prieplavový bazén s rozlohou až 376 m2. Deti sa vybláznia v detskom bazéne určenom špeciálne pre ne .V každom zo spomínaných bazénov nájdete aj nejakú vodnú atrakciu, ktoré sú určené pre všetkých návštevníkov. V bazénoch nájdete napr. masážne či vodné trysky, gejzír, chrlič vody alebo rôzne druhy protiprúdov.

  Pre tých akčnejších a pre športovo založených ľudí je v aquaparku pripravené množstvo toboganov a šmýkačiek. Najväčšiu zábavu si užijete na toboganovej veži AQUA Fun, na toboganoch Mississipi, Kamikadze alebo na dráhe Tsunami – na ktorej si vyskúšate i preteky s priateľmi. Sú tu aj dve samostatné šmykľavky a tzv. lievik Tornádo, ktorý je jedinou atrakciou tohto typu na Slovensku.

  Priamo v aquaparku nájdete tiež welness centrum - SAI wellness Senec. Samozrejmosťou je saunový svet – s parnou i suchou saunou, výnimočná je aj tzv. suchá bambusová sauna. Schladiť sa po saune môžete vo viacerých vírivkách, vo vonkajšom schladzovacom bazéne s tzv. Kneipovým kúpeľom alebo pod studeným dažďom. Odpočinkom po celom dni v stredisku môže byť aj masáž. Na výber je okrem klasickej aj thajská či špeciálna sothys masáž. Zaujímavosťou je japonská procedúra- tzv. hanakusami rituál obohatený čerešňovými kvetmi.

  Stredisko ponúka aj gastro služby či coctail bar, využiť sa dá v prípade potreby aj detský kútik koordinovaný animátormi. Pre športovcov sú pripravené športoviská určené na plážový volejbal, minifutbal a tiež detské ihrisko. V celom komplexe je samozrejmosťou elektronický čipový systém, vďaka ktorému nepotrebujete mať peniaze neustále pri sebe.

  Okolie mesta Senec je známe najmä svojimi Slnečnými jazerami. Rekreačné stredisko je vyhľadávanou oblasťou pre návštevníkov z celého Slovenska. Pôvodne ho tvorilo päť jazier, ktoré vznikli pri ťažbe štrku, neskôr sa zlúčili a dnes tvoria jednu asi 100 ha vodnú plochu. Okolie jazier je plne vybavené ubytovacími i stravovacími jednotkami. Navyše pre turistov je pripravený bohatý kultúrny a spoločenský program počas celého leta.

  V blízkom okolí Senca sa nachádzajú aj ďalšie vodné plochy a jazerá. Ide napr. o Hlboké jazero, jazero Kövecstó, Strieborné jazero či Labutie jazero. Takže o využitie voľného času v lete naozaj nie je núdza.

  Ubytovanie v blízkosti aquaparku a Slnečných jazier je možné vo viacerých formách. Nájdete tu hotely, penzióny na brehu jazera, bungalovy a samozrejme aj menšie chatky. Kapacitne oblasť spĺňa požiadavky turistov, takže nie je problém si nájsť ubytovanie aké Vám bude najviac vyhovovať.

  Takže pri rozhodovaní kam sa vybrať v lete, je Senec výbornou voľbou. Každý deň sa môžete okúpať v inom jazere alebo zájsť do aquaparku. Senec počas leta naozaj žije rušným životom, nudiť sa určite nebudete a prežijete dovolenku na akú budete spomínať ešte dlhé roky.,

  zobraziť viac

  Termál Centrum Galandia

  Galanta

  Vodný svet Galandia ponúkajúci relax v svojom vodnom a saunovom svete je počnúc dňom 1.10.2017 v štádiu prebiehajúcich rekonštrukčných prác. Návštevníkom sú tak bohužial jeho služby aktuálne nedostupné.

  zobraziť viac

  Spa & Aquapark Turčianske Teplice

  Turčianske Teplice

  V srdci Turčianskej kotliny, medzi MalouVeľkou Fatrou, leží mestečko Turčianske Teplice. Všetkým je známe najmä ako kúpeľné mesto s dlhoročnou tradíciou, nachádzajú sa tu najstaršie kúpele a práve tam, v blízkosti kúpeľného parku, priamo na termálnych prameňoch, vyrástol Spa & Aquapark Turčianske Teplice. Ide o celoročne otvorený aquapark, ktorý pozostáva z dvoch častí – z časti, ktorú tvorí samotný vodný svet aquaparku a z relaxačnej, wellness časti.

  Počas letnej prevádzky areál aquaparku ponúka možnosť osviežiť sa vo viacerých bazénoch či vyblázniť sa na toboganoch. Vnútorné priestory ponúkajú jeden samostatný vnútorný, jeden vnútorný nástupný bazén a samozrejmosťou je aj vírivka so svetelnými efektmi. Vo vonkajšej časti sú pripravené – detský bazén so šmykľavkami, plavecký bazén s masážnymi tryskami a vodnými chrličmi a zábavný bazén s atrakciami. V atrakčnom bazéne si vychutnáte vodné masážne lehátka, vodné trysky a chrliče, šmykľavku a divokú rieku s hojdacím zálivom.

  Vyskúšať si môžete aj dva tobogany. Špecialitou tohto aquaparku je tzv.movie tobogan s videoprojekciou, zvukovými a svetelnými efektami. Určené sú samozrejme pre všetkých, ale jeden z nich, Kamikadze, vzbudzuje rešpekt aj pre tých odvážnejších.

  Vo wellness areáli sa nachádzajú dva relaxačné bazény. Červený bazén alebo kúpeľ, čo je vlastne kľudový bazén s termálnou vodou, ktorý sa nachádza priamo na prameni – tzv. piscina. Vďaka vysokej mineralizácií vody je vhodný najmä na rehabilitáciu, ale aj na prevenciu či liečbu viacerých ochorení. Na mieste, kde stál historický kúpeľ je dnes umiestnený Ľudový kúpeľ. Ide o rehabilitačný bazén určený tak na plávanie ako aj na cvičenie či kúpanie. Taktiež obsahuje vysoké množstvo minerálov, čím okrem iného prispieva k udržaniu či zlepšeniu celkovej kondície. Vo wellness nájdete aj bylinkový parný kúpeľ, na výber je z viacerých druhovmasáží alebo rasul – čo je vlastne 5 procedúr v jednom – tvorí ho suchá sauna, bahenný zábal, peeling, parná sauna a inhalácie.

  A komu za zachutí trochu kultúry, v Turčianskych Tepliciach si príde na svoje aj v tomto. Je tu mnoho historických pamiatok, napr. budova Modrého kúpeľa, ktoré je akousi dominantou mesta. Postavili ju už v 17.storočí a dnes slúži na prevádzkovanie liečebných pobytov pre deti. Za návštevu stojí aj kaplnka Jana Nepomuckého, ktoré je taktiež v centre mesta alebo v mestských častiach umiestnený barokový kaštieľ a nádherný gotický kostol sv. Michala. Kultúrnou pamiatkou je aj kúpeľný park, ktorý ponúkne relax a oddych v tieni rôznych cudzokrajných drevín.

  Čo sa týka ubytovania v Turčianskych Tepliciach, ako sa na správne kúpeľné mesto patrí, ubytovať sa môžete najmä v kúpeľných domoch, teda v hoteloch spojených s kúpeľnými službami. Na výber je ale aj ubytovanie v penziónoch či hoteloch, z ktorých mnohé sídlia v historických budovách.

  Ak si teda vyberáte dovolenku, na ktorej si chcete v prvom rade oddýchnuť, zrelaxovať, vykúpať sa v liečivých termálnych kúpeľoch a v neposlednom rade sa aj zabaviť a odreagovať na toboganoch, Turčianske Teplice sú tou správnou voľbou. Známe kúpeľné mesto je už na turistov zvyknuté a hlavne pripravené, a preto v ňom nechýbajú žiadne služby, ktoré potrebujete na dovolenke.

  zobraziť viac

  Vodný raj Vyhne

  Vyhne

  V najväčšom sopečnom pohorí Západných Karpát priamo v Štiavnických vrchoch sa nachádza obec Vyhne. Štiavnické vrchy sú súčasťou chránenej krajinnej oblasti a aj vďaka tomuto sa obec Vyhne môže pýšiť krásnou prírodou. Obec víta čoraz viac turistov a návštevníkov a hlavným lákadlom je vodný raj Vyhne, ktorý sa v obci nachádza.

  Tento aquapark je k dispozícii svojím návštevníkom počas celého roka. Celoročná prevádzka prispieva k jeho výnimočnosti a tiež k tomu, že je čoraz viac vyhľadávaný. Obec Vyhne bola už v minulosti známa ako miesto kde bolo možné zrelaxovať a oddýchnuť si. V obci boli už v 14. storočí kúpele Vyhne, ktoré boli preslávené najmä kvôli svojej liečivej a termálnej vode. V súčasnosti je tu prameň termálnej vody s teplotou 36,5 °C a je bohatý na železo a rôzne iné minerály. Veľmi priaznivo pôsobí na kožné ochorenia, zápaly nervov, ženské ochorenia či stavy po operáciách. Okrem bazénov s termálnymi vodami, Vám vodný raj ponúka možnosť príjemne si oddýchnuť v suchej, parnej, bylinkovej saune,infrasaune, v jakuzzach, vychutnať si masáž v hydromasážnej vani alebo pod rukami masérov. Počas letných mesiacov môžu dovolenkári využiť bazény pod holým nebom a užiť si tak lúče slnka, alebo sa príjemne schladiť pod masážnymi sprchami. V tomto aquaparku nenájdete len obyčajné bazény. Každý z nich je pre návštevníkov niečím zaujímavý. Pre milovníkov zábavy sú k dispozícií tobogany, bazény kde si užijete vlnobitie či dokonca potápačskú záhradu. Ak si na aj na dovolenke radi zašportujete Vyhne Vám umožňujú využiť relaxačno - športové centrum, ktoré Vám ponúka príležitosť zahrať si bowling, squash, minigolf a nájdete tu aj tenisové alebo volejbalové kurty. Neďaleko obce sa nachádza aj areál kde si môžete zahrať paintball.

  Počas dovolenky môžete zavítať aj do neďalekého historického banského mestečka Banská Štiavnica kde si viete pozrieť množstvo kultúrnych pamiatok. Spoznávanie kultúry a histórie Vám umožňuje aj stredoveké mestečko Kremnica vzdialené necelých 40 kilometrov. Okolie obce Vyhne ponúka aj milovníkom turistky široké možnosti ako sa na dovolenke nenudiť. Svojou výbornou pozíciou v Štiavnických vrchoch ponúka veľa príležitosti na absolvovanie turistiky či cykloturistiky. Je u množstvo turistických chodníkov ideálnych nielen pre náročných turistov, ale aj pre tých, ktorý majú radšej príjemné prechádzky spojené s poznávaním okolia.

  Ubytovanie v obci Vám ponúkajú chaty, penzióny či hotely, ktoré Vám ponúkajú komfort a pohodlie.

  Ak ste sa rozhodli stráviť dovolenku, ktorá bude plná oddychu, relaxu, a ktorá Vás nabije novou energiou Vodný raj Vyhne je miesto, na ktorom toto všetko nájdete. Okrem množstva relaxačných procedúr si tu užijete kopec zábavy. Zaujímavá je aj poloha aquaparku v rozprávkovej prírode Štiavnických vrchov. Táto dovolenka bude pre Vás predstavovať kopec zážitkov, zábavy a oddychu.

  zobraziť viac

  Relaxačné centrum Terchovec

  Terchová

  Moderný aquapark nemusí byť nutne veľký na to, aby Vás dokázal zaujať. Dnes Vám predstavíme tak trochu iný aquapark. Vedeli ste, že v Terchovej sa jeden nachádza? Ak by tam bol aj kedysi, Jánošík by Terchovú zaiste neopustil a nelapili by ho. Určite by sa dodnes máčal v príjemnej vode aquaparku Terchovec.

  Terchová, dedinka na Orave zasadená v malebnom horskom prostredí. Môžete si z nej vyraziť na peknú túru, v lete sa potešiť tónmi ľudovej hudby na folklórnom festivale. A k tomu príjemne zrelaxovať.

  Celé centrum nájdete v nenápadnej budove, v ktorej prežijete veľmi príjemné chvíle. Zaujímavosťou tohto aquaparku je delenie na dve časti. Jedna v ktorej sú bazény a druhá na športové vyžitie. A to najlepšie ešte len príde.

  Prvou časťou je totiž moderné športové stredisko. Do neho môžete ísť aj bez toho, aby ste si zaplatili vstup do bazénovej časti. Prenajať si budete môcť aj celú halu a s priateľmi sa pustiť do športového zápolenia. Nájdete tu turistické informačné centrum, môžete si skočiť na internet a hlavne dať si do tela. Je tu totiž multifunkčná športová hala, v ktorej si zahráte tenis, volejbal, florbal, halový futbal a mnoho ďalšieho. Vedľa haly si zas zahráte biliard, bowling alebo squash. Pre každého sa tu niečo nájde.

  Vstup do druhej časti je už štandardne spoplatnený a ponúka relax tej najvyššej kvality. Nájdete tu multifunkčný bazén, v ktorom si nielen oddýchnete, ale môžete si aj zaplávať. Jeho dĺžka takmer 18 metrov je na to postačujúca. Kúsok od neho si doprajete bublinkové potešenie v relaxačno – masážnom bazéne. O Vaše potešenie sa postarajú podvodné trysky, ktoré budú príjemne masírovať každý kúsok Vášho tela. Ešte viac mokrého potešenia na Vás čaká vo vírivých vaniach. Ratolesti sa zase vybláznia v detskom bazéniku s bezpečnou hĺbkou, kde sa im nič nestane. Aby bola starostlivosť o Vaše telo kompletná, nemôže tu chýbať ani sauna, alebo fitness centrum. V ňom si zacvičíte aerobik a rozlúčite sa s prebytočnými kalóriami. Ak ste doteraz neskúsili nijakú masáž, v Terchovci to bude môcť byť po prvý krát. Samozrejmosťou je aj bar, v ktorom nájdete dokonalé osvieženie.

  Terchová je vstupnou bránou do turisticky atraktívnej Malej Fatry. Ak tu budete na dovolenke, určite si spravte odbočku aj do aquaparku Terchovec. Nečakajte obrovský areál a hypermoderné vybavenie. Ak máte radi menšie centrá s príjemnými službami v prekrásnom prostredí, ste tu správne. Po namáhavej túre, alebo lyžovačke nie je nič lepšie ako si oddýchnuť v relax centre Terchovec. Aquapark má celoročnú prevádzku a tak si hodinku, možno dve na jeho návštevu určite nájdete.

  zobraziť viac
1 - 19 / 19