„Štýlová chata s infra-saunou“

Chata Mária sa nachádza v krásnom prostredí Kysúc, v tichej pokojnej časti obce Stará Bystrica, ktorá je preslávená Slovenským orlojom. Ide o novopostavenú štýlovú chatu, ktorá ponúka celoročne skvelé zázemie pre oddych a relax rodín s deťmi či skupín priateľov a známych.

Chata je prispôsobená pre pohodlné ubytovanie 10 osôb. Na jej prízemí je Vám k dispozícii príjemná obývacia miestnosť s krbom, LCD televízorom so satelitom a CD prehrávačom, ktorá je zároveň prepojená s kompletne zariadenou kuchyňou s jedálenskou časťou s posedením. Využívať tu môžete rovnako kúpeľňu so sprchovacím kútom a toaletou.

Na poschodí chaty sú pre Vás pripravené 4 útulné 2-lôžkové spálne, pričom dve z nich disponujú možnosťou využitia jednej výsuvnej prístelky v podobe plnohodnotného lôžka. Na vyžiadanie je tu možné využiť taktiež detskú postieľku. Pre zaistenie pohodlia hostí je poschodie chaty vybavené druhou kúpeľňou so sprchovacím kútom a toaletou.

Počas celého pobytu je Vám v chate k dispozícii aj infra-sauna. Príjemne oddýchnuť si môžete rovnako v pekne upravenej veľkej záhrade s pieskoviskom a trampolínou, ktorú ocenia predovšetkým rodiny s deťmi. Pripravený je tu pre Vás altánok, priestranná terasa, gril, ohnisko na opekanie či kotlík na varenie chutného gulášu. Parkovanie Vašich áut je zabezpečené priamo v areáli chaty (3 parkovacie miesta).

Okolie Chaty Mária ponúka cyklistické trasy (Bystrická cyklomagistrála), turistické chodníky (prístup na Veľkú Raču z Bystrickej doliny), či rôzne atrakcie ako napr. bobová dráha v SUN Paradise Veľká Rača). Spríjemniť Váš voľný čas si môžete aj návštevou rôznych pamiatok:
- Skanzen Vychylovka – Múzeum kysuckej dediny.
- Historická úvraťová železnica ťahaná parnou lokomotívou.
- Prvý slovenský orloj – priamo v Starej Bystrici.
- Zbojnícka bašta a zbojnícky kameň.
- Rozhľadňa na vrchu Bobovec v Starej Bystrici.
- Vodné dielo v Novej Bystrici.
- Kaštieľ v Oščadnici.

V zimnom období si milovníci zimných športov prídu na svoje v neďalekých lyžiarskych strediskách Snowparadise Veľká Rača (21 km), Orava Snow Oravská Lesná (26 km) a Vrátna Free Time Zone - Vrátna dolina (26 km). Tešíme sa na Vašu návštevu.