Loading

Ubytovanie v Pohorelej

(1 objekt + 30 objektov v okolí 25 km)

Drevenica Hron

Pohorelá, v obci / v meste
Možnosť prenajatia si aj celého objektu!

Hotel Heľpa

Heľpa (Pohorelá 3,1 km vzdušne), na okraji obce / mesta, na...
Komfortné ubytovanie s wellness službami

Zelený domček

Heľpa (Pohorelá 3,8 km vzdušne), na okraji obce / mesta, na horách
Domček v tichom prostredí s krbom

Chata Horehronie

Závadka nad Hronom (Pohorelá 7,7 km vzdušne), na okraji obce...
Na okraji lesa v tichom prostredí

Chata Evka

Závadka nad Hronom (Pohorelá 7,8 km vzdušne), v obci / v meste
Príjemné ubytovanie v pokojnom prostredí

Chalupa Bruchač

Závadka nad Hronom (Pohorelá 8,0 km vzdušne), na okraji obce...
Oddychujte u nás v zime aj v lete

Chata v Závadke nad Hronom

Závadka nad Hronom (Pohorelá 8,1 km vzdušne), na okraji obce...
Pekná chalupa, WiFi, stolný tenis, bazén

Privát Drevenica

Šumiac (Pohorelá 8,2 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pr...
Tradičná drevenica v tichom prostredí

Drevenica u Cifrika

Polomka (Pohorelá 11,6 km vzdušne), v obci / v meste
Drevenička v krásnej prírode s wellness!

Drevenica Emilka

Polomka (Pohorelá 11,8 km vzdušne), v obci / v meste, na horách
svah 5 minút*detský kútik*sánky*Magio
1 - 31 / 31

Pohorelá

Pohorelá 1

V známej populárnej piesni sa spieva, že najkrajšie stromy sú na Horehroní. Je to naozaj pravda? To sa môžete presvedčiť na vlastné oči, ak zavítate na južnú stranu krásnych Nízkych Tatier. Konkrétne do malebnej dedinky Pohorelá.

Oficiálne pramene o pôvode dedinky siahajú do 17. storočia, no dedina tu bola pravdepodobne už dávno predtým. Jej obyvatelia boli hlavne pastiermi. To dokumentuje aj spôsob, ktorým odvádzali svojim pánom desiatok. Platili ovčou vlnou, syrom či bryndzou. Dedinka je dodnes pokojná a tichá, nenájdete tu rušné strediská a to je len dobre. Aspoň si naplno vychutnáte krásu okolitých hôr.

V dedinke nenájdete známe kultúrne pamiatky, no každý jeden domček je unikátom. Nájdete tu typickú architektúru, zachovalé brány do dvorov či starú kostolnú zvonicu. Tým najväčším pokladom Pohorelej je príroda okolo. Priamo nad dedinkou sa majestátne týči masív vrchu Orlová. Tá dostala svoje meno podľa tvaru, ktorý pripomína letiaceho orla. Z dediny sa pohodlne dostanete až na hrebeň Nízkych Tatier, z ktorého sa Vám naskytne výhľad na obrovskú časť Slovenska. Ako na dlani budete mať Slovenský raj, celé Horehronie, Vysoké Tatry priamo pred Vami. A určite zájdite na Kráľovu hoľu, jeden z najslávnejších slovenských vrcholov. Na Kráľovu hoľu vedie aj najvyššie položená cyklotrasa u nás, až do nadmorskej výšky 1 948 metrov, no je len pre zdatných cyklistov.

Pohorelá 2

Vydajte sa na spoznávanie okolia a vychutnajte si každý kúsok tohto prekrásneho kraja. Dobrodružnú výpravu podniknete na hrad Muráň, odfotiť sa môžete pred známym kaštieľom Predná Hora. Ak milujete kone, v okolí nájdete dostatok rančov, v ktorých si môžete vyskúšať jazdu v konskom sedle. Neopakovateľnými sú aj turistické trasy uprostred neďalekého Slovenského raja. Tiesňava veľký Sokol, či Zejmarská roklina preveria aj skúsených. Nesmieme opomenúť ani dych berúcu krásu nášho podzemia. Na výlet si určite vyrazte do Ochtinskej aragonitovejDobšinskej ľadovej jaskyne.

Po dni plnom spoznávania dobre padne dať si oddych kdesi vo vode. Napríklad v rekreačnom areáli Predná hora. Tu nájdete masážnu sprchu, víriví bazén alebo svojmu telu dáte darček v podobe nezabudnuteľnej masáže. Mestskú plaváreň objavíte v Brezne, v nádrži Palcmanská Maša si užijete kúpanie uprostred neporušenej prírody. Ak milujete vodu viac ako ostatní, tak nepohrdnete ani možnosťou splavu rieky Hron.

Pohorelá 3

Nízke Tatry sú jedným z našich najvyšších pohorí. Čo to znamená? Kopy a kopy snehu, bez ktorého si zimu nevieme ani predstaviť. A Vy určite tiež nie. Preto Vám Pohorelú musíme jedine odporučiť. Hlavne v prípade, ak máte radi skôr menšie a rodinnejšie lyžiarske strediská. Tie nájdete nielen priamo v Pohorelej, ale aj v neďalekej Polomke, či Telgárte. V ňom si na svoje prídu aj dobrí lyžiari, nakoľko je tu aj čierna zjazdovka, určená pre skutočných lyžiarov. Z ostatných spomenieme VernárTisovec, no najrôznejšie zjazdovky nájdete takmer všade. A každý deň môžete lyžovať na inom svahu.

Pohorelá ako miesto pre Vašu dovolenku? Určite áno. To si uvedomujú aj miestni, ktorí Vám ponúknu najrôznejšie ubytovanie. Môžete si vybrať z penziónov rodinného typu, alebo uprednostniť niektorý z privátov. Pohostinnosť srdečných ľudí v Pohorelej Vás určite presvedčí o tom, aby ste sa do týchto končín ešte niekedy vrátili. A vedzte, že je tu čo objavovať.

Názory a odporúčania

Oto Petrík (skupina - návštevník) 4.6.2017
Napriek malej obci, blízko reštaurácia s dobrou kuchyňou, na hornom konci minerálny prameň