Loading

Ubytovanie v Kvačianskej doline

(39 objektov)

Chaty Rybárska osada

Liptovská Sielnica, mimo obce / mesta, pri vode (LM 8,4 km v...
"K dispozícii rybársky motorový čln!"

Dom Marko a apartmán Natália

Liptovská Sielnica, na okraji obce / mesta, pri lese / na o...
Volná Veľká noc - apartaman Natália

Chalupa Borovenka

Veľké Borové, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji ...
Krásna chalúpka s krbom za výhodné ceny!

Chata pod lesom

Kvačany LM, mimo obce / mesta, pri lese / na okraji lesa (L...
chata pri Kvačianskej doline
1 - 39 / 39

Kvačianska dolina

Malebné horské prostredie, to je to čo najviac láka turistov. Takýmto lákadlom je nepochybne i Kvačianska dolina. Nachádza sa v masíve Chočských vrchov, na pomedzí lokalít LiptovOrava. Dolina je obklopená strmými skalami a hlbokými lesmi, ktorým vládnu vlci, rysy a medvede.

Náruživý turisti vyhľadávajú túto oblasť kvôli raritám a zaujímavostiam, ktoré inde nenájdete. Turistické cesty Vám ukážu krásy tejto doliny z „vtáčej perspektívy". Keďže trate vedú vrcholmi hôr, máte prekrásny výhľad na celú dolinu. Je tu nádherná priepasť, ale pozor, len pre odvážlivcov. Keď sa však odhodláte pozrieť do 70 metrovej hĺbky, uvidíte niečo, čo nie je určené pre oči smrteľníkov. Na skalnej stene objavíte vzácny a chránený kvet plesnivec. Tento kvet je od nepamäti symbolom hôr. Viažu sa k nemu legendy a bájky, vidieť a dotknúť sa ho môže len odvážny človek s čistým srdcom. Pokračujme však v prechádzke. Stúpajúc hore sa Vám prihovára Jánošíkova hlava. V daždivom počasí sa zdá, že skala plače.

Veľkou zaujímavosťou sú mlyny a píla ležiace v srdci kotliny Oblazy. Zachovali sa v autentickom tvare a sú začlenené v malebnej krajine. Keď Vás zaujíma ľudové umenie, určite navštívte miestneho rezbára v Jóbovej ráztoke. Rád Vám predstaví svoje umenie a zberatelia si môžu zakúpiť krásny a jedinečný suvenír. Výlet Kvačianskou dolinou je vhodný pre všetky typy turistov, pre dôchodcov, ako aj pre rodiny z deťmi, nakoľko to nie je náročná trasa.

Skúsených turistov však čaká náučný chodník Prosiecka – Kvačianska dolina. Je to približne 6 hodinová túra, ktorá však stojí za námahu. Očaria Vás vodopády a bohaté skalné útvary rôznych tvarov. Dobrodružstvo zažijete na rebríkoch a skalných tiesňavách.

Pre priaznivcov horskej cykloturistiky sú vybudované kvalitné cyklotrasy poskytujúce nezabudnuteľný zážitok.

Po dlhej prechádzke určite oceníte príjemnú atmosféru salašovkolíb, ktorú často spestrí živá folklórna hudba. Na miestne špeciality a syry z čerstvého mlieka oviec a kráv budete dlho spomínať. Poriadne ste sa najedli? Tak si dajte pivo. Pivovar v Kvačanoch ponúka na degustáciu s láskou vyrobené kvasinkové pivo. Kým páni budú asistovať pri výrobe piva, dámy určite ocenia pivný sorbet.

Ubytovanie je rôzne. Drevenice, chatychalupy sú vhodné pre rodiny s deťmi. Nachádzajú sa pri lese, majú vybudované ohniská, ihriská pre deti, trávnaté plochy pre loptové hry. Penzióny poskytujú väčšie pohodlie, pokojné prostredie a výbornú domácu kuchyňu. Pre najnáročnejších sú tu hotely s polpenziou a wellnessom. Nachádzajú sa tu reštaurácie, bary, krytý bazén a tenisové kurty.

Navštívte Kvačiansku dolinu a spoznajte prírodné pozoruhodnosti a rázovitosť malých dediniek. Prajeme príjemnú dovolenku a veľa zážitkov.