Loading

Ubytovanie v Kvačianskej doline

(41 objektov)

Chaty Rybárska osada

Liptovská Sielnica, mimo obce / mesta, pri vode
"K dispozícii rybársky motorový čln!"

Dom Marko a apartmán Natália

Liptovská Sielnica, na okraji obce / mesta, pri lese / na o...
Príjemné ubytovanie na vidieku

Chata pod lesom

Kvačany LM, mimo obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
chata pri Kvačianskej doline

Villa Svorad

Prosiek, na okraji obce / mesta
Vianočný pobyt - 23.12 - 28.12
1 - 41 / 41

Kvačianska dolina

Malebné horské prostredie, to je to čo najviac láka turistov. Takýmto lákadlom je nepochybne i Kvačianska dolina. Nachádza sa v masíve Chočských vrchov, na pomedzí lokalít LiptovOrava. Dolina je obklopená strmými skalami a hlbokými lesmi, ktorým vládnu vlci, rysy a medvede.

Náruživý turisti vyhľadávajú túto oblasť kvôli raritám a zaujímavostiam, ktoré inde nenájdete. Turistické cesty Vám ukážu krásy tejto doliny z „vtáčej perspektívy". Keďže trate vedú vrcholmi hôr, máte prekrásny výhľad na celú dolinu. Je tu nádherná priepasť, ale pozor, len pre odvážlivcov. Keď sa však odhodláte pozrieť do 70 metrovej hĺbky, uvidíte niečo, čo nie je určené pre oči smrteľníkov. Na skalnej stene objavíte vzácny a chránený kvet plesnivec. Tento kvet je od nepamäti symbolom hôr. Viažu sa k nemu legendy a bájky, vidieť a dotknúť sa ho môže len odvážny človek s čistým srdcom. Pokračujme však v prechádzke. Stúpajúc hore sa Vám prihovára Jánošíkova hlava. V daždivom počasí sa zdá, že skala plače.

Veľkou zaujímavosťou sú mlyny a píla ležiace v srdci kotliny Oblazy. Zachovali sa v autentickom tvare a sú začlenené v malebnej krajine. Keď Vás zaujíma ľudové umenie, určite navštívte miestneho rezbára v Jóbovej ráztoke. Rád Vám predstaví svoje umenie a zberatelia si môžu zakúpiť krásny a jedinečný suvenír. Výlet Kvačianskou dolinou je vhodný pre všetky typy turistov, pre dôchodcov, ako aj pre rodiny z deťmi, nakoľko to nie je náročná trasa.

Skúsených turistov však čaká náučný chodník Prosiecka – Kvačianska dolina. Je to približne 6 hodinová túra, ktorá však stojí za námahu. Očaria Vás vodopády a bohaté skalné útvary rôznych tvarov. Dobrodružstvo zažijete na rebríkoch a skalných tiesňavách.

Pre priaznivcov horskej cykloturistiky sú vybudované kvalitné cyklotrasy poskytujúce nezabudnuteľný zážitok.

Po dlhej prechádzke určite oceníte príjemnú atmosféru salašovkolíb, ktorú často spestrí živá folklórna hudba. Na miestne špeciality a syry z čerstvého mlieka oviec a kráv budete dlho spomínať. Poriadne ste sa najedli? Tak si dajte pivo. Pivovar v Kvačanoch ponúka na degustáciu s láskou vyrobené kvasinkové pivo. Kým páni budú asistovať pri výrobe piva, dámy určite ocenia pivný sorbet.

Ubytovanie je rôzne. Drevenice, chatychalupy sú vhodné pre rodiny s deťmi. Nachádzajú sa pri lese, majú vybudované ohniská, ihriská pre deti, trávnaté plochy pre loptové hry. Penzióny poskytujú väčšie pohodlie, pokojné prostredie a výbornú domácu kuchyňu. Pre najnáročnejších sú tu hotely s polpenziou a wellnessom. Nachádzajú sa tu reštaurácie, bary, krytý bazén a tenisové kurty.

Navštívte Kvačiansku dolinu a spoznajte prírodné pozoruhodnosti a rázovitosť malých dediniek. Prajeme príjemnú dovolenku a veľa zážitkov.

Názory a odporúčania

Peter (ubytovateľ) 20.9.2018
aqua park Tatralandia, aqua park Bešeňová, Keltské vykopávky, Marína Bobrovník,Jasná,Chopok, Vzsoké a Nízke Tatry, Prosiecka dolina, Kvačianska dolina
Alena Jakubcova (rodina s malými deťmi - návštevník) 6.9.2018
Prosiecka dolina je super, vsetky atrakcie a hory su blizko a pritom dedinka je ticha a pokojna
Viera Rakovská (rodina s malými deťmi - návštevník) 9.8.2018
Veľmi sľubne sa rozvíjajúci región, pohostinný personál, príjemné prekvapenie
Mija (rodina s malými deťmi - návštevník) 29.7.2018
Liptov je nádherný. Od kúpania, detských atrakcií až po turistiku.
Alena Solovicová (mladý pár - návštevník) 17.7.2018
Nádherná príroda, veľa atrakcií a turistik. Odporúčame.
Kamil (rodina so staršími deťmi - návštevník) 10.7.2018
Krasne horske kludne prostredie. Voda tiez na dosah - Liptovska Mara.
Zobraziť viac...