Loading

Lacné ubytovanie v Žiline

(0 objektov + 37 objektov v okolí 25 km)

Penzión Pod Hradom

Lietava (Žilina 6,7 km vzdušne), v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
UBYTOVANIE-PRACOVNÉ CESTY, VÝRAZNÁ ZĽAVA

Ubytovanie-Malá Fatra

Lietava (Žilina 6,9 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Nové,lacné ubytovanie pri Žiline

Chata Relax v Malej Fatre

Terchová (Žilina 9,5 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v lese
1.7- 31.8 zľava 10% pri 7 dennom pobyte

Ubytovanie Mibest

Nesluša (Žilina 9,8 km vzdušne), v obci / v meste
Príjemné ubytovanie v centre obce.
1 - 37 / 37

Lacné ubytovanie v Žiline

Veľké mestá vždy magicky priťahujú ľudskú pozornosť. Jedna skupina obyvateľstva v nich hľadá prácu a príležitosť, ako zarobiť peniaze. Druhá skupina v nich hľadá zábavu a príležitosť, ako svoje peniaze minúť. Žilina patrí k tým najväčším a najatraktívnejším slovenským mestám, preto obe skupiny si v nej nájdu to svoje.

Žilina je kultúrnym aj ekonomickým strediskom severovýchodného Slovenska. Severnejšie od nej sú len KysuceOrava, jedny z našich najchudobnejších no o to krajších regiónov. Široko ďaleko preto nenájdete mesto s väčším významom. Žilina, viac ako 800 ročná kráska, láka turistov hlavne svojim kultúrnym bohatstvom.

Žilina má veľmi zaujímavé historické centrum. Tvorí ho Mariánske námestie, ktoré je pravidelného štvorcového tvaru. Išlo o typické stredoveké námestie a v súčasnosti tu nájdete mnoho pôvodných budov. Kostol Sv. Pavla alebo stará radnica sú svedkami vývoja dlhého niekoľko storočí. Pokiaľ by ste radi bývali v blízkosti týchto historických klenotov, nie je nič jednoduchšie. Úzke priľahlé uličky sú charakteristické hostelmi, pomerne novodobou formou ubytovacích zariadení.

Čo je to ten hostel? Ide o akúsi turistickú ubytovňu s extrémne nízkymi cenami, ktoré vyhľadávajú hlavne zbehlí cestovatelia. Nájsť si tu môžete dvojposteľovú alebo len jednoposteľovú izbu, pričom skúsiť môžete aj čosi dobrodružnejšie. Hostely ponúkajú nocľahárne so 6, 8 či viac posteľami. Niektoré sú len pre jedno pohlavie, no nájdete aj zmiešané nocľahárne. Takáto forma ubytovania Vám dá možnosť nadviazať kontakty s cestovateľmi dokonca aj z iných krajín. Ak ste priateľský typ, určite o nejakom hosteli porozmýšľajte.

Žilina rada uvíta aj milovníkov turistiky. Dôvodom je blízkosť Veľkej aj Malej Fatry. Turisti tak môžu ubytovaním v Žiline spojiť potulky krásnou prírodou spolu s čulým mestským ruchom. Cez deň sa budete túlať Súľovskými skalami, večer si zájdete do kina v jednom zo známych nákupných stredísk. A potom vyrazíte kamsi do mesta na chvíľku posedieť. Pokiaľ si doprajete radšej viac podobných zážitkov a na ubytovanie nechcete minúť príliš veľa, lacné ubytovanie nájdete aj v niektorej z turistických ubytovní. Nenechajte sa zmiasť názvom, pokiaľ neprídete s batohom a karimatkou nebude to automaticky znamenať, že Vás vyhodia.

Alternatívou k turistickým ubytovniam sú aj školské internáty. Väčšinou ponúkajú ubytovanie pre svojich študentov spolu s vyčlenenou časťou aj pre turistov. Pokiaľ by ste chceli o niečo väčšie súkromie a pohodlie za podobnú cenu, Žilina ponúka taktiež široké možnosti ubytovaniaapartmánoch a na privátoch v súkromí. Nájdete ich predovšetkým na okraji mesta. Nebude to však žiadnou prekážkou. Vďaka hromadnej doprave a dobrej infraštruktúra sa do centra a blízkeho okolia mesta dostanete do niekoľkých minút.

Napriek významnému postaveniu Žiliny v nej, ako sme zmieňovali, nenájdete len drahé hotely či penzióny. Ponúka aj široké spektrum lacného ubytovania pre nenáročnejších návštevníkov, ktorí si nezakladajú len na ubytovaní s množstvom doplnkových služieb. Všetky krásy tohto mesta sú tak dostupné skutočne každému.

Názory a odporúčania

Ivan Jastraban (skupina - návštevník) 23.9.2018
veľmi pekné prostredie
Jan Adamec (rodina so staršími deťmi - návštevník) 16.9.2018
Uzasne prostredie
Michaela Melišíková (rodina s malými deťmi - návštevník) 3.9.2018
Oblast kolem Terchové je naprosto překrásná, jsme pravidelní návštěvníci této obce a okolních míst.
Erika (rodina s malými deťmi - návštevník) 26.8.2018
Turzovka je pekné, malé mesto. Veľmi sa nám páčilo. Je tam všetko potrebné, od informačného centra, tržnice, obchodov až po poštu.
Pavel Šafrata (rodina so staršími deťmi - návštevník) 21.8.2018
Nejbližší potraviny cca 500m - Súlov. V městečku Bytča cca 5km je Billa, Lidl, čerpací stanice
Jana Komesková (rodina so staršími deťmi - návštevník) 19.8.2018
V lese pobehujú srnky a zajace, mali sme šťastie aj na huby .
Janka Krutekova (rodina s malými deťmi - návštevník) 4.8.2018
je tam krasne,ticho,pokoj,pohoda.
Zobraziť viac...